Na rynek wchodzi nowa S-klasa, więc jeśli chcesz kupić używaną sprzed 3 czy 5 lat, to teraz!

0

83

Mercedes klasy S to ikona. Te auta stanowią klasę samą w sobie. Odpalenie nowej edycji w tym roku nie odbyło się co prawda przy fajerwerkach, bo też emocje w pewnym sensie od dekady już osiadły, natomiast na rynku wciąż jest wiele osób, które polują na S-klasse w dobrym stanie: nie tę najnowszą, tylko sprzed 3-5 lat.

Czego można się spodziewać po 5-letniej klasie S?

Cóż – wrzucanie Mercedesa klasy S w bestvin.pl celem rozkodowania wyposażenia może zostać poczytane nawet za zniewagę, ale… jest naprawdę po co to zrobić. Okazuje się, że od modelu wręcz ikonicznego S-klasa przeszła długą drogę. Stała się ikoną, ale ikoną popularną na tyle, że producent zdecydował się nawet na sprzętowe odchudzenie niektórych wersji. Fotele bez wentylacji, prostsze układy zawieszenia, pewne ograniczenia w elektronice pokładowej: to wszystko miało sprawić, żeby S klasa, nie tracąc swojej aury, stała się – na swój sposób oczywiście – bardzo dostępna. To się w dużej mierze udało i nie piszemy tego, żeby cokolwiek wytykać, bo skoro taka jest wola ludu, to świetnie. Chodzi tylko o to, że te auta naprawdę między sobą mogą się bardzo różnić.

Na co uważać, kupując używanego Mercedesa S?

Klasa S ma swoje bolączki – to nie są zupełnie bezawaryjne auta i nawet jeśli przyczyną usterek jest zwykle drobiazg, to należy pamiętać, że w Mercedesach drobiazgi też mają swoją cenę i potrafią napsuć krwi. Nie to jest jednak największym problemem osób przymierzających się do zakupu S klasy.

  • Elementarny problem to nieznany stan techniczny. Sprawdzenie na carvertical.com/pl/mercedes-benz-vin-decoder to absolutna podstawa, ale radzimy też udać się na wizytę do ASO. Serio, przy cenach tego modelu nie będzie to ekstremalny koszt, a ponieważ spora część tych aut jeździła w leasingu, to, choć to nie zabrzmi dobrze, nikomu na nich szczególnie nie zależało.
  • Pewnym zagrożeniem są oczywiście auta sprowadzane. W ich przypadku trudno liczyć na oczywiste problemy: kilo szpachli czy kiepsko wymienione szyby. Pewna część to jednak auta powypadkowe, w których nie przeprowadzono sensownej regeneracji poduszek powietrznych czy nawet nie sprawdzono dokładnie integralności strukturalnej. Innymi słowy, wcale nie muszą być bezpieczne.
  • Trzecia sprawa nie jest już związana z konkretną marką czy modelem. To ogólne zjawisko – kiedy pojawia się na rynku nowa generacja, wielu jej miłośników chce się jak najszybciej przesiąść ze starszego modelu, sprzedając go w atrakcyjnej cenie. Jednocześnie ci, którzy przesiadają się z używanego na używany, ale nowszy, mogą dużo łatwiej trafić na oszustów, którzy opychają samochody kradzione, powypadkowe, bez przeglądu, często nawet wywiezione z zachodu po wyzłomowaniu bez prawa do rejestracji. Po prostu szał zakupów – dobrze jest mu się oprzeć.

Czy warto kupić klasę S sprzed 5 lat?

Zakup Mercedesa to zawsze pewne ryzyko. Te auta, nawet w najwyższym segmencie, bywają dość kapryśne i choć klasa S jest naprawdę przyjemnym autem, przed zakupem trzeba naprawdę dobrze prześwietlić konkretny egzemplarz. To naprawdę tańsze i bezpieczniejsze, niż zakup w ciemno. Jeśli masz sprzedawcę z naprawdę zadbaną sztuką i stać cię na taki zakup – zdecydowanie jest to jedno z tych aut, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu zakupów motoryzacyjnych.

Tematy, które mogą Cię zainteresować

Testowy model Toyoty RAV4 szpiegowano podczas testu drogowego w Indiach. Pojawiło się wiele spekulacji na temat premiery nowego SUV-a

Testy wyszły na jaw. Szpiegowano nowy model Toyoty RAV4. Jak wygląda? Jakie ma osiągi?

0

44

Toyota Auris – jaki silnik wybrać?

Zastanawiasz się nad zakupem Toyoty Auris? Dowiedz się więcej na temat dostępnych rodzajów silnika.

0

9

Dołącz do dyskusji na ten temat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

icon

Nowy taryfikator 2021 – uwaga na wysokie kwoty mandatów w 2021 roku!

Brawura na drodze będzie karana bardziej srogo niż do tej pory. W Polsce przez wiele

3

12923

Norma Euro 6d – Milion nowych samochodów pójdzie przez nią na złom?

Rozwój nowych, zaawansowanych technologicznie układów napędowych jest odpowiedzią na politykę UE, stawiającą duży nacisk na

2

3890

Problem z odpaleniem samochodu zimą? Oto co możesz zrobić!

To pytanie zadaje sobie wielu kierowców, kiedy ta sytuacja wydarzy się w ich życiu. Bardzo

0

3867

Pierwszeństwo pieszych oraz zakaz używania telefonu “na pasach” w 2021 roku

2021 rok przyniesie duże zmiany dla kierowców w Polsce. Sporym modyfikacjom ulegną zasady pierwszeństwa “na

2

2409

Powrót problemów z rejestracją pojazdów

Problemy z rejestracją pojazdów wracają na dobre. Za przekroczenie czasu na rejestrację pojazdu zapłacisz nawet

1

2051

Jak zadbać o akumulator zimą aby rano spokojnie odpalić samochód?

W przekazach telewizyjnych słyszymy znów: jak co roku zima znów zaskoczyła drogowców. Co zrobić, aby

1

1956