Ciężarowe

Rodzaje turbosprężarek

Turbosprężarki to rodzaj silników, które pomagają zwiększyć moc i prędkość silnika. Są używane w różnych typach pojazdów, takich jak samochody, ciężarówki, motocykle.

0

79

Nowe fotoradary na polskich drogach – możesz otrzymać mandat w wysokości nawet 4 tysięcy zł!

Już w przyszłym roku na polskich drogach pojawią się nowe fotoradary. Tym razem nie będą mierzyć prędkości, tylko wyłapywać wykroczenia jakich dopuszczają się kierowcy na przejazdach kolejowych. W samym październiku tego roku doszło do 16 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach i przejściach kolejowo-drogowych. Fotoradary na przejazdach kolejowych – gdzie się […]

0

62

Transport intermodalny – co to?

Transport intermodalny to specyficzny rodzaj usługi przewozowej, która może występować zarówno jako transport krajowy, jak i międzynarodowy. Na czym dokładnie to polega? Jakie są zalety transportu intermodalnego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

0

71

Samochody ciężarowe

Samochody ciężarowe to specyficzne pojazdy, które wykorzystujemy na potrzeby firm przewozowych oraz transportowych. Ich użyteczność jest nieoceniona, ponieważ dzięki nim możemy nawiązywać współpracę ze sprzedawcami z odległych części całej Europy.

0

72

Zabudowa samochodów dostawczych – zabezpieczenie przestrzeni ładunkowej pojazdu

Samochody dostawcze niejednokrotnie służą do przewożenia ładunków mogących uszkodzić przestrzeń ładunkową lub doprowadzić do jej permanentnego zniszczenia. Można temu jednak skutecznie przeciwdziałać, a skuteczną metodą jest zabudowa samochodów dostawczych, przy użyciu dopasowanych elementów ochronnych podłogi, ścian, grodzi oraz sufitu.

0

73

Transport ponadgabarytowy – co warto o nim wiedzieć?

Przewozy ładunków ponadgabarytowych to istotna gałąź logistyki. Niekiedy elementy maszyn lub konstrukcji budowlanych nie są możliwe do podzielenia na małe i łatwe w transporcie ładunki. Transport ponadgabarytowy umożliwia przewożenie np. fragmentów elektrowni wiatrowych, które w warunkach tradycyjnego przewozu, nie byłby możliwe do zrealizowania.

0

70

Jak wybrać profesjonalny podnośnik warsztatowy?

Podnośnik warsztatowy to niezbędne wyposażenie każdego serwisu samochodowego. Bez niego nie da się przeprowadzać napraw, badań diagnostycznych lub nawet wymiany opon.

0

111

Jaki samochód dostawczy do 3,5 tony wybrać?

Transport drobnicowy stale rośnie. Firmy kurierskie wciąż poszerzają swe usługi. Wraz z rozwojem dziedziny e-commerce i wielu innych branż, które korzystają z transportu paczek, rośnie także zapotrzebowanie na małe samochody dostawcze do 3,5 tony. Swoją popularność zawdzięczają one także praktyczności, funkcjonalności i niewielkim gabarytom. Dlaczego? Małe samochody dostawcze Samochody dostawcze do 3,5 tony są na […]

0

333

Organizacja transportu ciężarowego do Norwegii i Szwecji – wszystko co musisz o tym wiedzieć!

Organizacja transportu ciężarowego wymaga dobrej logistyki, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. Zadba ona nie tylko o bezpieczny przewóz towarów w wybrane przez klienta miejsce, lecz także o formalności przewozowe i rozładunek. Co warto wiedzieć o transporcie ciężarowym do Norwegii i Szwecji? Transport TIR Określenie „TIR” odnosi się obecnie do samochodu ciężarowego przewożącego różnego […]

0

242

Pakiet mobilności w pigułce. Oto, co warto o nim wiedzieć

W zawodzie kierowcy samochodu ciężarowego regulacje obejmują nie tylko kwestie związane z samym czasem prowadzenia pojazdu, ale również z odpoczynkiem. Najistotniejszym dokumentem, jaki obowiązuje kierowców, jest tak zwany pakiet mobilności – to komplet przepisów przegłosowany w 2020 roku. Wtedy też zaczęły obowiązywać niektóre z nowych norm, a w lutym 2022 roku pojawiły się kolejne zmiany w prawie, związane z czasem pracy kierowców. Tyle w teorii – a co dokładnie oznacza pakiet mobilności dla kierowcy? Zostań z nami, aby się tego dowiedzieć.

0

188

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

icon

5 powodów, dla których warto pracować w salonie samochodowym BMW

Znalezienie dobrze płatnej, a zarazem przyjemnej pracy wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Pomimo że

0

34

Czym różnią się hybrydy HEV, MHEV i PHEV?

Samochody hybrydowe mogą wykorzystywać jedną z dostępnych technologii – HEV, MHEV lub PHEV. Pierwsza z

0

65

Zakład ŠKODY w Vrchlabí – zerowa emisja CO2, zaawansowana technologia oraz cztery miliony wyprodukowanych skrzyń biegów

Zakład ŠKODY w czeskim mieście Vrchlabí wyprodukował już ponad cztery miliony skrzyń biegów DQ200, które

0

43