Opony Apollo – młoda marka z wielkimi aspiracjami

W porównaniu do innych przedsiębiorstw oponiarskich, marka Apollo Tyres jest stosunkowo młoda – została ona założona w 1972 roku w Indiach. Choć koncern ten działa na rynku oponiarskim już od blisko pół wieku, to na tle takich marek jak Pirelli czy Continental jest to zaledwie fragment światowej historii motoryzacji. Nie oznacza to jednak, że inżynierom Apollo brakuje doświadczenia. Tylko w ubiegłym roku firma odnotowała ponad 2 miliardy dolarów przychodu i zatrudnia blisko 19 tysięcy pracowników na całym świecie. Od 2009 roku jest ona także właścicielem holenderskiego producenta opon Vredestein Banden BV.

Choć Apollo Tyres zawdzięcza rynkowi indyjskiemu ponad 2/3 rocznych przychodów, warto odnotować, że firma ta coraz śmielej radzi sobie także na rynku europejskim. Wszystko za sprawą tego, że opony Apollo charakteryzują się doskonałym stosunkiem ceny do jakości i chętnie są wybierane przez kierowców, lubiących ekonomiczne rozwiązania. Marka stale rozwija swoją bazę produkcyjną w Europie. Oprócz holenderskiego zakładu w Enschede, który został przejęty od firmy Vredestein, marka posiada także od 2017 roku duży zakład produkcyjny na Węgrzech. Które modele Apollo cieszą się największym zainteresowaniem wśród kierowców?

Opony Apollo – dlaczego warto?

Polscy kierowcy chętnie sięgają po opony Apollo, gdyż ogumienie to wyraźnie wyróżnia się na tle innych marek z tego segmentu cenowego. Kupujący zwracają uwagę na dobre właściwości jezdne, wytrzymałość i wysoki indeks prędkości. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się opony Apollo Alnac 4G i Apollo Alnac 4G All Season. Modele te dobrze sprawdzają się zarówno w mieście, jak i na dłuższych trasach.

Apollo Alnac 4G to ogumienie letnie wielokrotnie testowane przez topowe niemieckie automobilkluby. W ubiegłorocznych testach TCS model ten uzyskał notę “polecana”, co w przypadku opon z segmentu ekonomicznego nie zawsze jest oczywistością. Ogumienie Apollo Alnac 4G zapewnia komfort i bezpieczeństwo – także podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Projektanci bieżnika zadbali o to, aby dobrze odprowadzał on wodę spod kół, zapewniając nam przyczepność podczas codziennych manewrów drogowych. To bardzo ważne zwłaszcza w europejskim klimacie, gdzie upalne dni notorycznie przeplatają się z deszczowymi epizodami.

Jeśli jesteśmy zwolennikami ogumienia całorocznego – warto zastanowić się nad zakupem Apollo Alnac 4G All Season. Model ten został wyposażony w asymetryczny bieżnik, który dobrze wgryza się w śnieg i błoto pośniegowe, dzięki czemu możemy cieszyć się komfortową jazdą nawet w trudnych warunkach pogodowych. Opona ta jest elastyczna i odporna na uszkodzenia, a przy tym cechuje się stosunkowo niskim poziomem hałasu. Pamiętajmy jednak, że opony wielosezonowe najlepiej sprawdzają się w miastach, gdzie drogi są regularnie odśnieżane. Jeśli w najbliższym sezonie zamierzamy jeździć po górach – zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zakup opon zimowych.

Apollo udowadnia, że jakość może iść w parze z rozsądnymi cenami. To niezwykle ważne w dobie powszechnej inflacji, która na każdym kroku daje nam się we znaki. Jeśli stoimy przed zakupem nowego kompletu opon – ogumienie Apollo powinno być jedną z pierwszych marek, które weźmiemy pod uwagę. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo podczas prowadzenia samochodu jest najważniejsze. Dobrej klasy opony pomogą uniknąć nam wielu nieprzyjemnych sytuacji na drogach, a przy tym sprawią, że codzienna jazda samochodem będzie prawdziwą przyjemnością. Ogumienie Apollo znajdziemy zarówno w ofercie wielu warsztatów wulkanizacyjnych, jak i u topowych sprzedawców prowadzących działalność online.

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.