Ciężarowe

Nowa jakość w zarządzaniu transportem – niezbędne narzędzia

Nowoczesne rozwiązania dla branży transportowej znacznie ułatwiają zarządzanie transportem. Polska branża TSL posiada imponujący potencjał i cały czas zyskuje na znaczeniu. Dzięki transformacji cyfrowej na rynku pojawiły się nowoczesne rozwiązania. Oto polecane przez nas narzędzia, które ułatwiają zarządzenie w firmie z branży TSL.

0

Nowe światło samochodowe testowane na Słowacji. Montują je na przednim zderzaku

Od dawna na całym świecie testowane są różne projekty, mające na celu poprawienie bezpieczeństwa pieszych na drogach. Na Słowacji powstał pomysł, dzięki któremu istnieje szansa aby to bezpieczeństwo poprawić. Chodzi o nowe dodatkowe światło.

0

Czy to koniec zbędnych znaków drogowych? Nadchodzi rewolucja?

Znaków drogowych na polskich drogach ma być mniej. Dotyczy to głównie tych ograniczających prędkość. Dlaczego?

1

Już niedługo na szybie Twojego pojazdu pojawi się nowa naklejka. Zapomnisz – zostaniesz ukarany.

Niedawno dowiedzieliśmy się o tym, że posiadanie naklejki rejestracyjnej na przedniej szybie samochodu nie jest już konieczne. Teraz jednak możemy spodziewać się konieczności naklejenia zupełnie nowej, a to przez powstanie stref czystego transportu.

0

Za co możesz łatwiej dostać mandat zimą?

Za oknami coraz częściej pojawia się śnieg, a najnowsze prognozy zapowiadają załamanie pogody. Jazda na drogach będzie zdecydowanie trudniejsza. Łatwiej natomiast będzie otrzymać niektóre mandaty. Na co powinniśmy zwrócić uwagę zanim wyruszymy w trasę?

0

Już niedługo będziesz mógł skasować wszystkie punkty karne. Ile to kosztuje?

Nowe przepisy Prawo o Ruchu Drogowym wprowadzone 17 września, zlikwidowały możliwość odbywania kursów redukujących punkty karne. Niedawno natomiast pojawiła się propozycja stworzenia kursów reedukacyjnych, które byłyby przeprowadzana na innych zasadach niż poprzednie.

0

Rodzaje turbosprężarek

Turbosprężarki to rodzaj silników, które pomagają zwiększyć moc i prędkość silnika. Są używane w różnych typach pojazdów, takich jak samochody, ciężarówki, motocykle.

0

Nowe fotoradary na polskich drogach – możesz otrzymać mandat w wysokości nawet 4 tysięcy zł!

Już w przyszłym roku na polskich drogach pojawią się nowe fotoradary. Tym razem nie będą mierzyć prędkości, tylko wyłapywać wykroczenia jakich dopuszczają się kierowcy na przejazdach kolejowych. W samym październiku tego roku doszło do 16 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach i przejściach kolejowo-drogowych. Fotoradary na przejazdach kolejowych – gdzie się […]

0

Transport intermodalny – co to?

Transport intermodalny to specyficzny rodzaj usługi przewozowej, która może występować zarówno jako transport krajowy, jak i międzynarodowy. Na czym dokładnie to polega? Jakie są zalety transportu intermodalnego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

0

Samochody ciężarowe

Samochody ciężarowe to specyficzne pojazdy, które wykorzystujemy na potrzeby firm przewozowych oraz transportowych. Ich użyteczność jest nieoceniona, ponieważ dzięki nim możemy nawiązywać współpracę ze sprzedawcami z odległych części całej Europy.

0

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

icon

E-mobilność, zrównoważony rozwój, internacjonalizacja. Škoda ujawnia plany na przyszłość.

Pomimo wyzwań dla całej branży motoryzacyjnej w 2022 roku, Škoda udowodniła swoją odporność, dostarczając klientom

0

Jak wybrać odpowiedni quad dla początkującego?

Prawo jazdy pozwala nie tylko na możliwość prowadzenia auta, ale także na jazdę quadem. To

0

Jak tanio można dostać się do Holandii?

Holandia z pewnością zalicza się do jednego z najbardziej rozwiniętych rozwiniętych krajów w Europie. Nie

0