Bezpieczeństwo na drodze – jak IMAGE Prawo Jazdy kształtuje odpowiedzialnych kierowców

  • Znaczenie świadomości odpowiedzialności na drodze.
  • Klucz do bezpieczeństwa to solidne przygotowanie teoretyczne i praktyczne.
  • Dostawca materiałów edukacyjnych dla przyszłych kierowców.
  • Ważność aktualizacji wiedzy dla bezpieczeństwa.
  • E-podręczniki, testy, dział „skrzyżowania”, przykładowe egzaminy.
  • Poprawa świadomości i pewności siebie na drodze.

Każdy kierowca powinien zdawać sobie sprawę z tego, że wsiadając do auta, bierze odpowiedzialność nie tylko za siebie i swoich pasażerów, ale również za pozostałych uczestników ruchu drogowego – innych kierowców, rowerzystów i pieszych. Nie bez powodu na kursie na prawo jady tak wiele mówione jest o zasadzie ograniczonego zaufania. Prowadząc samochód, trzeba być bardzo uwrażliwionym na zachowania innych, a także zmienne warunki drogowe. Praktyka pokazuje, że niestety nie wszyscy kierowcy stosują się do zasad ruchu drogowego lub zwyczajnie popełniają błędy.

Bezpieczeństwo na drodze jest ściśle związane z umiejętnością szybkiego podejmowania decyzji, prawidłowej interpretacji znaków drogowych i sygnałów świetlnych, utrzymania prawidłowej prędkości, a przede wszystkim konsekwentnego przestrzegania przepisów. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas kursu na prawo jazdy oraz z dodatkowych źródeł odgrywają w tym aspekcie nieocenioną rolę. W niniejszym artykule zaprezentujemy firmę IMAGE Prawo Jazdy, która jest wydawcą materiałów szkoleniowych do nauki jazdy,zgodnych z aktualnymi regulacjami i przygotowanych z myślą o przyszłych kierowcach.

Jakie znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze ma dobre przygotowanie teoretyczne?

Dobre przygotowanie teoretyczne z zakresu przepisów ruchu drogowego stanowi solidną bazę dla wykorzystania tej wiedzy w praktyce. Kierując pojazdem, nie ma czasu na przeszukiwanie pamięci czy konsultowanie przepisów z kimś bardziej doświadczonym – to wiedza, którą musimy nabyć wcześniej i intuicyjnie wykorzystać w praktyce. Bez solidnego przygotowania w tym zakresie, podejmowanie decyzji na drodze byłoby oparte na przypadkowych wyborach, co zwiększałoby ryzyko wypadków i niebezpiecznych sytuacji. 

Tyczy się to nie tylko osób podczas kursu na prawo jazdy, czy kierowców z niedługim stażem, ale także tych, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu pojazdów. Stałe aktualizowanie wiedzy o zmieniających się przepisach i powtarzanie znaczenia rzadziej spotykanych znaków to dobra praktyka, która prowadzi do poprawy bezpieczeństwa na drodze. Jazda „na pamięć” może bowiem prowadzić do utraty czujności i zwiększać ryzyko popełnienia błędów. 

Bezpieczenstwo na drodze – jak IMAGE Prawo Jazdy ksztaltuje odpowiedzialnych kierowcow 2

Bądź odpowiedzialny na drodze z IMAGE Prawo Jazdy!

IMAGE Prawo Jazdy, jako wiodący dostawca materiałów do nauki dla przyszłych kierowców, kładzie nacisk na solidne przygotowanie teoretyczne, oferując atrakcyjne i nowoczesne formy nauki:

  • e-podręcznik – źródło wiedzy dostępne mobilnie, umożliwiające elastyczne korzystanie z materiałów w dowolnym miejscu i czasie. 
  • testy na prawo jazdy – są oparte na aktualnej bazie pytań egzaminacyjnych, co potwierdza ich zgodność z przepisami. Ponadto, odpowiedzi opatrzone są fachowym wytłumaczeniem, które pozwala zrozumieć zawiłości występujące w ruchu drogowym w praktyce. To także świetne narzędzie do uczenia się na błędach, identyfikowania swoich słabości oraz problematyki wymagającej utrwalenia.
  • autorski dział „skrzyżowania” – jako IMAGE Prawo Jazdy obserwujemy, że kierowcy największy problem mają z kolejnością ustępowania pierwszeństwa. Wyłączenie sygnalizacji świetlnej lub zmiana organizacji ruchu wprowadzają kierowców w dezorientację, ponieważ nie są oni pewni kolejności przejazdu, a to z kolei prowadzi do niebezpiecznych sytuacji lub utraty płynności ruchu. Chcemy temu zapobiec, dlatego przygotowaliśmy ponad 150 pytań dotyczących różnych typów skrzyżowań. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasi kursanci będą bardziej świadomi i pewni siebie i bez stresu będą pokonywać ronda, skrzyżowanie równorzędne i inne.
  • przykładowe zestawy egzaminacyjne – nasze przykładowe zestawy egzaminacyjne stanowią ważny element procesu nauki w IMAGE Prawo Jazdy, który w przyszłości może przełożyć się na bezpieczeństwo na drodze. Symulowany egzamin  pozwala na skrupulatną ocenę gotowości kandydatów do przejścia do etapu praktycznego, czyli chwycenia za kierownicę. Pozytywny wynik egzaminu świadczy o tym, że kursant ma już solidny fundament teoretyczny i może stać się w pełni świadomym i odpowiedzialnym kierowcą.

Gotów na bezpieczną przygodę na drodze? Rozpocznij naukę z IMAGE Prawo Jazdy i zdobądź pewność siebie za kierownicą!

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.