Na rynek wchodzi nowa S-klasa, więc jeśli chcesz kupić używaną sprzed 3 czy 5 lat, to teraz!

Mercedes klasy S to ikona. Te auta stanowią klasę samą w sobie. Odpalenie nowej edycji w tym roku nie odbyło się co prawda przy fajerwerkach, bo też emocje w pewnym sensie od dekady już osiadły, natomiast na rynku wciąż jest wiele osób, które polują na S-klasse w dobrym stanie: nie tę najnowszą, tylko sprzed 3-5 lat.

Czego można się spodziewać po 5-letniej klasie S?

Cóż – wrzucanie Mercedesa klasy S w bestvin.pl celem rozkodowania wyposażenia może zostać poczytane nawet za zniewagę, ale… jest naprawdę po co to zrobić. Okazuje się, że od modelu wręcz ikonicznego S-klasa przeszła długą drogę. Stała się ikoną, ale ikoną popularną na tyle, że producent zdecydował się nawet na sprzętowe odchudzenie niektórych wersji. Fotele bez wentylacji, prostsze układy zawieszenia, pewne ograniczenia w elektronice pokładowej: to wszystko miało sprawić, żeby S klasa, nie tracąc swojej aury, stała się – na swój sposób oczywiście – bardzo dostępna. To się w dużej mierze udało i nie piszemy tego, żeby cokolwiek wytykać, bo skoro taka jest wola ludu, to świetnie. Chodzi tylko o to, że te auta naprawdę między sobą mogą się bardzo różnić.

Na co uważać, kupując używanego Mercedesa S?

Klasa S ma swoje bolączki – to nie są zupełnie bezawaryjne auta i nawet jeśli przyczyną usterek jest zwykle drobiazg, to należy pamiętać, że w Mercedesach drobiazgi też mają swoją cenę i potrafią napsuć krwi. Nie to jest jednak największym problemem osób przymierzających się do zakupu S klasy.

  • Elementarny problem to nieznany stan techniczny. Sprawdzenie na carvertical.com/pl/mercedes-benz-vin-decoder to absolutna podstawa, ale radzimy też udać się na wizytę do ASO. Serio, przy cenach tego modelu nie będzie to ekstremalny koszt, a ponieważ spora część tych aut jeździła w leasingu, to, choć to nie zabrzmi dobrze, nikomu na nich szczególnie nie zależało.
  • Pewnym zagrożeniem są oczywiście auta sprowadzane. W ich przypadku trudno liczyć na oczywiste problemy: kilo szpachli czy kiepsko wymienione szyby. Pewna część to jednak auta powypadkowe, w których nie przeprowadzono sensownej regeneracji poduszek powietrznych czy nawet nie sprawdzono dokładnie integralności strukturalnej. Innymi słowy, wcale nie muszą być bezpieczne.
  • Trzecia sprawa nie jest już związana z konkretną marką czy modelem. To ogólne zjawisko – kiedy pojawia się na rynku nowa generacja, wielu jej miłośników chce się jak najszybciej przesiąść ze starszego modelu, sprzedając go w atrakcyjnej cenie. Jednocześnie ci, którzy przesiadają się z używanego na używany, ale nowszy, mogą dużo łatwiej trafić na oszustów, którzy opychają samochody kradzione, powypadkowe, bez przeglądu, często nawet wywiezione z zachodu po wyzłomowaniu bez prawa do rejestracji. Po prostu szał zakupów – dobrze jest mu się oprzeć.

Czy warto kupić klasę S sprzed 5 lat?

Zakup Mercedesa to zawsze pewne ryzyko. Te auta, nawet w najwyższym segmencie, bywają dość kapryśne i choć klasa S jest naprawdę przyjemnym autem, przed zakupem trzeba naprawdę dobrze prześwietlić konkretny egzemplarz. To naprawdę tańsze i bezpieczniejsze, niż zakup w ciemno. Jeśli masz sprzedawcę z naprawdę zadbaną sztuką i stać cię na taki zakup – zdecydowanie jest to jedno z tych aut, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu zakupów motoryzacyjnych.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.