Jak odpowiednio zadbać o opony? Wybierz czernidło do opon!

Chcesz, żeby Twoje auto prezentowało się elegancko, nawet jeśli ma już swoje lata? Dbasz z uwagą o nadwozie, ale samochód nadal nie wygląda tak, jakby dopiero wyjechał z salonu? Czasami problemem okazują się mocno zabrudzone opony, które bardzo negatywnie wpływają na ogólny wygląd całego pojazdu. Rozwiązaniem jest regularne czyszczenie i pielęgnacja za pomocą specjalnego kosmetyku, który przywraca oponom swój pierwotny, świeży wygląd!

Do czego służy czernidło do opon?

Czernidło do opon to specjalny środek, którego głównym zadaniem jest przywrócenie gumie jej naturalnego, czarnego wyglądu. Takie działanie to zasługa zawartych w preparacie składników, które odżywiają gumę i dzięki temu pozwalają przywrócić jej wcześniejszy ciemny kolor.

Czernidło do opon nie tylko nadaje ogumieniu efektu przepięknej, głębokiej czerni, lecz także tworzy delikatną warstwę zabezpieczającą na jej powierzchni. Do dyspozycji mamy dwa rodzaje wykończenia – satynowy i połyskujący. W przypadku drugiego wariantu mamy do czynienia z tzw. mokrą oponą. Jeśli natomiast chodzi o wersję satynową, to guma nabierze wyglądu nowej opony.

Efektem tego działania jest zdecydowanie lepszy wygląd całego pojazdu. Osoby zwracające szczególną uwagę na tego typu szczegóły na pewno to docenią. Czernidło do opon jest również dobrym rozwiązaniem, aby w krótkim czasie poprawić wygląd naszego samochodu. To z kolei spodoba się wszystkim chcącym szybko sprzedać swój samochód. Ludzie zazwyczaj „kupują oczami” dlatego odpowiednie zadbanie o wygląd naszego auta jest niezwykle istotne.

Czy czernidło do opon wpływa na stan ogumienia?

Czernidło do opon przyda się nie tylko osobom, chcącym, aby ich samochód prezentował się elegancko i ładnie. Tego rodzaju preparat dodatkowo zabezpiecza opony przed działaniem czynników atmosferycznych, które mają negatywny wpływ na kondycję gumy.

Aby jednak uzyskać odpowiedni efekt ochrony, należy kupować jedynie sprawdzone produkty od cenionych producentów.

Dobre czernidło tworzy na powierzchni opony cienką, ale trwałą warstwę zabezpieczającą. Wykazuje ono właściwości hydrofobowe, dzięki czemu umożliwia szybsze pozbywanie się wody z powierzchni opony oraz utrudnia osadzanie się kolejnych zanieczyszczeń.

Warstwa zabezpieczająca sprawia, że ogumienie pozostaje czyste na dłużej, a dodatkowo zostaje zwiększona jego trwałość. Jeżeli użyty zostanie środek dobrej jakości, można liczyć na dodatkowe zabezpieczenie ogumienia przed płowieniem, solą czy też innymi zanieczyszczeniami drogowymi.

Co ważne, produkty tego typu nie mają negatywnego wpływu na samą mieszankę gumy, z której została wyprodukowana opona. Dotyczy to również mniej znanych i tańszych kosmetyków, które nie dają takich efektów. Czernidło do opon działa podobnie jak pasta do butów – zabezpiecza i przywraca kolor, ale nie wpływa bezpośrednio na materiał.

Ile może kosztować taki preparat?

Cena czernidła do opon uzależniona jest od producenta i ilości preparatu w opakowaniu. Za dobrej jakości kosmetyk najczęściej trzeba zapłacić od około 40 do 100 zł, (w przypadku preparatu o pojemności wynoszącej 500 ml). Tego typu produkty są od razu gotowe do użycia – wystarczy dokładnie rozprowadzić środek na powierzchni opon, usunąć jego nadmiar i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

Aplikacja kosmetyku nie należy do skomplikowanych. Należy jednak pamiętać, aby przed użyciem sumiennie oczyścić ogumienie. W ten sposób produkt dłużej zachowa swoje właściwości. Wysokiej klasy czernidła do opon znajdziesz w sklepie Clinic4Car.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.