Ubezpieczenie opon – czy to się opłaca?

0

231

Każdy właściciel jest zobowiązany do wykupienia polisy OC dla swojego auta, za której brak grożą wysokie kary. Wielu kierowców decyduje się też na ubezpieczenie autocasco, podczas gdy assistance cieszy się dużą popularnością w ramach wakacyjnych wyjazdów. Często wykupywane jest też NNW, nierzadko jako dodatek do podstawowego OC. Istnieje jednak jeszcze ubezpieczenie opon, o którym istnieniu niejeden kierowca nawet nie ma świadomości. W takim razie na czym ono polega i czy warto z niego skorzystać? Poszukajmy odpowiedzi na te pytania.

Na czym polega ubezpieczenie opon

W odróżnieniu od jedynego obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej kierowcy (OC), o którym więcej dowiesz się na stronie, https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/czynniki-maja-wplyw-cene-oc-ac/, polisa obejmująca opony jest dobrowolna, a jej celem jest zapewnienie im ochrony ubezpieczeniowej. Na czym ona polega? Otóż ma ono charakter assistance, a więc jego założeniem jest zagwarantowanie pomocy w razie wytępiania zdarzenia zapisanego w umowie. Chodzi o takie sytuacje dotyczące opon jak m.in.:

  • uszkodzenie, np. z powodu kolizji, najechania na jakąś przeszkodę czy aktów wandalizmu,
  • kradzież,
  • braku powietrza.

Jeżeli dojdzie do jednej z sytuacji wymienionych w umowie jako ryzyka i w rezultacie do zniszczenia czy przebicia opony, towarzystwo ubezpieczeniowe będzie zobligowane do zapewnienia wsparcia. Jego szczegóły określa umowa, jednak generalnie celem jest zawsze wymiana ogumienia bądź pokrycie kosztów naprawy. Polisa opon nie odnawia się co roku tak jak obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej kierowcy, którym auto musi być objęte cały czas. Aby nie zapomnieć o sprawdzeniu ofert na kolejne 12 miesięcy, sprawdź, na czym polega sprawdzanie OC online.

Zalety ubezpieczenia opon

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy ubezpieczenie opon się opłaca, warto podkreślić najważniejsze korzyści z jego posiadania. Oto one.

Oszczędność czasu i sił

Wyobraź sobie, jedziesz przez kilka godzin na ważną konferencję, spotkanie biznesowe, ważne święto rodzinne czy inne wydarzenie, na którym chcesz się dobrze prezentować, tymczasem podczas dojazdu na miejsca pęka opona w Twoim samochodzie. Co robisz? Zabierasz się za jej samodzielną wymianę? Teoretycznie to możliwe, jednak czy warto brudzić eleganckie ubranie? Posiadając ubezpieczenie opon, powierzasz ich wymianę w razie potrzeby zewnętrznym fachowcom, dzięki czemu docierasz do celu bez jakichkolwiek zabrudzeń i bez potrzeby samodzielnego wykonywania wymiany czy naprawy.

Fachowe wykonanie czynności

Teoretycznie wymiana opon jest łatwa i nie powinna nikomu sprawiać trudność. Praktyka pokazuje, że jednak może być inaczej, tzn. nie każdy kierowca umie prawidłowo wykonać tę czynność. Aby mieć pewność, że właśnie tak została przeprowadzana, warto przeprowadzić ją w ramach ubezpieczenia opon. Obejmuje ono wizytę w warsztacie i wykonanie wszystkich czynności zgodnie z wytycznymi przez wykwalifikowanych i dysponujących profesjonalnym sprzętem fachowców. Tym samym znikają wszelkiego rodzaju nieprawidłowości

Niska cena

Możliwość wykupienia polisy za kwotę mniej niż 100 zł na rok to kusząca perspektywą, a taką daje ubezpieczenie opon.

Ubezpieczenie opon – czy warto?

Czy warto? Jak zwykle w takich przypadkach, odpowiedź zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań. Jeśli jeździsz niewiele, a wymiana opon to dla Ciebie żaden problem, polisa może stanowić zbędny, choć oczywiście bardzo mały wydatek. Z kolei kierowcom, którzy często poruszają się autem, szczególnie w celach służbowych, zdecydowanie polecamy ubezpieczenie opon. Tę i inne polisy komunikacyjne można znaleźć w serwisie kalkulator-oc-ac.auto.pl.

Tematy, które mogą Cię zainteresować

Q Service Castrol – postaw na sprawdzone warsztaty!

Jak większość kierowców chcemy, by nasz samochód był sprawny przez długi czas. Musimy więc o

0

16

Organizacja transportu ciężarowego do Norwegii i Szwecji – wszystko co musisz o tym wiedzieć!

Organizacja transportu ciężarowego wymaga dobrej logistyki, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. Zadba ona

0

24

Dołącz do dyskusji na ten temat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

icon

Nowy taryfikator 2021 – uwaga na wysokie kwoty mandatów w 2021 roku!

Brawura na drodze będzie karana bardziej srogo niż do tej pory. W Polsce przez wiele

5

22908

Ford Focus Mk3 – jaki silnik wybrać?

Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.

0

17839

Ford Kuga II – jaki silnik wybrać?

Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto

0

16662

Ford Focus Mk2 – jaki silnik wybrać?

Wybór odpowiedniego silnika to bardzo ważna sprawa. Dowiedz się więcej n temat silników diesla i

0

11012

Ford Mondeo mk4 – jaki silnik wybrać?

Wybór odpowiedniego silnika podczas zakupu samochodu to nie jest prosta decyzja. Warto dokładnie zapoznać się

0

10478

Ford Mondeo mk5 – dane techniczne, silniki, wersje wyposażenia, opinie kierowców

Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu

0

8788