Polskie drogi

Duża akcja policji na długi weekend – więcej kontroli i posypią się mandaty

W związku z tym, że dziś 5 stycznia rozpoczynamy pierwszy w 2023 roku długi weekend na polskich drogach pojawi się więcej policjantów. Wzmożone działania policji mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

0

Jak odpowiednio oznakować zwężenie drogi?

Stan dróg w naszym kraju od wielu już lat wzbudza dość duże wątpliwości. Nie da się ukryć, że zawieszenia naszych samochodów muszą wykazać się ogromną cierpliwością i wytrzymałością, by przetrwać przez dłuższy czas. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że kierowcy już wielokrotnie wyrażali "zaniepokojenie" stanem polskich dróg, jednak w dużej mierze, nie wzbudziło to zainteresowania ich administracji. Dopiero od niedawna możemy w naszym kraju zaobserwować, że na drogach coraz częściej pojawiają się prace remontowe i zwężenia dróg, które z kolei znacznie utrudniają płynność jazdy.

0

Tylko kilka godzin akcji na autostradzie A4 i aż 30 mandatów dla kierowców ciężarówek za wyprzedanie na zakazie. To wykroczenie to już standard na autostradzie

Wystarczyło zaledwie kilka godzin aby aż 30 kierowców ciężarówek otrzymało 1000 zł mandatu i 15 punktów karnych. Tak skuteczną akcję policji umożliwiły oznakowani i nieoznakowani mundurowi, a także drony.

0

Czy to koniec zbędnych znaków drogowych? Nadchodzi rewolucja?

Znaków drogowych na polskich drogach ma być mniej. Dotyczy to głównie tych ograniczających prędkość. Dlaczego?

1

Już niedługo na szybie Twojego pojazdu pojawi się nowa naklejka. Zapomnisz – zostaniesz ukarany.

Niedawno dowiedzieliśmy się o tym, że posiadanie naklejki rejestracyjnej na przedniej szybie samochodu nie jest już konieczne. Teraz jednak możemy spodziewać się konieczności naklejenia zupełnie nowej, a to przez powstanie stref czystego transportu.

0

Za co możesz łatwiej dostać mandat zimą?

Za oknami coraz częściej pojawia się śnieg, a najnowsze prognozy zapowiadają załamanie pogody. Jazda na drogach będzie zdecydowanie trudniejsza. Łatwiej natomiast będzie otrzymać niektóre mandaty. Na co powinniśmy zwrócić uwagę zanim wyruszymy w trasę?

0

Już niedługo będziesz mógł skasować wszystkie punkty karne. Ile to kosztuje?

Nowe przepisy Prawo o Ruchu Drogowym wprowadzone 17 września, zlikwidowały możliwość odbywania kursów redukujących punkty karne. Niedawno natomiast pojawiła się propozycja stworzenia kursów reedukacyjnych, które byłyby przeprowadzana na innych zasadach niż poprzednie.

0

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC? Przydatne wskazówki

Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, każdy kierowca samochodu musi mieć ważną polisę. Na rynku usług finansowych, ubezpieczenia samochodowe to ubezpieczenia najczęściej kupowane. Jednak ceny ubezpieczenia samochodu czyli ceny oc mogą być naprawdę różnorodne. Wśród wielu ofert ubezpieczenia, ubezpieczenie oc zależy od wielu czynników.

0

19 listopada i 3 grudnia na stacjach kontroli pojazdów ta usługa będzie całkowicie za darmo!

Jesień i zima to czas szczególnie trudny na drogach. Zmrok zapada dużo szybciej, a pogoda niestety nie dopisuje. Śnieg, deszcz, czy gęste mgły nie pomagają w tym okresie ani kierowcom, ani pieszym. Koniecznością jest wtedy zachowywanie szczególnej ostrożności. Czy możemy zrobić coś jeszcze?

0

Nowe fotoradary na polskich drogach – możesz otrzymać mandat w wysokości nawet 4 tysięcy zł!

Już w przyszłym roku na polskich drogach pojawią się nowe fotoradary. Tym razem nie będą mierzyć prędkości, tylko wyłapywać wykroczenia jakich dopuszczają się kierowcy na przejazdach kolejowych. W samym październiku tego roku doszło do 16 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach i przejściach kolejowo-drogowych. Fotoradary na przejazdach kolejowych – gdzie się […]

0

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

icon

ŠKODA Enyaq RS iV ustanawia dwa rekordy GUINNESS WORLD RECORDS™ w drifcie na lodzie

ŠKODA ustanowiła dwa oficjalne rekordy świata w drifcie na lodzie elektrycznym SUV-em Enyaq RS iV.

0

Dobry mechanik samochodowy – jak wybrać specjalistę w swojej okolicy?

Szukając dobrego mechanika samochodowego w Nowym Sączu, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, ponieważ sprawdzony

0

Jak szukać części samochodowych?

W dzisiejszych czasach części do samochodu można znaleźć nie tylko u mechanika – ich niezwykle

0