Zabudowa samochodów dostawczych – zabezpieczenie przestrzeni ładunkowej pojazdu

Samochody dostawcze niejednokrotnie służą do przewożenia ładunków mogących uszkodzić przestrzeń ładunkową lub doprowadzić do jej permanentnego zniszczenia. Można temu jednak skutecznie przeciwdziałać, a skuteczną metodą jest zabudowa samochodów dostawczych, przy użyciu dopasowanych elementów ochronnych podłogi, ścian, grodzi oraz sufitu.

Zabudowa przestrzeni ładunkowej – same korzyści

Odpowiednie przystosowanie bagażnika auta dostawczego jest istotne z kilku powodów. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę zużycie przestrzeni ładunkowej. Wożąc narzędzia czy ładunki mogące uszkodzić powłokę lakierniczą, można znacząco zdewastować jej wnętrze, co może mieć znaczenie przy później odsprzedaży auta.

Należy pamiętać, że choć zabudowa samochodów dostawczych nie jest konieczna, to warto zadbać choćby o antypoślizgową podłogę. W przypadku aut przeznaczonych do przewozu przesyłek kurierskich, może to uchronić dostawcę przed nagłym przemieszczaniem się ładunku.

W przypadku profesjonalnej zabudowy można wziąć pod uwagę dodatkowo odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Firmy zajmujące się realizacją profesjonalnych zabudów do busów, umożliwiają nie tylko wykonanie zabezpieczenia, ale także wykorzystania dostępnej przestrzeni, poprzez montaż specjalistycznych listew zwiększających stabilność ładunku dzięki pasom lub linkom. Możliwe jest także wykonanie dedykowanej zabudowy ze stelażami pozwalającymi na montaż szafek, organizerów, a nawet blatów roboczych – np. dla mobilnych serwisów.

Co należy zabezpieczyć w busie?

Materiałów, które można wykorzystać do tego przedsięwzięcia jest wiele. Często wybierana do tego celu jest płyta paździerzowa lub antypoślizgowe tworzywo sztuczne. W obu przypadkach najważniejsze jest idealne dopasowanie elementów ochronnych do wnętrza przestrzeni ładunkowej. Szczególnie na uszkodzenia narażone są ściany boczne, ściana grodziowa, nadkola oraz drzwi. Ważne, by materiał z którego wykonywana jest zabudowa samochodów dostawczych, była dopasowana do rodzaju przewożonego ładunku, gdyż ma to wpływ na jej wytrzymałość, a tym samym – długość eksploatacji.

W przypadku przewożenia ładunków o znacznej wielkości, warto pomyśleć także o zabudowie dachu od strony wewnętrznej. Wbrew pozorom jest to również punkt, w którym w przypadku znacznego uszkodzenia powłoki lakierniczo-blacharskiej, może dojść do punktowego występowania korozji.

Nowoczesne zabudowy samochodów dostawczych pozwalają łączyć w sobie zarówno trwałość, wysoki poziom zabezpieczenia, jak również zwiększać funkcjonalność tejże przestrzeni. Co prawda można ją wykonać samodzielnie, jeśli jednak nie posiadamy odpowiednich narzędzi i wiedzy, to o wiele lepszym rozwiązaniem będzie przekazanie realizacji wykonania zabudowy profesjonalnej firmie.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.