Części samochodowe – używane kontra nowe

Twoje auto uległo awarii? Nie zwlekaj i zajmij się rozwiązaniem problemu, jak najszybciej jest to możliwe. Wykorzystując dostępne technologie i rozwiązania, możesz zacząć działać od razu. Wszystkie niezbędne części samochodowe znajdziesz na stronie OVOKO.pl. Sprawdź, jak wiele możliwości masz na wyciągnięcie ręki i przekonaj się na własne oczy, że używane komponenty często są lepszym rozwiązaniem od pozostałych alternatyw dostępnych na rynku. 

Nowe części samochodowe – zamienniki i oryginalne

Oryginalne nowe części samochodowe to najbezpieczniejszy wybór. Inwestując w tego typu podzespoły, otrzymujesz gwarancję perfekcyjnego wykonania i kompatybilności. Niemniej jednak jest to również najdroższa alternatywa na rynku, która potrafi często przewyższyć wartość samego pojazdu – zwłaszcza gdy do wymiany jest wiele podzespołów mechanicznych, a samo auto jest już kilkunastoletnie. Wielu klientów decyduje się w takich momentach na części samochodowe od zewnętrznych producentów, czyli tzw. zamienniki. 

Czy to dobre rozwiązanie? Trzeba przyznać, że jest ono ryzykowne – zwłaszcza gdy dane wyroby pochodzą z niesprawdzonego źródła lub firma odpowiedzialna za ich produkcję jest nieznana. Nie masz wtedy pewności, jakie surowce zostały wykorzystane i czy precyzja wykonania będzie zadowalająca. Lepszym pomysłem może więc okazać się inwestycja w oryginalne komponenty używane. 

Używane części samochodowe

Czy zakup części samochodowych z drugiej ręki naprawdę pozwoli ograniczyć koszty do minimum? Teoretycznie wszystko zależy od wyboru komponentów i ich stanu. Jeśli są to praktycznie nowe podzespoły (i sprzedawca jest w stanie to udowodnić lub dane komponenty nie są częściami mechanicznymi, których stanu nie jesteśmy w stanie ocenić gołym okiem), koszt zakupu może być zbliżony do zamienników. W dalszym ciągu należy jednak pamiętać, że oryginalne elementy wyposażenia są przystosowane do konkretnego modelu pojazdu i jego osiągów. Są one również wykonane zazwyczaj z dużo większą precyzją, co z kolei przekłada się na ich żywotność oraz bezawaryjność całego układu. Ceny używanych części samochodowych potrafią wynosić między 20-50% wartości fabrycznie nowych i markowych podzespołów. 

Na pierwszy rzut oka widać, że różnice w cenie są ogromne, a inwestując w wyselekcjonowane komponenty, nie trzeba obawiać się ryzyka związanego z tym, że dane podzespoły pochodzą z demontażu. Wybierając OVOKO.pl, otrzymujesz podzespoły pochodzące z największych i renomowanych stacji demontażu. Nie kupujesz też kota w worku, ponieważ masz prawo do 14-dniowego zwrotu.


Materiał zewnętrzny

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.