Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji wnętrza auta?

W zadbanym samochodzie dużo przyjemniej się podróżuje. Dlatego wielu kierowców nie szczędzi środków na pielęgnację swojego pojazdu – zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną. Na szczęście utrzymanie kabiny w jak najlepszym stanie jest coraz łatwiejsze dzięki dostępowi do profesjonalnych preparatów oraz akcesoriów. Niektóre z nich są szczególnie przydatne w tym zakresie.  Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, które kosmetyki sprawdzą się w każdej sytuacji.

Ściereczki do trudnych zabrudzeń

Można je uznać za podstawowe narzędzie pracy. Dlaczego? Ponieważ są w stanie usunąć smary, oleje oraz każde inne zabrudzenie. Mają więc uniwersalne zastosowanie, a przy okazji są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Wystarczy przetrzeć nimi zanieczyszczoną powierzchnię, by pozbyć się plam po kawie czy śladów błota. Niektóre ze ściereczek wyróżniają się formułą zapobiegającą ponownemu osiadaniu się kurzu. I to właśnie je polecamy do użycia wewnątrz kabiny samochodowej, by zapewnić sobie komfortową podróż.

Preparaty do kokpitu i deski rozdzielczej

Warto też sięgnąć po nieco bardziej zaawansowane środki. Dobrym przykładem są specjalne preparaty do czyszczenia kokpitu oraz deski rozdzielczej. Ich działanie skupia się na usuwaniu zabrudzeń, a także konserwacji. Tego typu kosmetykami samochodowymi uzyskuje się błyszczące powierzchnie, a nawet opóźnia się proces starzenia plastiku dzięki zabezpieczeniu przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Zdecydowanie powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego kierowcy, któremu zależy na ochronie wnętrza kabiny.

Preparaty do tapicerki oraz skóry

W tej kategorii można wyróżnić dwa rodzaje środków. Pierwszym z nich są balsamy, które czyszczą i pielęgnują skórę. Jednocześnie zapobiegają jej wysuszaniu, blaknięciu oraz pękaniu poprzez głębokie wnikanie. Pozwalają więc zachować strukturę skóry przez jak najdłuższy okres. Drugim wartym uwagi preparatem jest środek do konserwacji tapicerki. Jego zadaniem jest m.in. zapobieganie korozji biologicznej, a zarazem przywracanie pierwotnego wyglądu powierzchni. Regularne stosowanie obu środków jest najlepszym rozwiązaniem.

Zapachy do samochodu

O ile preparaty czyszczące pozostawiają po sobie przyjemny aromat, to nie jest on długotrwały. Aby zachować świeżość w kokpicie przez cały czas, lepiej zastosować profesjonalny zapach do samochodu. Występują one w różnej formie: od płynów o przedłużonym działaniu aż po woreczki z granulatem. Popularnym ostatnio produktem są odświeżacze wykorzystujące organiczne środki, które są nie tylko wydajne, ale też przyjazne środowisku naturalnemu.

Gdzie kupić profesjonalne kosmetyki samochodowe?

Polecamy szczególnej uwadze preparaty marki Moje Auto. Zyskały one uznanie wśród wielu kierowców dzięki swojej skuteczności, a także bezpieczeństwu użytkowania. Wyróżniają się najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Kosmetyki samochodowe tego producenta można znaleźć w dobrych sklepach motoryzacyjnych, na stacjach paliw, a także wybranych supermarketach oraz hipermarketach. Sprawdź, jak wiele do zaoferowania ma Moje Auto i dołącz do grona zadowolonych klientów.

Materiał zewnętrzny

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.