Toyota Corolla – jaki olej wybrać?

0

25

Toyota Corolla od dawna cieszy się opinią auta bezawaryjnego i wyjątkowo wytrzymałego. Legendarna niezawodność i trwałość tego modelu wymaga jednak również wsparcia ze strony jego użytkownika.

Jedną z kluczowych spraw jest zaś wybór odpowiedniego oleju silnikowego. Jego właściwe dopasowanie przedłuży bowiem żywotność i wytrzymałość silnika, jest zresztą niezbędne dla jego prawidłowej pracy. 

Warto więc dowiedzieć się, jaki olej w Toyocie Corolli sprawdzi się najlepiej i w jaki sposób dopasować go do rodzaju napędu.

Zobacz także Toyota Corolla 2020 – dostępne napędy hybrydowe

Toyota Corolla – jaki olej do silników diesla?

Odpowiedź na tytułowe pytanie wymaga przede wszystkim zapoznania się
z zaleceniami zawartymi w instrukcji obsługi pojazdu, dołączanej do auta przez producenta. To tam znaleźć można wszystkie wytyczne, dzięki którym dowiemy się, jaki olej dla Toyoty Corolli będzie najlepszy. A to z kolei uzależnione jest od rodzaju silnika, wersji i roku produkcji modelu.

Wspomniana instrukcja w pierwszej kolejności wskaże nam natomiast oleje rekomendowane przez Toyotę (pierwsza i druga rekomendacja). Ale znajdziemy tam również informacje o dopuszczalnym stosowaniu innych olejów silnikowych. Najważniejsze parametry, jakie trzeba wziąć pod uwagę przy podejmowaniu takiej decyzji to natomiast klasa lepkości, klasyfikacja jakościowa API i ACEA oraz normy producentów.

Dla silników diesla Toyota poleca swoje oryginalne oleje, to przede wszystkim 5W-30 Fuel Economy oraz 10W-40 Semi Synthetic, a także 0W-30 Premium Fuel Economy, stworzony z myślą o nowoczesnych silnikach diesla.

Osobom, dla których wybór oleju może być sporym kłopotem, poleca się zaś skorzystanie ze wsparcia doświadczonego i zaufanego mechanika. 

Toyota Corolla – jaki olej do silników benzynowych?

Wybór oleju do silnika benzynowego Toyoty Corolli powinien przebiegać podobnie jak decyzja dotycząca oleju do silnika diesla. Instrukcje i wytyczne producenta pojazdu są więc pod tym względem kluczowe. O ile jednak nie ma konieczności stosowania wyłącznie olejów rekomendowanych przez Toyotę, o tyle przestrzeganie podanych wytycznych jest niezbędne do prawidłowego użytkowania pojazdu i przekłada się na sprawną i długą pracę silnika.

Dla silników benzynowych rekomendacje Toyoty to przede wszystkim: 5W-30 Fuel Economy oraz 10W-40 Semi Synthetic. W innych przypadkach należy wziąć pod uwagę wszystkie odgórne zalecenia, dzięki którym dowiemy się, jaki olej w Toyocie Corolli sprawdzi się najlepiej. To zaś jest ściśle związane z rodzajem silnika, wersją i rokiem produkcji pojazdu.

Zasłużona sława Toyoty Corolli leży w konstrukcji pojazdu, jakości jego wykonania
i zastosowanych technologii. Ogromne znaczenie dla żywotności samochodu
i wytrzymałości jego silnika ma jednak również sposób eksploatacji auta oraz regularna kontrola poziomu oleju silnikowego i jego wymiana.

Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego rodzaju oleju, co podyktowane powinno być wytycznymi w instrukcji obsługi pojazdu, dołączonej przez producenta. Powinien wiedzieć o tym zresztą każdy, nie tylko doświadczony, kierowca.

Tematy, które mogą Cię zainteresować

Testowy model Toyoty RAV4 szpiegowano podczas testu drogowego w Indiach. Pojawiło się wiele spekulacji na temat premiery nowego SUV-a

Testy wyszły na jaw. Szpiegowano nowy model Toyoty RAV4. Jak wygląda? Jakie ma osiągi?

0

44

Toyota Auris – jaki silnik wybrać?

Zastanawiasz się nad zakupem Toyoty Auris? Dowiedz się więcej na temat dostępnych rodzajów silnika.

0

9

Dołącz do dyskusji na ten temat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AUTA W TYM ARTYKULE

icon

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

icon

Nowy taryfikator 2021 – uwaga na wysokie kwoty mandatów w 2021 roku!

Brawura na drodze będzie karana bardziej srogo niż do tej pory. W Polsce przez wiele

3

12923

Norma Euro 6d – Milion nowych samochodów pójdzie przez nią na złom?

Rozwój nowych, zaawansowanych technologicznie układów napędowych jest odpowiedzią na politykę UE, stawiającą duży nacisk na

2

3889

Problem z odpaleniem samochodu zimą? Oto co możesz zrobić!

To pytanie zadaje sobie wielu kierowców, kiedy ta sytuacja wydarzy się w ich życiu. Bardzo

0

3867

Pierwszeństwo pieszych oraz zakaz używania telefonu “na pasach” w 2021 roku

2021 rok przyniesie duże zmiany dla kierowców w Polsce. Sporym modyfikacjom ulegną zasady pierwszeństwa “na

2

2408

Powrót problemów z rejestracją pojazdów

Problemy z rejestracją pojazdów wracają na dobre. Za przekroczenie czasu na rejestrację pojazdu zapłacisz nawet

1

2051

Jak zadbać o akumulator zimą aby rano spokojnie odpalić samochód?

W przekazach telewizyjnych słyszymy znów: jak co roku zima znów zaskoczyła drogowców. Co zrobić, aby

1

1955