Telepass K1 – co warto wiedzieć o tym urządzeniu?

W jaki sposób ułatwić kierowcom uiszczanie opłat za przejazdy autostradami w Polsce, a także za granicą? Jednym z rozwiązań jest Telepass K1, urządzenie oferowane przez Tollway. W jakich państwach będzie przydatny? Jakie możliwości oferuje? 

Charakterystyka

Telepass K1 to urządzenie, które montuje się na stałe do instalacji elektrycznej w pojeździe. Ma to dwie zalety. Po pierwsze, w pojeździe ze sprawną elektryką nie ma możliwości, aby urządzenie przestało działać. Po drugie, kierowca ma w ten sposób pewność, iż nie dojdzie do pominięcia zapłaty na danym odcinku autostrady. 

Jednocześnie Telepass K1 jest łatwy w obsłudze, zarówno przez kierowcę, jak i z poziomu webowego menedżera floty. Ponadto urządzenie nie ogranicza widoczności, a jego obsługa jest możliwa także poprzez zainstalowaną na tablecie lub smartfonie aplikację. W innym wypadku kierowca może stosować komendy głosowe. 

Zakres działania

W przypadku firm transportowych decyzja o podpisaniu umowy z dostawcą tego typu urządzenia musi nieść ze sobą szereg korzyści. Gdy mowa o Telepass K1, to niezwykle ważny jest zasięg urządzenia, a więc to, w jakich krajach będzie ono funkcjonalne. Można je stosować w następujących krajach: Austria, Belgia, Francja, Hiszpania, Portugalia, Niemcy, Włochy, Bułgaria, Węgry, Szwajcaria, a także w krajach skandynawskich i od niedawna w Chorwacji. Wkrótce w zasięgu Telepass K1 znajdą się Czechy, Słowenia oraz Słowacja, co nie będzie wymagało wymiany urządzenia czy oprogramowania. Telepass K1 współpracuje także z siecią eToll (która jest częścią EETS, czyli Europejskiej Usługi Poboru Opłaty Elektronicznej), a także pozwala na wnoszenie opłat na autostradzie A4 na odcinku Kraków-Katowice czy A1 (AmberGo).

Tańsze przejazdy

Telepass K1 pozwala na obniżenie opłat za przejazdy autostradami w krajach, w których jest to możliwe. Co za tym idzie, dzięki umowie z Tollway firmy transportowe mogą korzystać z następujących upustów: we Włoszech i Francji mogą wynieść do 13%, gdy mowa o Hiszpanii, to nawet do 50%. 

Dlaczego warto współpracować z Tollway?

Aby rozpocząć korzystanie z Telepass K1, firma transportowa musi podpisać umowę z Tollway, a także przedłożyć kopię aktualnego dowodu rejestracyjnego pojazdu, certyfikatu emisji spalin oraz certyfikatu zgodności lub CIF (Customer Information File). Wiąże się to z realnymi korzyściami. Po pierwsze, koszty za autostrady i inne drogi są fakturowane zbiorczo z odroczonym terminem płatności, co ułatwia zarządzanie kosztami i ich kontrolowanie, a także poprawia płynność finansową firmy. Inną zaletą umowy z Tollway jest wsparcie przy uzyskiwaniu zwrotu VAT. Każda firma generuje koszty w związku ze swoją działalnością (paliwo, wspomniane opłaty, naprawy, noclegi i wiele innych). W Tollway pomagamy w ocenie, jakie dokumenty są honorowane w danym kraju i jak uzyskać wspomniany zwrot – mamy wieloletnie doświadczenie w załatwianiu tego typu formalności. Nie wiesz, jakie dokumenty przesłać, zastanawiasz się, czy faktury z poprzedniego roku jeszcze się kwalifikują? Nie masz pojęcia, co zrobić z nietypowymi kosztami holowania? Skontaktuj się z Tollway, aby uzyskać pomoc i usprawnić codzienne działanie swojej firmy. 

Materiał zewnętrzny

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.