Motocykle

30 sierpnia 2023
Kurtka motocyklowa to nie tylko element stylu, ale przede wszystkim ochrona przed czynnikami zewnętrznymi i potencjalnymi urazami. Dostosowując ją do swojego stylu jazdy i rodzaju motocykla, możemy zyskać komfort i bezpieczeństwo na drodze. Różnorodność ofert pozwala znaleźć rewelacyjny model dla każdego motocyklisty. Dowiedz się, jak dokonać najlepszego wyboru kurtki na motocykl dla siebie. Zapraszamy do lektury!
20 lipca 2023
Jeśli chcesz stać się motocyklistą, pierwszym krokiem jest uzyskanie prawa jazdy kategorii A. Aby to osiągnąć, musisz przejść specjalny kurs szkoleniowy, który pomoże Ci zdobyć niezbędne umiejętności i wiedzę. Kurs ten składa się z zajęć teoretycznych i praktycznych, a także jazd egzaminacyjnych.
17 maja 2023
Kominiarka dla motocyklisty to jeden z pierwszych zakupów, który wykonuje entuzjasta dwóch kółek. Dla wielu jest to nieodłączny element ubioru motocyklowego, podczas gdy inni używają jej tylko w okresie zimowym. W chłodne dni zapewnia ciepło dla głowy i szyi, zaś w sezonie letnim chroni przed nadmiernym opaleniem. Kominiarka motocyklowa może również znaleźć zastosowanie podczas jazdy na rowerze czy uprawiania narciarstwa.
14 listopada 2022
Turbosprężarki to rodzaj silników, które pomagają zwiększyć moc i prędkość silnika. Są używane w różnych typach pojazdów, takich jak samochody, ciężarówki, motocykle.
9 września 2022
Kaski otwarte znakomicie nadają się do jazdy w miejskiej dżungli. Wybierają je zarówno właściciele motocykli, jak i skuterów. Użytkownicy cenią je przede wszystkim za wygodę. Czym cechują się kaski otwarte? Między innymi na to pytanie odpowiemy w tym artykule.
31 maja 2022
W porównaniu do innych przedsiębiorstw oponiarskich, marka Apollo Tyres jest stosunkowo młoda - została ona założona w 1972 roku w Indiach. Choć koncern ten działa na rynku oponiarskim już od blisko pół wieku, to na tle takich marek jak Pirelli czy Continental jest to zaledwie fragment światowej historii motoryzacji. Nie oznacza to jednak, że inżynierom Apollo brakuje doświadczenia. Tylko w ubiegłym roku firma odnotowała ponad 2 miliardy dolarów przychodu i zatrudnia blisko 19 tysięcy pracowników na całym świecie. Od 2009 roku jest ona także właścicielem holenderskiego producenta opon Vredestein Banden BV.
18 maja 2022
Pełnoletniość w Polsce osiąga się wraz z ukończeniem osiemnastego roku życia. Osiągnięcie tego wieku wiąże się z możliwością uzyskania prawo jazdy na samochód osobowy. Czy istnieje jednak możliwość, aby móc prowadzić wcześniej? Owszem, prawo jazdy od 16 lat na samochód jest możliwe! Podobnie prawo jazdy od 16 lat na motor. Należy jednak spełnić pewne wymogi, a także wiąże się to z niektórymi ograniczeniami uczestnictwa w ruchu drogowym. O jakich wymogach i ograniczeniach mowa, dowiesz się z naszego artykułu – zachęcamy do lektury!
26 kwietnia 2022
Eksperci porównywarki Ubea.pl niedawno zwrócili uwagę na stosunkowo dużą liczbę stłuczek w drugiej połowie minionego roku. To kolejny czynnik, który oprócz inflacji i nowej rekomendacji KNF-u może wpłynąć na poziom cen obowiązkowego OC. Na razie rodzimi kierowcy nie mają dużych powodów do narzekań na składki wymaganych polis. Coraz częściej pojawiają się jednak ostrzeżenia przed spodziewanym wzrostem kosztów OC. Najnowszy barometr Ubea.pl informuje, czy podwyżki były widoczne już w marcu bieżącego roku.
23 lutego 2022
Ostatnie lata przyniosły nam sporą rewolucję na rynku jednośladów. W wielu przypadkach okazuje się, że na wymarzony dwukołowiec musimy czekać, a ilości na stanach sklepów są ograniczone i wymagają od nas szybkiej decyzji. Warto więc wiedzieć już wcześniej co oferują producenci w zbliżającym się sezonie i na co warto zwrócić uwagę. Sprawdźmy rowery górskie na rok 2022.
1 lipca 2021
Każdego dnia mijamy je na ulicach, choć nawet nie zdajemy sobie sprawy, że wcale nie są napędzane silnikami spalinowymi, ale… elektrycznymi. E-motocykle pod względem designu do złudzenia przypominają klasyczne maszyny, jednak jeżdżą tanio, bezemisyjnie i bezszelestnie. Nic dziwnego, że ustawiają się po nie kolejki chętnych. Dlaczego motocykl elektryczny znakomicie sprawdza się w mieście? Sprawdź to w naszym artykule.
18 lutego 2021
Na autostradzie A2 kolejne podwyżki. Sprawdź na którym odcinku zapłacisz więcej.
8 lutego 2021
W całym kraju panują trudne warunki na drogach. Wciąż trwające opady nie ułatwiają sprawy. Kierowcy muszą zmierzyć się z dużymi korkami i utrudnieniami.
4 lutego 2021
Ograniczenie prędkości na wciąż budowanych odcinkach autostrady A1 są notorycznie łamane. Wprowadzono skuteczne rozwiązanie problemu.
29 stycznia 2021
Jest wielu kierowców, którym kursy redukujące punkty karne się przydają. W trakcie pandemii pojawiały się jednak różne utrudnienia. W związku z tym wymyślono pewien bardzo ciekawy sposób przystąpienia do kursu.
21 stycznia 2021
Nowy projekt poselski, który z początkiem roku wpłynął do Sejmu przewiduje m.in. brak możliwości odmówienia mandaty. Co nas wtedy czeka?
27 kwietnia 2020
Po zamknięciu wszystkich WORD w Polsce na skutek epidemii koronawirusa część ośrodków przywraca egzaminy na prawo jazdy. Gdzie można odbyć egzamin na prawo jazdy? Jak się zapisać na egzamin?

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.