Site icon Polscy Kierowcy

Chcieli zaoszczędzić na parkingu. Teraz zapłacą znacznie wyższą cenę

Chcieli zaoszczędzić na parkingu. Teraz zapłacą znacznie wyższą cenę

Okres wakacyjny to czas większych wydatków. Wyjazdy i różne atrakcje niosą za sobą wysokie koszty, szczególnie w obecnych czasach. Nic więc dziwnego, że niektórzy gdzie tylko mogą, szukają oszczędności. Tak też było w tym przypadku.

Plaża Solaris, nieopodal Chorwackiego Šibenika. Spora grupa turystów pokusiła się o darmowe parkowanie. Skrawek pustego terenu, bez żadnych zakazów, prawie przy samym morzu. Ominęła ich opłata, która była konieczna na pobliskich parkingach, a samochody były zaparkowane rzut beretem od miejsca wypoczynku. Myśleli, że wygrali los na loterii. Wszystko zmieniło się w momencie gdy nastąpił… przypływ.

Turyści zdecydowanie wczuli się w wakacyjny klimat i nie zastanawiali się nad tym co może się stać. W przypływową pułapkę wpadło aż kilkadziesiąt osób. Wiadomo, że natura rządzi się swoimi prawami. Samochody wypoczywających turystów w dość szybkim czasie zalała woda z pięknego Adriatyku. Dla wielu będą to z pewnością niezapomniane wakacje.

Skutki zalania samochodu morską wodą

Zalanie samochodu przez wodę morską jest szczególnie problematyczne ze względu na obecność soli. Może prowadzić między innymi do poważnego i trwałego uszkodzenia silnika. Ponadto sól zawarta w wodzie morskiej może przyczynić się do powstawania rdzy i korozji w kluczowych komponentach silnika, co z kolei może prowadzić do uszkodzenia tłoków, korbowodów i innych części.

Nie obojętne na wodą morską są również układ hamulcowy i układ paliwowy. Po zalaniu może dojść do zablokowania i korozji tych systemów, co prowadzi do obniżenia wydajności i bezpieczeństwa pojazdu.

Woda morska może także wpłynąć na funkcjonowanie układu elektrycznego samochodu. Ucierpi też wnętrze pojazdu, ponieważ sól i wilgoć mogą uszkodzić tapicerkę, dywaniki i inne materiały, prowadząc do powstania trwałych plam, zniszczeń i nieprzyjemnego zapachu.

Ponadto zalanie samochodu wodą morską znacznie obniża jego wartość rynkową. Ostatecznie, koszty naprawy samochodu zalanego wodą morską mogą być znaczne, a w niektórych przypadkach naprawa może nie być opłacalna. Wilgoć pozostała w samochodzie może także prowadzić do rozwoju pleśni i grzybów.

Exit mobile version