Osobowe

Q Service Castrol – postaw na sprawdzone warsztaty!

Jak większość kierowców chcemy, by nasz samochód był sprawny przez długi czas. Musimy więc o niego dbać pod każdym względem. Liczy się codzienne użytkowanie i styl jazdy, ale istotne są też systematyczne przeglądy. To, gdzie je wykonamy, również ma znaczenie. Dobry mechanik zajmie się pojazdem w odpowiedni sposób, więc ryzyko usterki jest mniejsze.

0

16

Czyszczenie wtrysków – zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie samochodu

Utrzymanie w czystości kluczowych układów w samochodzie jest niezbędne do zapewnienia mu optymalnych warunków do pracy. Na działanie szkodliwych zanieczyszczeń narażone są w dużym stopniu wtryskiwacze, których precyzja jest niezbędna do poprawnego funkcjonowania pojazdu. Sprawdź, jak możesz samodzielnie zadbać o dobrą kondycję wtrysków i całego silnika.

0

24

Na co zwracać uwagę podczas zakupu części samochodowych?

Od zakupu dobrej jakości części samochodowych zależy dalsze użytkowanie pojazdu. Z tego względu coraz więcej kierowców zaczyna przykładać sporą wagę do rodzaju i pochodzenia elementów auta. Ich wykonanie przyczyni się również do zwiększenia komfortu jazdy. Na co zwrócić uwagę przy wyborze części samochodowych?

0

42

ABC kosmetyki samochodowej – jak dbać o lakier samochodu?

Auto detailing to proces składający z licznych zabiegów takich jak szczegółowe czyszczenie, woskowanie i polerowanie. Ich celem jest nie tylko polepszenie wizualnej estetyki samochodu, ale także jego konserwacja. Jak dbać o lakier samochodu? Małe ABC kosmetyki pojazdowej w artykule.

0

67

Wielki powrót Lancii. Jakie modele szykuje włoska marka?

Przejęcie przez koncern Stellantis to dla Lancii wielka szansa na ponowne zaistnienie wśród europejskich producentów samochodów osobowych. Włoska marka oficjalnie wraca na rynek i w związku z tym szykuje kilka gorących debiutów. Do 2028 roku w salonach mają pojawić się trzy nowe, w pełni zelektryfikowane modele sygnowane logiem marki z Turynu. Jakie auta szykuje włoski producent? Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

0

70

Volvo Cross Country – czy to na pewno dobry wybór?

Producenci samochodów uważnie wsłuchują się w wymagania swoich klientów i starają się spełniać ich oczekiwania. Tak samo stało się tym razem. Nie każdy z nas potrzebuje do codziennej jazdy samochodów typu SUV, jednak czasami dobrze jest mieć samochód z większym prześwitem. W odpowiedzi na ten problem powstał model Volvo Cross Country. Zobaczcie sami, czy spełni on Wasze oczekiwania.

0

56

Thomas Schäfer nowym przewodniczącym rady nadzorczej marki ŠKODA

W dniu 15 lipca br. Thomas Schäfer, dyrektor generalny marki Volkswagen i szef grupy marek wolumenowych w Grupie Volkswagen, objął funkcję przewodniczącego rady nadzorczej ŠKODA AUTO. Zastąpił on na tym stanowisku Murata Aksela, który pozostaje członkiem rady nadzorczej. Ten krok jeszcze bardziej zintensyfikuje i przyspieszy współpracę w ramach marek wolumenowych Grupy VW, a także pozwoli […]

0

37

Właściwości folii ochronnych PPF

Stan karoserii samochodu ma znaczenie z kilku powodów. Zadbane, estetyczne auto nie tylko cieszy oko i lepiej się prezentuje, ale również posiada znacznie wyższą wartość rynkową, niż egzemplarz tego samego modelu, który nie był otoczony odpowiedną opieką. Istnieje wiele metod chronienia karoserii przed szpecącymi ją zarysowaniami, jednak jednym z najskuteczniejszych jest oklejenie je przy pomocy specjalnej folii ochronnej PPF.

0

77

Jak przebiega proces regeneracji turbosprężarki?

Z czasem jakość turbosprężarek wykorzystywanych w samochodach może się pogarszać. Wówczas należy podjąć pewne kroki w celu przywrócenia urządzeniu dawnej sprawności. Jednym ze sposobów jest regeneracja turbosprężarki. Na czym ona konkretnie polega i dlaczego warto się na nią zdecydować? Przeczytaj tekst, jeśli chcesz poznać charakterystykę i zalety opisywanej regeneracji.

0

74

Polisa Autocasco dla właścicieli starych samochodów – sprawdź czy ubezpieczenie AC się opłaca!

Wielu kierowców z myślą o mniejszych wydatkach decyduje się wykupić dobrowolne ubezpieczenie samochodu. Polisa AC chroni przed finansową odpowiedzialnością w trakcie kolizji i wypadku na drodze, choć właściciele starych samochodów nie zawsze mogą skorzystać z takiego przywileju. Czy można ubezpieczyć stary samochód i kiedy zakup AC się opłaca? Autocasco na stary samochód Ubezpieczenie AC (Autocasco) […]

0

188

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

icon

Q Service Castrol – postaw na sprawdzone warsztaty!

Jak większość kierowców chcemy, by nasz samochód był sprawny przez długi czas. Musimy więc o

0

16

Organizacja transportu ciężarowego do Norwegii i Szwecji – wszystko co musisz o tym wiedzieć!

Organizacja transportu ciężarowego wymaga dobrej logistyki, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. Zadba ona

0

24

Czyszczenie wtrysków – zadbaj o prawidłowe funkcjonowanie samochodu

Utrzymanie w czystości kluczowych układów w samochodzie jest niezbędne do zapewnienia mu optymalnych warunków do

0

24