Jak sprawdzić historię pojazdu po VINie?

0

226

Nie od dziś panuje słuszne przekonanie, że samochód najwięcej traci na wartości w momencie wyjazdu z salonu. Przeglądając oferty z drugiej ręki, możemy natrafić na prawdziwe skarby, które umożliwiają nam zaoszczędzenie sporej sumy. Choć na rynku nie brakuje oszustów, dzięki rozwojowi nowoczesnej technologii możemy ustrzec się przed nieuczciwymi sprzedawcami. Jak to zrobić?

Jak sprawdzić historię samochodu?

Jeśli już znaleźliśmy ciekawe ogłoszenie, które mieści się w naszym budżecie i wymaganiach, warto przed podjęciem decyzji zakupowej sprawdzić historię pojazdu. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie jest to przesadnie skomplikowane. W sieci znajdziemy bowiem bazy szkód samochodowych, które pomogą nam zweryfikować, czy poprzedni właściciele nie mieli stłuczki lub wypadku na drogach polskich, europejskich, a nawet amerykańskich. Co jest nam potrzebne, aby sprawdzić historię pojazdu?

Numer VIN, czyli Vehicle Identification Number to numer identyfikacyjny pojazdu nadany i umieszczony przez producenta, zwany także numerem podwozia. Znajdziemy go zarówno w dowodzie rejestracyjnym, jak i na poszczególnych częściach samochodu. To właśnie dzięki niemu możemy dokonać sprawdzenia historii pojazdu. Ponadto z numeru VIN możemy wyczytać kraj pochodzenia oraz miejscem produkcji pojazdu, rok jego wyprodukowania, a nawet rodzaj silnika i fabryczny kolor. Skupmy się jednak na samej historii szkód.

Jak sprawdzić historię pojazdu po VIN?

W serwisach takich jak historiaszkod.pl – historia pojazdu po VIN jest dostępna dla nas na wyciągnięcie ręki. Za pomocą tej witryny możemy całkowicie bezpłatnie sprawdzić największą bazę szkód samochodowych w Polsce, Europie oraz USA i otrzymać informację, czy kiedykolwiek odnotowana została jakaś szkoda. Jeśli system poinformuje nas, że w historii pojazdu znajdują się mniejsze lub większe szkody – wówczas możemy podjąć decyzje o wygenerowaniu szczegółowego raportu. Koszt pozyskania takiego dokumentu jest niewielki – wynosi zaledwie 59 złotych brutto.

Co obejmuje raport VIN? W dokumencie znajdziemy informacje o wartości szkód, dokładnych miejscach uszkodzeń, a nawet daty wystąpienia zdarzeń. Ponadto ważnym elementem raportu są zapisane przebiegi i chronologiczny zapis historii pojazdu. Dzięki temu możemy uniknąć sytuacji, w której kupimy pojazd z cofniętym licznikiem. Ważnym elementem dokumentu są także porady i ważne pytania, które warto zadać sprzedającemu.

Na wygenerowanie raportu VIN powinna zdecydować się każda osoba, która w zakup samochodu lokuje sporą część swoich oszczędności. Wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych może ustrzec nas przed kupnem pojazdu, który będzie wymagał ogromnego wkładu finansowego. Mimo coraz większej świadomości kupujących oraz zaostrzonych regulacji prawnych – na rynku motoryzacyjnym nie brakuje oszustów, którzy próbują sprzedać uszkodzony pojazd. Raport VIN pomoże nam zdecydować, czy pojazd jest wart zakupu oraz da wskazówki, które mogą okazać się bezcenne na etapie negocjacji ceny.

Pamiętajmy, że za informacje o tym, czy pojazd był uszkodzony nic nie płacimy. Jeśli w bazie danych będzie figurowała informacja, że pojazd w przeszłości odniósł szkody, dopiero wówczas możemy podjąć decyzję o wygenerowanie raportu. Z podobnych systemów korzystają topowe warsztaty w całej Polsce, które zajmują się sprawdzaniem samochodów przed zakupem. Warto zatem zabezpieczyć swój kapitał i nie dać oszustom przewagi – tym bardziej że raport jest dla nas przygotowany niemal od ręki.

Tematy, które mogą Cię zainteresować

Q Service Castrol – postaw na sprawdzone warsztaty!

Jak większość kierowców chcemy, by nasz samochód był sprawny przez długi czas. Musimy więc o

0

16

Organizacja transportu ciężarowego do Norwegii i Szwecji – wszystko co musisz o tym wiedzieć!

Organizacja transportu ciężarowego wymaga dobrej logistyki, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. Zadba ona

0

24

Dołącz do dyskusji na ten temat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

icon

Nowy taryfikator 2021 – uwaga na wysokie kwoty mandatów w 2021 roku!

Brawura na drodze będzie karana bardziej srogo niż do tej pory. W Polsce przez wiele

5

22909

Ford Focus Mk3 – jaki silnik wybrać?

Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.

0

17842

Ford Kuga II – jaki silnik wybrać?

Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto

0

16665

Ford Focus Mk2 – jaki silnik wybrać?

Wybór odpowiedniego silnika to bardzo ważna sprawa. Dowiedz się więcej n temat silników diesla i

0

11012

Ford Mondeo mk4 – jaki silnik wybrać?

Wybór odpowiedniego silnika podczas zakupu samochodu to nie jest prosta decyzja. Warto dokładnie zapoznać się

0

10478

Ford Mondeo mk5 – dane techniczne, silniki, wersje wyposażenia, opinie kierowców

Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu

0

8790