Jak zadbać o wnętrze samochodu? Najważniejsze zabiegi pielęgnacyjne auta

Zadbany wewnątrz samochód to dla niektórych podstawa. Doprowadzenie do tego, nie jest jednak takie proste. Czy wiesz jak czyścić skórę, a jak materiał wykonany z weluru, lub alcantary? Twoim utrapieniem jest walka z podsufitką, a nie wiesz, jak ją wygrać nie zostawiając zacieków?

Czyszczenie kokpitu w zależności od surowca, z którego jest wykonany

czyszczenie kokpitu samochodu
Odpowiedni dobór kosmetyku do materiału

Wiele osób korzysta z jednego preparatu do czyszczenia wszystkich twardych elementów wewnątrz auta (poza szybami). Nie jest to zbyt skuteczna technika, biorąc pod uwagę różnorodność materiałów, z których wykonany jest kokpit. Dlatego w razie możliwości korzystaj z osobnych kosmetyków do drewna, plastiku, karbonu itd. Dzięki temu będziesz miał pewność, że bezpiecznie wszystko umyjesz. Po wyczyszczeniu plastików oraz drewna możesz je zaimpregnować specjalnym do tego środkiem, jakim jest dressing. Wystarczy go nałożyć ściereczką na czystą powierzchnię i wetrzeć. Teraz zostało już tylko poczekać aż preparat się wchłonie, i gotowe.

Wojna z czyszczeniem tapicerki. Jak podejść do foteli i podsufitki?

czyszczenie tapicerki i podsufitki

Każdy, kto kiedykolwiek czyścił tapicerkę kanapy, podsufitki i innych rzeczy wykonanych z materiału, zna bolączkę zacieków. Czy można bez nich się obyć? Jasne, że tak, musisz tylko kupić odpowiedni kosmetyk samochodowy przeznaczony właśnie do czyszczenia danego tworzywa. Jeżeli chodzi o skórę, to sprawa jest prosta. Najpierw należy ją umyć, a następnie skorzystać z mleczka. Ma ono funkcję zabezpieczającą m.in. przed zabrudzeniami oraz promieniami słonecznymi. Trudniej jest przy materiałach z weluru oraz alcantary, tutaj sposób czyszczenia jest inny. Pierwszym etapem jest spryskanie tapicerki i wyszczotkowanie jej, przeznaczoną do tego szczotką. Po tym zabiegu musisz już tylko przetrzeć suchą i czystą mikrofibrą, aby wchłonęła resztki brudu oraz wody.

Zakup kosmetyków, które dobrze wyczyszczą kokpit i tapicerkę Twojego auta.

kosmetyki samochodowe do tapicerki

W skuteczności pielęgnacji wnętrza, najważniejszą rolę odgrywa jakość kosmetyków samochodowych. Przed zakupem, poczytaj o danych środkach na stronie ich producenta, oraz sprawdź ich opinie. Pamiętaj o tym, że elementy Twojego kokpitu mogą być wykonane z różnych tworzyw, dlatego dobieraj do niego odpowiednie płyny czyszczące. Zwykle możesz je kupić w formie gotowej do użycia, ale zawsze przed użyciem przeczytaj etykietę na opakowaniu. Występują one, również w formie koncentratu, w takim wypadku będziesz musiał je rozcieńczyć z wodą zgodnie z instrukcją. Czasami warto wydać kilka złotych więcej w zamian za wyższą jakość. Tyczy się to zarówno czyszczenia tapicerki, jak i kokpitu.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.