Telepass K1 – co warto wiedzieć o tym urządzeniu?

W jaki sposób ułatwić kierowcom uiszczanie opłat za przejazdy autostradami w Polsce, a także za granicą? Jednym z rozwiązań jest Telepass K1, urządzenie oferowane przez Tollway. W jakich państwach będzie przydatny? Jakie możliwości oferuje? 

Charakterystyka

Telepass K1 to urządzenie, które montuje się na stałe do instalacji elektrycznej w pojeździe. Ma to dwie zalety. Po pierwsze, w pojeździe ze sprawną elektryką nie ma możliwości, aby urządzenie przestało działać. Po drugie, kierowca ma w ten sposób pewność, iż nie dojdzie do pominięcia zapłaty na danym odcinku autostrady. 

Jednocześnie Telepass K1 jest łatwy w obsłudze, zarówno przez kierowcę, jak i z poziomu webowego menedżera floty. Ponadto urządzenie nie ogranicza widoczności, a jego obsługa jest możliwa także poprzez zainstalowaną na tablecie lub smartfonie aplikację. W innym wypadku kierowca może stosować komendy głosowe. 

Zakres działania

W przypadku firm transportowych decyzja o podpisaniu umowy z dostawcą tego typu urządzenia musi nieść ze sobą szereg korzyści. Gdy mowa o Telepass K1, to niezwykle ważny jest zasięg urządzenia, a więc to, w jakich krajach będzie ono funkcjonalne. Można je stosować w następujących krajach: Austria, Belgia, Francja, Hiszpania, Portugalia, Niemcy, Włochy, Bułgaria, Węgry, Szwajcaria, a także w krajach skandynawskich i od niedawna w Chorwacji. Wkrótce w zasięgu Telepass K1 znajdą się Czechy, Słowenia oraz Słowacja, co nie będzie wymagało wymiany urządzenia czy oprogramowania. Telepass K1 współpracuje także z siecią eToll (która jest częścią EETS, czyli Europejskiej Usługi Poboru Opłaty Elektronicznej), a także pozwala na wnoszenie opłat na autostradzie A4 na odcinku Kraków-Katowice czy A1 (AmberGo).

Tańsze przejazdy

Telepass K1 pozwala na obniżenie opłat za przejazdy autostradami w krajach, w których jest to możliwe. Co za tym idzie, dzięki umowie z Tollway firmy transportowe mogą korzystać z następujących upustów: we Włoszech i Francji mogą wynieść do 13%, gdy mowa o Hiszpanii, to nawet do 50%. 

Dlaczego warto współpracować z Tollway?

Aby rozpocząć korzystanie z Telepass K1, firma transportowa musi podpisać umowę z Tollway, a także przedłożyć kopię aktualnego dowodu rejestracyjnego pojazdu, certyfikatu emisji spalin oraz certyfikatu zgodności lub CIF (Customer Information File). Wiąże się to z realnymi korzyściami. Po pierwsze, koszty za autostrady i inne drogi są fakturowane zbiorczo z odroczonym terminem płatności, co ułatwia zarządzanie kosztami i ich kontrolowanie, a także poprawia płynność finansową firmy. Inną zaletą umowy z Tollway jest wsparcie przy uzyskiwaniu zwrotu VAT. Każda firma generuje koszty w związku ze swoją działalnością (paliwo, wspomniane opłaty, naprawy, noclegi i wiele innych). W Tollway pomagamy w ocenie, jakie dokumenty są honorowane w danym kraju i jak uzyskać wspomniany zwrot – mamy wieloletnie doświadczenie w załatwianiu tego typu formalności. Nie wiesz, jakie dokumenty przesłać, zastanawiasz się, czy faktury z poprzedniego roku jeszcze się kwalifikują? Nie masz pojęcia, co zrobić z nietypowymi kosztami holowania? Skontaktuj się z Tollway, aby uzyskać pomoc i usprawnić codzienne działanie swojej firmy. 

Materiał zewnętrzny

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.