Dlaczego warto oddać lampy samochodowe do renowacji?

Zły stan lamp samochodowych jest często bagatelizowany przez kierowców. Niestety wpływa to na ich bezpieczeństwo, jak i pasażerów oraz wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. Częstym problemem z reflektorami samochodowymi jest ich żółknięcie i matowienie. Dochodzi do niego przez piasek, jak i przez działanie promieni słonecznych, który wyniszczają wierzchnią warstwę plastikowej lampy. Może to doprowadzić w końcu do ograniczenia sprawności świateł, co jest widoczne zwłaszcza po zmroku. Oświetlenie drogi jest słabsze, a jasność zmniejszona, wtedy niezbędne jest polerowanie lamp i ich naprawa.

Jakość reflektorów a bezpieczeństwo na drodze

Niezwykle ważne jest to, aby regularnie sprawdzać stan reflektorów w aucie. To od nich zależy bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu po zmroku. Warto pamiętać, że wcześnie zauważona przeszkoda pozwala kierowcy na szybką reakcję, dzięki czemu będzie on mógł uniknąć stłuczki. Materiałowi wykonania kloszy reflektorów szkodzi wiele czynników, jak tłuszcz, sól, piasek, światło słoneczne. Przez ich działanie stopniowo tracą one swoją skuteczność. Zarysowania, do których dochodzi na myjniach automatycznych, także obniżają ich efektywność, gdyż światło przez nie rozprasza się na boki.

Profesjonalne polerowanie i renowacja lamp

Najlepszym sposobem na odnowienie reflektorów jest udanie się do firmy autokilnika.bialytok.pl, która jest bezsprzecznym liderem w swojej branży. Firma gwarantuje wykonanie usługi w sposób szybki i fachowy. Decydując się na profesjonalne polerowanie lamp, można mieć pewność, że podczas tych czynności, nie zostaną one uszkodzone. Samodzielne odnawianie reflektorów zawsze wiąże się z ryzykiem uszkodzenia zaczepów czy też rozdzieleniem lamp. Warto więc oddać je w ręce doświadczonych profesjonalistów. Co ważne, lampa zostanie nie tylko odnowiona, ale również zabezpieczona specjalną powłoką przed ponownym zmatowieniem.

Zalety polerowania reflektorów

  • sprawna i szybka naprawa reflektorów,
  • znaczna poprawia widoczności w nocy,
  • brak konieczności ustawiania świateł (niezbędne przy wymianie lampy na nową),
  • zabezpieczenie lampy przed ponownym matowaniem reflektorów przez użycie warstwy ochronnej UV,
  • przywrócenie właściwości estetycznych oraz użytkowych lampy,
  • niższy koszt naprawy aniżeli zakup nowej lampy,
  • zabieg wykonywany na pojeździe, bez konieczności wcześniejszego demontażu reflektorów.

W jaki sposób polerowane są lampy samochodowe?

Firma autokilnika.bialystok.pl wykonuje precyzyjną renowacją lamp samochodowych, dzięki czemu wyglądają one jak nowe. Fachowiec wykorzystuje do zabiegu specjalne środki chemiczne, które pomagają w usunięciu zabrudzeń. Korzysta tylko z narzędzi, które nie rysują reflektorów. Na koniec nakłada specjalną powłokę ochronną. Co ważne, efekt przeprowadzonej renowacji jest długotrwały i niezwykle skuteczny.

Jakie są efekty renowacji lampy samochodowej?

Wypolerowane lampy świecą mocno i skuteczne, tak samo, jak nowe. Oprócz tego są one szkliste, pozbawione zżółkniętych obszarów. Dzięki dobrze działającym lampom można znacząco poprawić swoje bezpieczeństwo na drodze. Pozbycie się matowej warstwy pozwala na bardzo dobre oświetlenie drogi.

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.