Ubezpieczenie opon – czy to się opłaca?

Każdy właściciel jest zobowiązany do wykupienia polisy OC dla swojego auta, za której brak grożą wysokie kary. Wielu kierowców decyduje się też na ubezpieczenie autocasco, podczas gdy assistance cieszy się dużą popularnością w ramach wakacyjnych wyjazdów. Często wykupywane jest też NNW, nierzadko jako dodatek do podstawowego OC. Istnieje jednak jeszcze ubezpieczenie opon, o którym istnieniu niejeden kierowca nawet nie ma świadomości. W takim razie na czym ono polega i czy warto z niego skorzystać? Poszukajmy odpowiedzi na te pytania.

Na czym polega ubezpieczenie opon

W odróżnieniu od jedynego obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej kierowcy (OC), o którym więcej dowiesz się na stronie, https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/czynniki-maja-wplyw-cene-oc-ac/, polisa obejmująca opony jest dobrowolna, a jej celem jest zapewnienie im ochrony ubezpieczeniowej. Na czym ona polega? Otóż ma ono charakter assistance, a więc jego założeniem jest zagwarantowanie pomocy w razie wytępiania zdarzenia zapisanego w umowie. Chodzi o takie sytuacje dotyczące opon jak m.in.:

  • uszkodzenie, np. z powodu kolizji, najechania na jakąś przeszkodę czy aktów wandalizmu,
  • kradzież,
  • braku powietrza.

Jeżeli dojdzie do jednej z sytuacji wymienionych w umowie jako ryzyka i w rezultacie do zniszczenia czy przebicia opony, towarzystwo ubezpieczeniowe będzie zobligowane do zapewnienia wsparcia. Jego szczegóły określa umowa, jednak generalnie celem jest zawsze wymiana ogumienia bądź pokrycie kosztów naprawy. Polisa opon nie odnawia się co roku tak jak obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej kierowcy, którym auto musi być objęte cały czas. Aby nie zapomnieć o sprawdzeniu ofert na kolejne 12 miesięcy, sprawdź, na czym polega sprawdzanie OC online.

Zalety ubezpieczenia opon

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy ubezpieczenie opon się opłaca, warto podkreślić najważniejsze korzyści z jego posiadania. Oto one.

Oszczędność czasu i sił

Wyobraź sobie, jedziesz przez kilka godzin na ważną konferencję, spotkanie biznesowe, ważne święto rodzinne czy inne wydarzenie, na którym chcesz się dobrze prezentować, tymczasem podczas dojazdu na miejsca pęka opona w Twoim samochodzie. Co robisz? Zabierasz się za jej samodzielną wymianę? Teoretycznie to możliwe, jednak czy warto brudzić eleganckie ubranie? Posiadając ubezpieczenie opon, powierzasz ich wymianę w razie potrzeby zewnętrznym fachowcom, dzięki czemu docierasz do celu bez jakichkolwiek zabrudzeń i bez potrzeby samodzielnego wykonywania wymiany czy naprawy.

Fachowe wykonanie czynności

Teoretycznie wymiana opon jest łatwa i nie powinna nikomu sprawiać trudność. Praktyka pokazuje, że jednak może być inaczej, tzn. nie każdy kierowca umie prawidłowo wykonać tę czynność. Aby mieć pewność, że właśnie tak została przeprowadzana, warto przeprowadzić ją w ramach ubezpieczenia opon. Obejmuje ono wizytę w warsztacie i wykonanie wszystkich czynności zgodnie z wytycznymi przez wykwalifikowanych i dysponujących profesjonalnym sprzętem fachowców. Tym samym znikają wszelkiego rodzaju nieprawidłowości

Niska cena

Możliwość wykupienia polisy za kwotę mniej niż 100 zł na rok to kusząca perspektywą, a taką daje ubezpieczenie opon.

Ubezpieczenie opon – czy warto?

Czy warto? Jak zwykle w takich przypadkach, odpowiedź zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań. Jeśli jeździsz niewiele, a wymiana opon to dla Ciebie żaden problem, polisa może stanowić zbędny, choć oczywiście bardzo mały wydatek. Z kolei kierowcom, którzy często poruszają się autem, szczególnie w celach służbowych, zdecydowanie polecamy ubezpieczenie opon. Tę i inne polisy komunikacyjne można znaleźć w serwisie kalkulator-oc-ac.auto.pl.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.