Polskie drogi

Teraz prawo jazdy stracisz zdecydowanie łatwiej!

Obowiązujące od stycznia przepisy prawa o ruchu drogowym zostały zaostrzone w połowie września. Dotyczą one między innymi nadmiernej prędkość, czy wyprzedzania na przejściach dla pieszych. Kolejną ważną zmianą są tzw. warunki recydywy oraz zmiany w punktach karnych. Co dokładnie się zmieniło?

0

15

Kredyt samochodowy – czyli jak sfinansować zakup samochodu?

Zakup pojazdu wiąże się zazwyczaj ze sporą inwestycją. Dlatego też decydując się na taki krok, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o tym, jak właściwie sfinansować kupno samochodu. Możliwości mamy wiele, a jedną z dostępnych opcji są kredyty samochodowe. Sprawdźmy, czy to dobry sposób na sfinansowanie takiego zakupu.  

0

116

Najpopularniejsze sposoby kradzieży samochodu – Poznaj je i dowiedz się jak bronić się przed takimi atakami

Kradzieże samochodów, choć regularnie maleją w dalszym ciągu istnieją i są zagrożeniem dla wielu osób. Jednym z największych błędów, jakie popełniamy jest lekceważenie tego typu zagrożeń, które mogą czyhać na nas w wielu miejscach. W tym tekście przedstawiamy i dokładnie opisujemy cztery najpopularniejsze typy kradzieży pojazdów, a także podpowiadamy, co możemy zrobić, aby się przed nimi bronić.

0

77

Q Service Castrol – postaw na sprawdzone warsztaty!

Jak większość kierowców chcemy, by nasz samochód był sprawny przez długi czas. Musimy więc o niego dbać pod każdym względem. Liczy się codzienne użytkowanie i styl jazdy, ale istotne są też systematyczne przeglądy. To, gdzie je wykonamy, również ma znaczenie. Dobry mechanik zajmie się pojazdem w odpowiedni sposób, więc ryzyko usterki jest mniejsze.

0

128

Organizacja transportu ciężarowego do Norwegii i Szwecji – wszystko co musisz o tym wiedzieć!

Organizacja transportu ciężarowego wymaga dobrej logistyki, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. Zadba ona nie tylko o bezpieczny przewóz towarów w wybrane przez klienta miejsce, lecz także o formalności przewozowe i rozładunek. Co warto wiedzieć o transporcie ciężarowym do Norwegii i Szwecji? Transport TIR Określenie „TIR” odnosi się obecnie do samochodu ciężarowego przewożącego różnego […]

0

119

Pakiet mobilności w pigułce. Oto, co warto o nim wiedzieć

W zawodzie kierowcy samochodu ciężarowego regulacje obejmują nie tylko kwestie związane z samym czasem prowadzenia pojazdu, ale również z odpoczynkiem. Najistotniejszym dokumentem, jaki obowiązuje kierowców, jest tak zwany pakiet mobilności – to komplet przepisów przegłosowany w 2020 roku. Wtedy też zaczęły obowiązywać niektóre z nowych norm, a w lutym 2022 roku pojawiły się kolejne zmiany w prawie, związane z czasem pracy kierowców. Tyle w teorii – a co dokładnie oznacza pakiet mobilności dla kierowcy? Zostań z nami, aby się tego dowiedzieć.

0

106

Dla kogo jest licencja transportowa?

Działalność gospodarcza oparta na przepływie osób lub towarów wymaga nie tylko dobrej organizacji pracy, ale także długiej listy formalności do spełnienia. Oprócz samej rejestracji firmy ważne są również wszystkie licencje, które należy uzyskać. Jednym z tych dokumentów jest zezwolenie na transport, zwane też licencją transportową. Co to jest, kto tego potrzebuje i co warto wiedzieć? 

0

273

Jak zdać prawo jazdy w Krakowie? Praktyczne wskazówki

Egzamin na prawo jazdy to jedno z większych przeżyć w życiu. Prawo jazdy kategorii B chce mieć bowiem niemal każdy - to niezależność i swoboda przemieszczenia się oraz duży życiowy komfort. Jeśli czegoś mocno chcemy, tym mocniej stresuje nas ubieganie się o to i tak jest właśnie na egzaminach. Ale z dobrą szkołą jazdy zdasz w Krakowie egzamin bez problemu! Jak to zrobić?

0

203

Czy wiesz jak poprawnie ładować akumulator?

Rozładowany akumulator jest zmorą wielu kierowców. okazuje się, że na rozładowanie akumulatora może mieć wpływ kilka aspektów. Mogą to być silne mrozy, pozostawienie na długi czas włączonych reflektorów, radia, czy innych urządzeń, które korzystają z zasilania elektrycznego w pojeździe. Jak poprawnie ładować akumulator? O czym warto wiedzieć? Jakie kwestie są najważniejsze? 

0

240

TDI jednak czystsze od Elektryków – UE zszokowana wynikami najnowszych badań

Unia Europejska i organizacje ekologiczne już od wielu lat lobbowały za jak największym ograniczeniem użytkowania samochodów z silnikami Diesla. Jako lepszą alternatywę dla nich proponowano samochody elektryczne, które miały być bardziej przyjazne dla środowiska i ekologiczne. Jak się jednak okazuje, już pierwsze poważne badanie - notabene zlecone przez samą Unię Europejską i wykonane przez jedną z jej organizacji, Green NCAP - dało wyniki skrajnie odmienne od tych, których zapewne oczekiwała tak spora część unijnych urzędników, jak i producenci “ekologicznych” aut elektrycznych.

1

892

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

icon

Wstrząśnij i nasłuchuj, czyli jak w samochodach ŠKODY wykrywa się niepożądane dźwięki

ŠKODA przeprowadza niezliczoną liczbę testów swoich samochodów. Jeden z nich odbywa się na urządzeniu o

0

3

Jak zostać kierowcą autobusu?

Przy wzrastających cenach paliwa, wiele osób decyduje się korzystać z komunikacji miejskiej. Dojeżdżamy w ten

0

17

Teraz prawo jazdy stracisz zdecydowanie łatwiej!

Obowiązujące od stycznia przepisy prawa o ruchu drogowym zostały zaostrzone w połowie września. Dotyczą one

0

15