Ceny na Autostradzie A2 znów poszybowały w górę!

Nie bez przyczyny autostrada a2 jest nazywana jedną z najdroższych w Europie. 15 lutego opłaty za przejazd zostały ponownie podniesione na odcinku Konin-Nowy Tomyśl. Teraz zapłacimy aż 0,41 zł za każdy kilometr.

Autostrada A2 – dwóch zarządców

Część autostrady a2 jest zarządzana przez GDDKiA, a część przez spółkę Autostrada Wielkopolska. I to właśnie na odcinku zarządzanym przez spółkę podniesiono opłaty za przejazd.

Zobacz też Odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A1

Autostrada A2 a inne europejskie drogi

Porównując polskie autostrady do innych europejskich dróg śmiało można powiedzieć, że są bardzo drogie. Za przejazd autostradą z Paryża do Lyonu zapłacimy 0,32 zł za kilometr, natomiast za trasę Mediolan-Neapol zaledwie 0,31 zł za kilometr.

Nic dziwnego, że część kierowców zaczęła omijać autostrady i woli nadrobić nieco kilometrów jadąc drogą bezpłatną. A Wy korzystacie z autostrad? Czy według Was Polskie autostrady są drogie? Dajcie znać w komentarzach.

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.