Redakcja poleca

Q Service Castrol – postaw na sprawdzone warsztaty!

Jak większość kierowców chcemy, by nasz samochód był sprawny przez długi czas. Musimy więc o niego dbać pod każdym względem. Liczy się codzienne użytkowanie i styl jazdy, ale istotne są też systematyczne przeglądy. To, gdzie je wykonamy, również ma znaczenie. Dobry mechanik zajmie się pojazdem w odpowiedni sposób, więc ryzyko usterki jest mniejsze.

0

16

Organizacja transportu ciężarowego do Norwegii i Szwecji – wszystko co musisz o tym wiedzieć!

Organizacja transportu ciężarowego wymaga dobrej logistyki, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. Zadba ona nie tylko o bezpieczny przewóz towarów w wybrane przez klienta miejsce, lecz także o formalności przewozowe i rozładunek. Co warto wiedzieć o transporcie ciężarowym do Norwegii i Szwecji? Transport TIR Określenie „TIR” odnosi się obecnie do samochodu ciężarowego przewożącego różnego […]

0

24

ABC kosmetyki samochodowej – jak dbać o lakier samochodu?

Auto detailing to proces składający z licznych zabiegów takich jak szczegółowe czyszczenie, woskowanie i polerowanie. Ich celem jest nie tylko polepszenie wizualnej estetyki samochodu, ale także jego konserwacja. Jak dbać o lakier samochodu? Małe ABC kosmetyki pojazdowej w artykule.

0

67

Dla kogo jest licencja transportowa?

Działalność gospodarcza oparta na przepływie osób lub towarów wymaga nie tylko dobrej organizacji pracy, ale także długiej listy formalności do spełnienia. Oprócz samej rejestracji firmy ważne są również wszystkie licencje, które należy uzyskać. Jednym z tych dokumentów jest zezwolenie na transport, zwane też licencją transportową. Co to jest, kto tego potrzebuje i co warto wiedzieć? 

0

155

Jak zdać prawo jazdy w Krakowie? Praktyczne wskazówki

Egzamin na prawo jazdy to jedno z większych przeżyć w życiu. Prawo jazdy kategorii B chce mieć bowiem niemal każdy - to niezależność i swoboda przemieszczenia się oraz duży życiowy komfort. Jeśli czegoś mocno chcemy, tym mocniej stresuje nas ubieganie się o to i tak jest właśnie na egzaminach. Ale z dobrą szkołą jazdy zdasz w Krakowie egzamin bez problemu! Jak to zrobić?

0

135

Ubezpieczenie opon – czy to się opłaca?

Każdy właściciel jest zobowiązany do wykupienia polisy OC dla swojego auta, za której brak grożą wysokie kary. Wielu kierowców decyduje się też na ubezpieczenie autocasco, podczas gdy assistance cieszy się dużą popularnością w ramach wakacyjnych wyjazdów. Często wykupywane jest też NNW, nierzadko jako dodatek do podstawowego OC. Istnieje jednak jeszcze ubezpieczenie opon, o którym istnieniu niejeden kierowca nawet nie ma świadomości. W takim razie na czym ono polega i czy warto z niego skorzystać? Poszukajmy odpowiedzi na te pytania.

0

231

Czy wiesz jak poprawnie ładować akumulator?

Rozładowany akumulator jest zmorą wielu kierowców. okazuje się, że na rozładowanie akumulatora może mieć wpływ kilka aspektów. Mogą to być silne mrozy, pozostawienie na długi czas włączonych reflektorów, radia, czy innych urządzeń, które korzystają z zasilania elektrycznego w pojeździe. Jak poprawnie ładować akumulator? O czym warto wiedzieć? Jakie kwestie są najważniejsze? 

0

172

TDI jednak czystsze od Elektryków – UE zszokowana wynikami najnowszych badań

Unia Europejska i organizacje ekologiczne już od wielu lat lobbowały za jak największym ograniczeniem użytkowania samochodów z silnikami Diesla. Jako lepszą alternatywę dla nich proponowano samochody elektryczne, które miały być bardziej przyjazne dla środowiska i ekologiczne. Jak się jednak okazuje, już pierwsze poważne badanie - notabene zlecone przez samą Unię Europejską i wykonane przez jedną z jej organizacji, Green NCAP - dało wyniki skrajnie odmienne od tych, których zapewne oczekiwała tak spora część unijnych urzędników, jak i producenci “ekologicznych” aut elektrycznych.

1

818

W czym Ci pomoże kalkulator leasingu samochodowego?

Istnieje wiele powodów, dla których leasing samochodu może być dla Ciebie właściwym wyborem. Jest podobny do opłacania czynszu za mieszkanie. Płacisz comiesięczne opłaty za mieszkanie w domu, a kiedy nadchodzi czas przeprowadzki, po prostu pakujesz się i wychodzisz. Leasing to wygodny i łatwy sposób na uzyskanie dostępu do niezawodnego samochodu do codziennego użytku. Jeśli do tego sprawdzisz, jakie koszty uzyskania leasingu wskazuje kalkulator leasingu samochodowego, dojdziesz do wniosku, że to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Weź dodatkowo pod uwagę, że oprócz łatwości użytkowania niektórzy najemcy mogą docenić dodatkowe korzyści, o których informacje znajdziesz w tym krótkim artykule.

0

148

Samochodem do Chorwacji – o czym warto pamiętać?

Wakacje są zazwyczaj czasem bardzo skrupulatnie zaplanowanym. Dotyczy to przede wszystkim wyjazdów urlopowych. Oczywiście można zostawić planowanie specjalistom z biura podróży, ale coraz częściej ludzie chcą samodzielnie o wszystkim decydować. Wakacje w typie all inclusive mogą być niezapomniane, ale przez pierwszych kilka razy. Później stają się nużące i mało przygodowe. Zmieniany jest zatem sposób spędzania urlopu - wybierane są bliższe destynacje, które można odwiedzić, jadąc samochodem. Prym wiedzie Chorwacja, która jest relatywnie tania, ma piękne plaże oraz dobre połączenie drogowe z Polską.

0

169

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

icon

Q Service Castrol – postaw na sprawdzone warsztaty!

Jak większość kierowców chcemy, by nasz samochód był sprawny przez długi czas. Musimy więc o

0

16

Organizacja transportu ciężarowego do Norwegii i Szwecji – wszystko co musisz o tym wiedzieć!

Organizacja transportu ciężarowego wymaga dobrej logistyki, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. Zadba ona

0

24

Czyszczenie wtrysków – zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie samochodu

Utrzymanie w czystości kluczowych układów w samochodzie jest niezbędne do zapewnienia mu optymalnych warunków do

0

24