Czy warto kupić myjkę ciśnieniową do użytku domowego?

Planujesz zakup myjki ciśnieniowej i zastanawiasz się, jakie rodzaje myjek ciśnieniowych dostępne są w polskich sklepach? Myjka to narzędzie, które pomoże Ci szybko i skutecznie usunąć zabrudzenia z różnych powierzchni. Zobacz jakie rodzaje myjek Karcher znajdziesz w sklepach i czym różnią się poszczególne serie.

 • Rodzaje myjek ciśnieniowych- czym różnią się myjki ciśnieniowe Karcher?
 • Myjka ciśnieniowa- dlaczego warto ją kupić?

Rodzaje myjek ciśnieniowych – czym różnią się myjki ciśnieniowe Karcher?

Dostępne są najróżniejsze rodzaje myjek ciśnieniowych. Mogą być one zimnowodne, gorącowodne, a także spalinowe lub elektryczne. Wśród myjek Karcher znajdziesz wszystkie rodzaje. Marka podzieliła je na serie: K2, K3, K4, K5 oraz K7. Każda seria ma odrobinę inne parametry i będzie nadawała się do różnych zastosowań.

 • Karcher K2- to najprostsza i najtańsza seria myjek ciśnieniowych Karcher; te myjki przeznaczone są do czyszczenia zabrudzeń np. na rowerach, motocyklach lub meblach ogrodowych
 • Karcher K3- bardziej uniwersalną serią jest Karcher K3; myjki z tej linii poradzą sobie ze wspomnianymi wcześniej zabrudzeniami, a także pomogą utrzymać w czystości elewację domu, chodniki oraz samochód; to idealna seria do zastosowań domowych
 • Karcher K4- do czyszczenia dużych powierzchni jeszcze lepiej sprawdzą się myjki z serii K4; będą one dobrym wyborem do mycia tarasu, kamiennych powierzchni wokół domu oraz ścian zewnętrznych
 • Karcher K5- myjki Karcher K5 to już w pełni profesjonalne myjki elektryczne, które mogą być używane do zastosowań komercyjnych, np. w myjniach samochodowych lub zakładach produkcyjnych
 • Karcher K7- myjki serii Karcher K7 to najmocniejsze dostępne myjki z bardzo wysokim ciśnieniem; będą odpowiednie do czyszczenia najtrudniejszych zabrudzeń, nawet takich jak graffiti czy rdza

Jaką myjkę ciśnieniową wybrać? Wszystko zależy od zabrudzeń, jakie planujesz nią usuwać, jakie powierzchnie posiadasz do czyszczenia i jakie są Twoje oczekiwania. Jeśli planujesz używać myjki Karcher do czyszczenia małych powierzchni np. roweru, wybierz serię K2 lub K3. Z kolei mając do czyszczenia elewację domu, chodniczki lub samochód, lepiej sprawdzą się u Ciebie myjki ciśnieniowe Karcher K4 lub K5.

Myjka ciśnieniowa – dlaczego warto ją kupić?

Myjka ciśnieniowa to urządzenie idealne do domowego użytku. Pomoże Ci szybko, sprawnie i skutecznie umyć samochód, meble ogrodowe, różnego rodzaju narzędzia, a także powierzchnie, takie jak taras, elewacja domu oraz chodniki wokół niego. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze myjki ciśnieniowej:

 1. Ciśnienie robocze- im będzie większe, tym wyższa jest skuteczność usuwania zabrudzeń.
 2. Moc myjki ciśnieniowej- ma bezpośredni wpływ na wydajność sprzętu, do domowych zastosowań sprawdzi się urządzenie o mocy 1200- 1600 W.
 3. Długość węża- w tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę wielkość naszej działki, sprzęt z długim wężem może nie być wygodny na niewielkich powierzchniach, z kolei przy dużym ogrodzie myjka z krótkim wężem może nie być wystarczająca.
 4. Temperatura wody- dobrze jest sprawdzić maksymalną temperaturę wody w dopływie. W większości urządzeń można używać zimnej wody, ale przy większych zabrudzeniach przydaje się podgrzanie jej przynajmniej do 40-50 stopni.

Myjka ciśnieniowa to urządzenie, które na pewno przyda się do czyszczenia powierzchni i sprzętów w domu oraz wokół niego. Jeśli masz do czyszczenia samochód, kamienne powierzchnie wokół domu oraz meble tarasowe/ ogrodowe, koniecznie zastanów się nad takim urządzeniem.

Materiał zewnętrzny

Najnowsze

10 czerwca 2024

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.