Egzaminy na prawo jazdy znowu dostępne – WORD wracają do pracy

Od dzisiaj tj. 27.04.2020 r. część Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego zakomunikowała iż częściowo wznawia swoją działalność. Czy to oznacza, że egzaminy na prawo jazdy będą mogły się odbywać w normalnym trybie?

Egzaminy na prawo jazdy będą odbywały się z zachowaniem wszystkich zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Na egzamin należy przyjść we własnej maseczce oraz posiadać rękawice ochronne. Osoby egazminowane będą musiały przestrzegać także szeregu wymogów sanitarnych jakie są przed nimi stawiane.

Dla przykładu Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie (WORD Warszawa) zapewnia dostęp do środków dezynfekujących, przy wejściu do budynku oraz sal wykładowych ale wymaga respektowania zasad oraz nałożonych przepisami wymogów:

  1. Osoba wchodząca na teren WORD Warszawa wyraża zgodę na przestrzeganie ustalonych zasad i poddaje się poleceniom pracownika WORD Warszawa, zgodnie z oświadczeniem, które podpisuje w obecności upoważnionego pracownika WORD bezpośrednio przed wejściem na teren Ośrodka.
  2. Na teren WORD w Warszawie może wejść tylko osoba z wyznaczonym terminem egzaminu lub szkolenia
  3. Osoba wchodząca zobowiązana jest poddać się pomiarowi temperatury ciała termometrem bezdotykowym. Pomiar temperatur nie będzie rejestrowany. W przypadku wyniku temperatury podwyższonej (powyżej 37 0C), osoba nie zostanie wpuszczona na teren budynku WORD oraz dopuszczona do egzaminu, szkolenia.
  4. Osoba wchodząca zobowiązana jest do poddania się dezynfekcji dłoni płynem dezynfekującym.
  5. Osoby przebywające na terenie WORD Warszawa zobowiązane są do przebywania w miejscach wyznaczonych, dostosowanych do norm odległości między poszczególnymi osobami.
  6. Osoby przystępujące do egzaminu praktycznego kategorii A, A1, A2, AM prawa jazdy zobowiązane są do posiadania swojego kasku.
  7. Ze względów bezpieczeństwa WORD Warszawa nie udostępnia kasków ochronnych na czas egzaminu praktycznego kategorii motocyklowych

Jak i gdzie zapisać się (drogą elektroniczną) na egzamin na prawo jazdy?

Należy pamiętać, że każdy z Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego może posiadać inne metody przyjmowania elektronicznych zapisów na prawo jazdy. Poniżej zestawiliśmy aktualne dane na dzień 27.04.2020 r.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu DrogowegoMetody zapisu na prawo jazdy
Word WarszawaOdlewnicza 8
(wszystkie kategorie)
(22) 59-76-781
(22) 59-76-730
sekretariat@word.waw.pl
Word Warszawa (Bemowo)Powstańców Śląskich 127a
(kategorie B, B1)
(22) 861-51-97
bemowo@word.waw.pl
Word Warszawa (Okęcie)ul. Radarowa 1
(kategorie B, B1)
(22) 499-53-52 (785-250-683),
(22) 499-21-52 (785-250-715)
Word PoznańElektroniczny system InfoCar
https://info-car.pl/infocar/konto/word/rezerwacja.html
Word Gdańsk (PORD)Zapisy na prawo jazdy elektronicznie:
https://pord.pl/zapisy-na-egzamin-on-line/
Word WrocławElektroniczny system InfoCar
https://info-car.pl/infocar/konto/word/rezerwacja.html

Jak widać w powyższym zestawieniu WORD gdzie wznowiono egzaminy na prawo jazdy nie wszystkie Ośrodki Ruchu Drogowego postanowiły przywrócić możliwość odbycia egzaminu.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.