Odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A1 – sypią się mandaty

Łamanie ograniczeń prędkości na wciąż budowanym lecz już oddanym do ruchu odcinku autostrady A1 budziło postrach wśród drogowców. Nagminne łamanie przepisów nie będzie już traktowane pobłażliwie. Na odcinku pomiędzy Tuszynem a Piotrkowem Trybunalskim zainstalowano odcinkowy pomiar prędkości.

Odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A1 – dlaczego?

Nigdy wcześniej odcinkowy pomiar prędkości nie był „montowany” na drodze w trakcie budowy. Tak jednak musiało się stać. Dlaczego? Kierowcy wciąż łamiący ograniczenie do 70 km/h są zagrożeniem dla pracujących przy budowie drogi ludzi i to właśnie ze względów bezpieczeństwa na wniosek GDDKiA, a także wykonawców, Inspekcja transportu Drogowego wdrożyła pomysł na rozwiązanie tego problemu, czyli odcinkowy pomiar prędkości.  

Skala wykroczeń na autostradzie A1

Już w pierwszej dobie działania odcinkowego pomiaru prędkości na gorącym uczynku przyłapano aż 1300 kierowców! W ciągu kilku dni ta liczba stała się o wiele większa, a rekordziści na wciąż budowanych odcinkach jechali z prędkością przekraczającą 200 km/h. Odcinkowy pomiar prędkości na A1 będzie działał aż do jesieni, kiedy to budowany odcinek autostrady zostanie oddany do użytku.

Odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A1 – skuteczność

Wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości widocznie poskutkowało. Obecnie na kontrolowanym odcinku rejestruje się 10 razy mniej wykroczeń niż na samym początku. Szkoda, że dopiero po wprowadzeniu tego dość rygorystycznego rozwiązania kierowcy zaczęli jeździć z nieco większą wyobraźnią.

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.