Motocyklowe nowości od Hondy – Gold Wing 2018

Po raz pierwszy kultowy cruiser Hondy zaprezentowany został podczas Tokyo Motor Show. Honda Gold Wing, bo o niej mowa, to lekka, kompaktowa i unowocześniona wersja legendarnego motocyklu sprzed kilkunastu lat. Mocny i ekonomiczny jednoślad to nie lada gratka dla prawdziwych fanów motoryzacji. Zobaczmy, co skrywa w środku!

Wielki powrót legendy

Nowy model GL1800 Gold Wind, do popularnego modelu Hondy nawiązuje przede wszystkim swoją nazwą. Sam motocykl zaprojektowano bowiem zupełnie na od podstaw. Nowe są podwozie, silnik i układ zawieszenia – wszystko po to, by nowoczesny jednoślad zachwycał nawet najbardziej wymagających kierowców. Czy to się udało? Bez wątpienia! Mimo niższej masy, obniżonej do 365 kg, projektantom udało się zwiększyć efektywność motocykla. Ten, choć jest mocniejszy od swoich poprzedników, zachowuje lepszą ekonomię na poziomie około 20 %. Mniejszy, bo liczący 20,8 l zbiornik paliwa, nie zmniejsza z kolei zasięgów pojazdu. W maszynie zastosowano aż 4 tryby jazdy (Tour, Sport, Econ, Rain), które można dopasować do aktualnych warunków. Oprócz tego na wyposażeniu znajdziemy też dwusprzęgłową skrzynię biegów DCT, elektroniczne sterowaną przepustnicę i wiele nowatorskich rozwiązań. Lekka rama z podwójnym wahaczem zapewnia wyjątkową płynność jazdy, a przesunięty do przodu silnik – równowagę na drodze.  Model Gold Wing doskonale spisuje się zarówno w miejsce, jak i w długich trasach, paląc jedynie 5,6 l na 100 km.

Dopracowany do granic możliwości

Elegancki Gold Wing to motocykl, który z powodzeniem łączy sprawdzone rozwiązania z nowinkami technologicznymi. Honda chwali się, że flagowy motocykl marki nie ma sobie równych jeśli chodzi  luksus i komfort jazdy. Smukły kształt i lekka konstrukcja skrywa w sobie wiele udogodnień. Kokpit maszyny to przede wszystkim 7-calowy, kolorowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny TFT, pozwalający na zarządzenie dźwiękiem (Apple CarPlay®), nawigacją, Bluetooth, sterowaniem głosem, jak również HSTC i różnymi trybami jazdy. Mniejsza, elektryczna szyba przednia idealnie chroni przed wiatrem, zapewniając jednoczesny pełny widok na wprost. Zarówno wysokość, jak i kąt szyby mogą być zmieniane za pomocą przycisku, znajdującego się w lewej części kierownicy. Ciekawostką jest też system Smart Key, czyli zdalny kluczyk. Dzięki niemu, otwarcie kufrów bocznych lub centralnych nie wymaga manualnej obsługi. System zareaguje, gdy znajdziemy się w pobliżu motocykla. Pozwoli nam on też na uruchomienie silnika nawet wtedy, gdy będziemy trzymać fizyczne klucze w kieszeni.

Dostępne wersje

Honda reklamuje swój nowy motocykl jako pojazd otwierający nową erę podróżowania. Zasmakować w niej pozwolą się trzy wersje, w których dostępny jest model Gold Wind. Są to bazowy, elegancki GL1800 Gold Wing, GL Gold Wing Tour z kufrem górnym oraz GL1800 Gold Wing Tour z dwusprzegłową skrzynią biegów  DCT i poduszką powietrzną. Ceny, w zależności od wersji, zaczynają się od 23 500 USD. Przy zakupie do motocykla dołączana jest nawigacja z darmowymi aktualizacjami map na 10 lat.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.