Opady śniegu, marznący deszcz, duży mróz i nieodśnieżone drogi – takie warunki na drogach w całym kraju

Już kilka dni temu w prognozach pogody zapowiadano kolejny atak zimy. Jednak chyba nie wszyscy zdawali sobie sprawę, że pojawią się utrudnienia na tak olbrzymią skalę.

IMG 20210208 131955

IMGW ostrzega

IMGW poinformowało rano o ostrzeżeniach pierwszego stopnia dla niemal całego kraju. Inaczej jest na południu, gdzie obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia, zaś na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu stopnia trzeciego. Instytut ostrzega również przed gołoledzią, a także zamieciami i zawiejami śnieżnymi.

Kierowcy w potrzasku – trudne warunki na drogach w całej Polsce

Kierowcy z niemal całego kraju alarmują o bardzo trudnych warunkach na drogach. Jest tak między innymi na drogach dojazdowych do dużych miast, w tym także na drogach szybkiego ruchu i autostradach. Od samego rana są tam ogromne korki. Centra miast są również zasypane i ciężko odróżnić chodnik od ulicy. Zarówno dla kierowców jak i dla pieszych jest niebezpiecznie.

Atak zimy – musimy być cierpliwi

Wszyscy zmotoryzowani muszą uzbroić się w cierpliwość – ze względu na to, że śnieg wciąż pada, a dodatkowo wciąż nawiewa na drogę, wiele samochodów nie jest w stanie podjechać np. pod górę – dotyczy to zarówno samochodów ciężarowych jak również osobowych. W Poznaniu ciężarówki zablokowały np. ul. Hetmańską czy Lechicką. Kierowcy z Wrocławia i okolić borykają się od rana z licznymi kolizjami na autostradzie A4, co powoduje ogromne utrudnienia. Podobnie jest w Krakowie, gdzie na drogach dojazdowych zalega błoto pośniegowe, a w mieście panuje chaos komunikacyjny.

To nie koniec śnieżyc

W najbliższym czasie strefa opadów śniegu powoli będzie przemieszczać się na północ. Prognozy przewidują też wzrost natężenia opadów. Drodzy kierowcy – uważajcie na siebie!

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.