Osobowe

Zakład ŠKODY w Vrchlabí – zerowa emisja CO2, zaawansowana technologia oraz cztery miliony wyprodukowanych skrzyń biegów

Zakład ŠKODY w czeskim mieście Vrchlabí wyprodukował już ponad cztery miliony skrzyń biegów DQ200, które używane są w całej Grupie Volkswagen. Produkcja rozpoczęła się w 2012 r. i, co warto podkreślić, od tamtego momentu w modernizację zakładu zainwestowano ponad 200 milionów euro. Dzięki wprowadzonym zmianom, Vrchlabí od końca 2020 r. jest pierwszym na świecie, neutralnym pod względem emisji CO2 zakładem produkcyjnym ŠKODY. Warto poznać więcej szczegółów dotyczących tego niecodziennego miejsca.

0

43

Volkswagen Arteon – wszystko co musisz wiedzieć zanim go kupisz

Volkswagen Arteon to świetnie wyposażona limuzyna, która jest idealna dla wymagającego kierowcy. Ma elegancki design i mnóstwo funkcji, które uprzyjemnią Ci jazdę. Przestronne wnętrze i wygodne fotele sprawiają, że jest to świetny wybór na długie podróże, a mocny silnik zapewnia, że możesz bez problemu jeździć po całym świecie.

0

256

ŠKODA AUTO świętuje trzy osiągnięcia w produkcji pojazdów i komponentów: wyprodukowano 750 tys. SUV-ów KODIAQ, 4 mln silników EA211 oraz 15 mln skrzyń biegów najnowszej generacji

ŠKODA AUTO świętuje trzy osiągnięcia, które stanowią kamienie milowe w produkcji pojazdów i komponentów. Marka wyprodukowała już 750 tysięcy egzemplarzy SUV-ów KODIAQ. Jubileuszowy model zjechał z linii produkcyjnej w zakładzie w Kvasinach. ŠKODA AUTO przekroczyła również próg 4 milionów wytworzonych egzemplarzy silników EA211 oraz wyprodukowała 15-milionową skrzynię biegów najnowszej generacji. Oba te komponenty montowane są również w pojazdach innych marek Grupy Volkswagen.

0

40

Przed jakimi wyzwaniami stanęli eksperci ŠKODY podczas opracowywania modelu koncepcyjnego VISION 7S?

Opracowanie i wyprodukowanie modelu koncepcyjnego VISION 7S było dla projektantów i inżynierów bardzo dużym przedsięwzięciem. Uciekający czas, niezbędne poprawki, chęć zastosowania zrównoważonych materiałów oraz zaawansowanej technologii sprawiły, że zespół musiał radzić sobie z nietypowymi wyzwaniami podczas „zamiany” projektu w samochód. Eksperci ŠKODY opowiadają, jak przebiegał ten proces od momentu zatwierdzenia projektu, przez tworzenie glinianych prototypów, […]

0

31

Rodzaje turbosprężarek

Turbosprężarki to rodzaj silników, które pomagają zwiększyć moc i prędkość silnika. Są używane w różnych typach pojazdów, takich jak samochody, ciężarówki, motocykle.

0

79

Nowe fotoradary na polskich drogach – możesz otrzymać mandat w wysokości nawet 4 tysięcy zł!

Już w przyszłym roku na polskich drogach pojawią się nowe fotoradary. Tym razem nie będą mierzyć prędkości, tylko wyłapywać wykroczenia jakich dopuszczają się kierowcy na przejazdach kolejowych. W samym październiku tego roku doszło do 16 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach i przejściach kolejowo-drogowych. Fotoradary na przejazdach kolejowych – gdzie się […]

0

62

ŠKODA osiągnęła zysk operacyjny w wysokości 856 milionów euro i solidny zwrot ze sprzedaży na poziomie 5,6% w pierwszych trzech kwartałach 2022 r.

Pomimo trudnej sytuacji rynkowej, w pierwszych trzech kwartałach 2022 r. ŠKODA osiągnęła stabilny, 5,6% zwrot ze sprzedaży i wypracowała zysk operacyjny w wysokości 856 milionów euro (-4,9% względem poprzedniego roku). Jest to efekt działań wprowadzanych w ramach konsekwentnie realizowanego programu efektywnościowego NEXT LEVEL EFFICIENCY+

0

45

Ceny opon w 2022 roku nawet o 40% wyższe. A co z kosztami wymiany opon?

Podwyżki cen i inflacja dotykają każdej branży, także tej motoryzacyjnej. Zbliża się czas wymiany opon, więc kierowcy muszą szykować się na wyższe koszty ich zakupu, a także wymiany u wulkanizatora.

0

357

Zmieniłeś już opony na zimowe? To mogła być błędna decyzja

W tym roku pogoda jest dla nas niezwykle łaskawa. Mamy już listopad, a patrząc za okno możemy mieć wrażenie, że to dopiero wrzesień. Za nieco ponad miesiąc będziemy mieli już kalendarzową zimę i stąd nasuwa się pytanie – kiedy będzie właściwy moment na wymianę opon letnich na zimowe?

0

64

Elektryczny hamulec „ręczny”. Czy jest nielegalny?

Większość nowych samochodów zamiast w klasyczną dźwignię uruchamiającą hamulec „ręczny” wyposażona jest w jego elektryczną wersję, uruchamianą automatycznie lub za pomocą przycisku. To ogromna wygoda i jak wielu twierdzi, większe bezpieczeństwo dla kierujących i pasażerów. Okazuje się jednak, że w Polsce elektroniczny hamulec „ręczny” jest nielegalny.

0

107

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

icon

5 powodów, dla których warto pracować w salonie samochodowym BMW

Znalezienie dobrze płatnej, a zarazem przyjemnej pracy wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Pomimo że

0

34

Czym różnią się hybrydy HEV, MHEV i PHEV?

Samochody hybrydowe mogą wykorzystywać jedną z dostępnych technologii – HEV, MHEV lub PHEV. Pierwsza z

0

65

Zakład ŠKODY w Vrchlabí – zerowa emisja CO2, zaawansowana technologia oraz cztery miliony wyprodukowanych skrzyń biegów

Zakład ŠKODY w czeskim mieście Vrchlabí wyprodukował już ponad cztery miliony skrzyń biegów DQ200, które

0

43