Poznaj przyszłe modele elektryczne Škody!

Do 2026 roku Škoda planuje wprowadzić aż sześć nowych modeli elektrycznych. Znamy pierwsze informacje na ich temat! Marka zdradziła, że wszystkie będą nosiły znamiona nowego języka projektowania Modern Solid.

– Modern Solid to wyraźny język projektowania modeli elektrycznych. Jego pierwsze zasady zostały nakreślone w studium koncepcyjnego modelu Vision 7S. Idee zostaną rozwinięte w wielu kategoriach modeli produkcyjnych. Każdy z tych samochodów będzie miał swój własny charakter zgodny z jego ukierunkowaniem, a jednocześnie będzie wyraźnie rozpoznawalny jako model elektryczny Škody – mówi Oliver Stefani, główny projektant producenta samochodów.

Poznaj przyszle modele elektryczne Skody

Celem zaprezentowania przyszłych modeli, zespół projektantów przygotował specjalne rzeźby pokazujące kierunek, w którym zmierzają innowacje. Bryły zostały wykonane w stylu Modern Solid i pokazują ogólne proporcje nadchodzących premier marki.

Nowe modele Škody będą obejmować szeroki zakres segmentów. Jednym z ważnych aut elektrycznych będzie miejski SUV o długości około 4,2 metra. Pojazd będzie oferował przestrzeń bagażową porównywalną z tradycyjną Škodą Scala w wersji hatchback. Światowa premiera modelu planowana jest w 2025 roku, a przewidywana cena to około 25 000 euro.

Poznaj przyszle modele elektryczne Skody Elroq

Możemy spodziewać się także kompaktowego SUV-a o nazwie Elroq – czyli nowej, elektrycznej wersji topowej Škody Karoq. Segment kompaktowych SUV-ów jest jednym z najważniejszych m.in. w Europie, a dzięki elektrycznemu modelowi marka chce zaoferować klientom coś wyjątkowego.

Škoda chce także wprowadzić na rynek samochód elektryczny w segmencie kombi. Auto mające około 4,6 metra długości stanie się alternatywą dla wieloletniego bestsellera marki – Škody Octavia.

Przyszle modele elektryczne Skody Enyaq Coupe

Następne w line-upie nowych modeli elektrycznych będą zmodernizowane Škoda Enyaq i Škoda Enyaq Coupé, które przejdą facelifting w stylu Modern Solid w 2025 roku.

Przyszły model elektrycznj Skody Large SUV

„Elektryczną ofensywę” Škody zakończy duży elektryczny SUV o długości około 4,9 metra. Model będzie oparty na koncepcie Vision 7S, za pomocą którego marka zaprezentowała publiczności swój nowy język projektowania w sierpniu 2022 roku. Jedną z najlepszych cech największego modelu Škody będzie jego ogromna przestronność.

Najnowsze

10 czerwca 2024

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.