Osobowe

Opel Corsa C – dane techniczne, dostępne wersje, silniki, opinie

Opel Corsa C to trzecia generacja miejskiego auta niemieckiej marki Opel. Zadebiutował w 1999 roku i produkowany był w latach 2000-2006 roku, kiedy zastąpił go Opel Corsa IV. Jego konstrukcję oparto na platformie Gamma od General Motors, co wyraźnie odróżniło go od poprzednika. W 2003 roku auto przeszło lifting, który skupił się na jego wyglądzie oraz modyfikacji palety silnikowej. Opel Corsa C to samochód, który sprawdza się jako auto codzienne, nie generują wysokich kosztów eksploatacji.

0

49

Opel Corsa D – dane techniczne, dostępne wersje, silniki, opinie

Opel Corsa D to czwarta generacja niemieckiego modelu, która produkowana była od 2006 roku. Auto zostało zaprezentowane na londyńskich targach motoryzacyjnych i wkrótce trafiło do seryjnej produkcji. W 2011 roku przeszło lifting, który skupił się przede wszystkim na jego wyglądzie. Samochód ceniony jest za trwałość, bogate wyposażenie, przestronne wnętrze oraz dopracowane i ekonomiczne silniki. Jego produkcja trwała do 2014 roku, kiedy został zastąpiony przez piątą generację modelu.

0

36

Opel Insignia 2021 – dane techniczne, dostępne wersje, silniki, opinie

Opel Insignia drugiej generacji został zaprezentowany w 2017 roku pojawił się na genewskich targach motoryzacyjnych, a wkrótce trafił do seryjnej produkcji. Jego konstrukcja została oparta na platformie GM E2XX. W 2019 roku samochód przeszedł facelifting, który zmienił sylwetkę i wnętrze auta i wzbogacił wyposażenie, co szczególnie widoczne jest w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa. Modyfikacji uległa również gama jednostek napędowych.

0

64

Opel Insignia OPC – dane techniczne, opinie kierowców

Opel Insignia OPC to topowa, usportowiona wersja Opla Insignia. Powstała w 2009 roku niedługo po debiucie modelu, a dwa lata później doczekała się swojej limitowanej odmiany. Auto zdecydowanie wyróżnia się na tle innych Opli jako najmocniejszy samochód produkowany seryjnie. Ma wyraźnie sportowy charakter, który w pełni odzwierciedla już jego dynamiczny, nowoczesny i oryginalny wygląd. Moc zapewnia mu sześciocylindrowy silnik z turbosprężarką.

0

39

Opel Insignia I – dane techniczne, dostępne wersje, silniki, opinie

Opel Insignia pierwszej generacji debiutował w 2008 roku, zastępując tym samym swojego poprzednika Opla Vectrę. Jego konstrukcja została oparta na platformie GM Epsilon II. W 2013 roku samochód przeszedł gruntowny lifting, który wprowadził znaczne modyfikacje wyglądu modelu oraz wersji wyposażeniowych. Zmiany dotyczyły również palety jednostek napędowych. Auto cenione jest za przestronne wnętrze oraz nowoczesną i dynamiczną sylwetkę, komfort jazdy i szeroki wybór silników.

0

52

Opel Astra F – dane techniczne, dostępne wersje, silniki, opinie

Opel Astra F to pierwsza generacja znanego modelu produkowanego pod niemiecką marką Opel. Auto zostało zaprezentowane na salonie samochodowym we Frankfurcie nad Menem w 1991 roku i niebawem weszło na rynek jako następca Opla Kadetta. Nowy model bardzo szybko zdobył popularność wśród kierowców i okazał się spektakularnym sukcesem sprzedażowym, za którym stały niezawodne silniki i ich szeroki wybór, komfort jazdy, korzystna cena oraz nowoczesna sylwetka.

0

84

Opel Astra K – dane techniczne, dostępne wersje, silniki, opinie

Opel Astra K to piąta generacja niemieckiego kompaktu, która produkowana jest od 2015 roku. W 2019 roku samochód został poddany gruntownemu liftingowi, który skupił się na modyfikacji jego wyglądu, całkowicie zmieniono również paletę jednostek napędowych. Zmiany dotyczyły także dostępnych wersji wyposażenia, które znacznie wzbogacono. Auto wprawdzie nie odcina się całkowicie od swoich poprzedników, ale pod wieloma względami wyróżnia się na ich tle.

0

712

Opel Astra G – dane techniczne, dostępne wersje, silniki, opinie

Opel Astra G to druga generacja modelu niemieckiej marki Opel, której premiera miała miejsce w 1998 roku. Na tle swojego poprzednika auto wyróżniało się nowoczesnym i bardziej dynamicznym wyglądem. Miało szeroki wybór wariantów nadwoziowych (hatchback, kombi, sedan, cabrio, coupe, van). Równie obszerna jest lista oferowanych jednostek napędowych. Samochód jest tani w utrzymaniu i mało awaryjny, zapewnia także wysoki komfort podróżowania.

0

89

Opel Astra J – dane techniczne, dostępne wersje, silniki, opinie

Opel Astra J to czwarta generacja znanego niemieckiego modelu, produkowanego od 1991 roku. Konstrukcja auta została oparta na nowej platformie Delta II od General Motors, co wyraźnie odróżnia je od poprzedników. Samochód jest duży i przestrzenny, a także bogato wyposażony. Ma solidną konstrukcję i dobre właściwości jezdne. Gama silnikowa obejmuje szereg różnych jednostek napędowych. Model ceni się również za szeroki wybór wersji nadwoziowych.

0

68

Opel Astra H – dane techniczne, dostępne wersje, silniki, opinie

Opel Astra H, podobnie jak jego poprzednicy, to jeden z najpopularniejszych aut na polskich drogach. Nie bez przyczyny zresztą. Niemiecki kompakt wyróżnia się solidną konstrukcją oraz szerokim wyborem wersji nadwoziowych i bardzo obszerną paletą silnikową. Samochód zapewnia komfort jazdy, sprawdza się w roli auta miejskiego i rodzinnego. Modelowi nie brakuje również funkcjonalności, a jego niewątpliwą zaletą jest niska awaryjność i tania eksploatacja.

0

78

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

icon

Opel Corsa C – dane techniczne, dostępne wersje, silniki, opinie

Opel Corsa C to trzecia generacja miejskiego auta niemieckiej marki Opel. Zadebiutował w 1999 roku

0

49

Opel Corsa D – dane techniczne, dostępne wersje, silniki, opinie

Opel Corsa D to czwarta generacja niemieckiego modelu, która produkowana była od 2006 roku. Auto

0

36

Opel Insignia 2021 – dane techniczne, dostępne wersje, silniki, opinie

Opel Insignia drugiej generacji został zaprezentowany w 2017 roku pojawił się na genewskich targach motoryzacyjnych,

0

64