Ciężarowe

7 lipca 2023
Wynajem naczep, zarówno krótkoterminowy, jak i długoterminowy, jest popularną opcją dla różnych grup klientów, które potrzebują elastycznych rozwiązań transportowych. Naczepy stanowią kluczowy element w branży transportowej i logistycznej, umożliwiając przewóz różnorodnych ładunków na większe odległości. Zarówno wynajem naczep krótkoterminowy, jak i długoterminowy, oferują szereg korzyści dla różnych grup odbiorców.
29 maja 2023
Już 1 lipca mają wejść w życie nowe przepisy, dzięki którym skończy się tamowanie ruchu na autostradach i ekspresówkach przez samochody ciężarowo. Część kierowców z pewnością odetchnie z ulgą.
5 maja 2023
Do 2026 roku Škoda planuje wprowadzić aż sześć nowych modeli elektrycznych. Znamy pierwsze informacje na ich temat! Marka zdradziła, że wszystkie będą nosiły znamiona nowego języka projektowania Modern Solid.
3 maja 2023
Dostęp do paliwa jest dziś dla ludzi czymś naturalnym i nie zawsze podczas tankowania zastanawiamy się, skąd się ono bierze. Warto jednak pamiętać, że abyśmy my mogli komfortowo zalewać baki naszych maszyn, samochodów formowych czy osobistych, konieczna jest współpraca szeregu osób. Wyjaśniamy więc poniżej, kto dostarcza paliwo oraz skąd dokładnie się ono bierze.
19 grudnia 2022
Nowoczesne rozwiązania dla branży transportowej znacznie ułatwiają zarządzanie transportem. Polska branża TSL posiada imponujący potencjał i cały czas zyskuje na znaczeniu. Dzięki transformacji cyfrowej na rynku pojawiły się nowoczesne rozwiązania. Oto polecane przez nas narzędzia, które ułatwiają zarządzenie w firmie z branży TSL.
14 grudnia 2022
Od dawna na całym świecie testowane są różne projekty, mające na celu poprawienie bezpieczeństwa pieszych na drogach. Na Słowacji powstał pomysł, dzięki któremu istnieje szansa aby to bezpieczeństwo poprawić. Chodzi o nowe dodatkowe światło.
12 grudnia 2022
Znaków drogowych na polskich drogach ma być mniej. Dotyczy to głównie tych ograniczających prędkość. Dlaczego?
8 grudnia 2022
Niedawno dowiedzieliśmy się o tym, że posiadanie naklejki rejestracyjnej na przedniej szybie samochodu nie jest już konieczne. Teraz jednak możemy spodziewać się konieczności naklejenia zupełnie nowej, a to przez powstanie stref czystego transportu.
7 grudnia 2022
Za oknami coraz częściej pojawia się śnieg, a najnowsze prognozy zapowiadają załamanie pogody. Jazda na drogach będzie zdecydowanie trudniejsza. Łatwiej natomiast będzie otrzymać niektóre mandaty. Na co powinniśmy zwrócić uwagę zanim wyruszymy w trasę?
29 listopada 2022
Nowe przepisy Prawo o Ruchu Drogowym wprowadzone 17 września, zlikwidowały możliwość odbywania kursów redukujących punkty karne. Niedawno natomiast pojawiła się propozycja stworzenia kursów reedukacyjnych, które byłyby przeprowadzana na innych zasadach niż poprzednie.
14 listopada 2022
Turbosprężarki to rodzaj silników, które pomagają zwiększyć moc i prędkość silnika. Są używane w różnych typach pojazdów, takich jak samochody, ciężarówki, motocykle.
8 listopada 2022
Transport intermodalny to specyficzny rodzaj usługi przewozowej, która może występować zarówno jako transport krajowy, jak i międzynarodowy. Na czym dokładnie to polega? Jakie są zalety transportu intermodalnego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
2 listopada 2022
Samochody ciężarowe to specyficzne pojazdy, które wykorzystujemy na potrzeby firm przewozowych oraz transportowych. Ich użyteczność jest nieoceniona, ponieważ dzięki nim możemy nawiązywać współpracę ze sprzedawcami z odległych części całej Europy.
27 października 2022
Samochody dostawcze niejednokrotnie służą do przewożenia ładunków mogących uszkodzić przestrzeń ładunkową lub doprowadzić do jej permanentnego zniszczenia. Można temu jednak skutecznie przeciwdziałać, a skuteczną metodą jest zabudowa samochodów dostawczych, przy użyciu dopasowanych elementów ochronnych podłogi, ścian, grodzi oraz sufitu.
26 października 2022
Przewozy ładunków ponadgabarytowych to istotna gałąź logistyki. Niekiedy elementy maszyn lub konstrukcji budowlanych nie są możliwe do podzielenia na małe i łatwe w transporcie ładunki. Transport ponadgabarytowy umożliwia przewożenie np. fragmentów elektrowni wiatrowych, które w warunkach tradycyjnego przewozu, nie byłby możliwe do zrealizowania.
25 października 2022
Podnośnik warsztatowy to niezbędne wyposażenie każdego serwisu samochodowego. Bez niego nie da się przeprowadzać napraw, badań diagnostycznych lub nawet wymiany opon.
8 sierpnia 2022
W zawodzie kierowcy samochodu ciężarowego regulacje obejmują nie tylko kwestie związane z samym czasem prowadzenia pojazdu, ale również z odpoczynkiem. Najistotniejszym dokumentem, jaki obowiązuje kierowców, jest tak zwany pakiet mobilności – to komplet przepisów przegłosowany w 2020 roku. Wtedy też zaczęły obowiązywać niektóre z nowych norm, a w lutym 2022 roku pojawiły się kolejne zmiany w prawie, związane z czasem pracy kierowców. Tyle w teorii – a co dokładnie oznacza pakiet mobilności dla kierowcy? Zostań z nami, aby się tego dowiedzieć.
30 czerwca 2022
Działalność gospodarcza oparta na przepływie osób lub towarów wymaga nie tylko dobrej organizacji pracy, ale także długiej listy formalności do spełnienia. Oprócz samej rejestracji firmy ważne są również wszystkie licencje, które należy uzyskać. Jednym z tych dokumentów jest zezwolenie na transport, zwane też licencją transportową. Co to jest, kto tego potrzebuje i co warto wiedzieć? 
31 maja 2022
W porównaniu do innych przedsiębiorstw oponiarskich, marka Apollo Tyres jest stosunkowo młoda - została ona założona w 1972 roku w Indiach. Choć koncern ten działa na rynku oponiarskim już od blisko pół wieku, to na tle takich marek jak Pirelli czy Continental jest to zaledwie fragment światowej historii motoryzacji. Nie oznacza to jednak, że inżynierom Apollo brakuje doświadczenia. Tylko w ubiegłym roku firma odnotowała ponad 2 miliardy dolarów przychodu i zatrudnia blisko 19 tysięcy pracowników na całym świecie. Od 2009 roku jest ona także właścicielem holenderskiego producenta opon Vredestein Banden BV.
29 kwietnia 2022
26 kwietnia 2022
Eksperci porównywarki Ubea.pl niedawno zwrócili uwagę na stosunkowo dużą liczbę stłuczek w drugiej połowie minionego roku. To kolejny czynnik, który oprócz inflacji i nowej rekomendacji KNF-u może wpłynąć na poziom cen obowiązkowego OC. Na razie rodzimi kierowcy nie mają dużych powodów do narzekań na składki wymaganych polis. Coraz częściej pojawiają się jednak ostrzeżenia przed spodziewanym wzrostem kosztów OC. Najnowszy barometr Ubea.pl informuje, czy podwyżki były widoczne już w marcu bieżącego roku.
21 kwietnia 2022
Wybór środka transportu towarów ma wpływ na czas realizacji zlecenia. Zwłaszcza do krajów skandynawskich i Wielkiej Brytanii podróż promem cargo jest najlepszą opcją. Dlaczego przeprawy promowe są tak ważne dla transportu? Co je wyróżnia na tle innych sposobów dostarczania ładunków? Opisujemy to poniżej!
14 kwietnia 2022
Podróże do Niemiec stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Nie da się ukryć, że nasz zachodni sąsiad jest niezwykle atrakcyjnym krajem pod względem turystycznym. Można podziwiać tam nie tylko piękną architekturę, ale także zapoznać się z dość oryginalną kulturą i różnorodnością. Często używa się bowiem sformułowania, że Niemcy są krajem kontrastów i ciekawych ludzi. Z tego też powodu wielu z nas decyduje się na sprawdzenie słuszności tego stwierdzenia osobiście. Z pewnością nikt z nas na taką krótką podróż nie chce wydawać połowy swojej pensji, a co za tym idzie wybieramy transport busami. Jednak czy jest to bezpieczne rozwiązanie?
17 marca 2022
W dzisiejszym świecie bezpieczeństwo pracownika jest ogromnie ważne. Jednym z aspektów bezpieczeństwa jest czas pracy. Dotyczy to między innymi kierowców, których obowiązkiem jest pomiar czasu pracy. Te wyliczenia są konieczne nie tylko w przypadku kierowców samochodów ciężarowych, ale również tych pracujących na stanowiskach kierowcy autobusu. Dlaczego jest to takie ważne i co właściwie zaliczamy do czasu pracy kierowców?
17 marca 2022
Inspekcja Transportu Drogowego to instytucja powołana w 2001 roku. Początkowo do jej kompetencji należało kontrolowanie kierowców zawodowych i przedsiębiorstw transportowych, jednak w tej chwili inspektorzy ITD mogą skontrolować każdego kierowcę. W poniższym artykule wyjaśniamy, jakie są zasady kontroli kierowców przez ITD.
2 marca 2022
Na polskim rynku znajduje się szeroki wybór platform mobilnych do przewozu różnych towarów, maszyn budowlanych, motocykli czy quadów. Oferta dotyczy przyczep samochodowych, towarowych, specjalnych oraz lawet. Kierowcy prawa jazdy kat. B wybierają zazwyczaj modele lekkie o DMC 750 kg. Do prowadzenia takich przyczep nie potrzebne są specjalne uprawnienia. Modele lekkie idealnie nadają się do przewożenia ładunków o mniejszych gabarytach, na przykład materiałów budowlanych lub większych zakupów.
2 marca 2022
Praca na roli to ciężki kawałek chleba. Nie ma się co oszukiwać, aby zarabiać, a przy tym móc zapewnić odbiorcom najwyższą jakość towaru trzeba maksymalnie zoptymalizować cały proces produkcji. Choć rzecz jasna wcale nie jest to łatwe. Poza używaniem nowoczesnego sprzętu trzeba inwestować także w dobrej jakości nasiona, ale i środki ochrony roślin, co wcale tanie nie jest. Do tego musicie też wiedzieć, że duże znaczenie mają opony. Wbrew pozorom ich wybór ma kolosalne znaczenie. Jakie modele więc wybrać?

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
1 kwietnia 2021
Wybór odpowiedniego silnika podczas zakupu samochodu to nie jest prosta decyzja. Warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi jednostkami napędowymi, a także należy rozważyć wszystkie za i przeciw.