Kamera samochodowa przód i tył – dlaczego warto?

1

148

Wybierając wideorejestrator drogowy do swojego auta, warto przemyśleć bardziej kompleksowe rozwiązanie, którym jest kamera samochodowa na przód i tył. Tego typu wideorejestrator daje nam o wiele większe możliwości, zarówno w kwestii monitorowania sytuacji drogowej, jak i ochrony naszego samochodu w innych okolicznościach. Jak taka kamera działa w praktyce? Jaki model wybrać?

Rejestracja zdarzeń na drodze z przodu i z tyłu

kamera samochodowa przód tył

Wideorejestratory samochodowe są już dzisiaj coraz bardziej powszechne. Możliwość nagrywania zdarzeń drogowych jest niezwykle przydatna i to nie tylko w razie kolizji czy budzącego wątpliwości zdarzenia drogowego. Kamera samochodowa może ułatwiać także manewrowanie samochodem, który nie posiada czujników parkowania. Podgląd z kamery tylnej może być w takim przypadku niezwykle przydatny, pozwalając w łatwy i wygodny sposób uniknąć przypadkowego uszkodzenia auta.

Wracając jednak do jednej z kluczowych funkcji wideorejestratorów, którą jest nagrywanie sytuacji na drodze, kamera samochodowa przód tył pozwala na w pełni kompleksowy monitoring tego, co dzieje się z przodu i z tyłu auta. Dzięki temu, w razie kolizji spowodowanej nieostrożnością czy agresją innego kierowcy, np. przez zbytnie podjeżdżanie i jazdę na tzw. zderzaku, będziemy mieli niepodważalny dowód jego winy.

Kamera tylna sprawdza się także w sytuacji, kiedy ktoś wjechał nam w tył samochodu i uciekł z miejsca kolizji. Wysoka rozdzielczość kamer samochodowych pozwala na odczytanie numerów rejestracyjnych auta sprawcy i jego odnalezienie przez policję. A to jeszcze nie wszystkie zalety posiadania kamery z przodu i z tyłu auta.

Bezpieczeństwo w czasie postoju

Kolejną olbrzymią zaletą, jaką ma dobra kamera samochodowa przód tył, jest możliwość zapewnienia naszemu pojazdowi jeszcze większego bezpieczeństwa w czasie postoju. Wystarczy tylko, że wideorejestrator jest wyposażony w tryb parkingowy.

Taka kamera stanowi równocześnie ochronę na wypadek próby włamania się do samochodu, jak i doskonały monitoring w przypadku szkód spowodowanych wandalizmem lub parkingową stłuczką czy otarciem. Umożliwia to funkcja detekcji ruchu, która włącza nagrywanie po zarejestrowaniu drgnięcia samochodu. W zależności od zaawansowania kamery może ona nie tylko nagrywać zdarzenie, ale także może uruchomić alarm i wysłać powiadomienie na smartfona.

Kamera samochodowa przód tył – co wybrać?

Oferta kamer przód tył dostępnych w zestawach DUAL jest naprawdę duża. Poszczególne modele kamer różnią się zarówno pod kątem dostępnych funkcji w danych urządzeniach, jak i ich konstrukcji czy rodzaju montażu. Im bardziej zaawansowany wideorejestrator, tym większa jest też jego cena. Przy wyborze odpowiedniej kamery trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Warto zatem najpierw dokładniej zapoznać się z dostępnymi produktami, co można zrobić w internetowym sklepie wideorejestratory24.pl. Oprócz dokładnych opisów technicznych poszczególnych typów kamer dual znaleźć tam można wiele ciekawych porad, które z pewnością ułatwią ostateczny wybór.

Materiał zewnętrzny

Tematy, które mogą Cię zainteresować

Skoda Scala – dane techniczne, dostępne wersje, cena, opinie

Skoda Scala zadebiutowała w 2019 roku jako następca Skody Rapid. Uznawana jest za funkcjonalny, szybki

0

14

Skoda Rapid 2016 – dane techniczne, dostępne wersje, cena

Skoda Rapid 2016 do dziś ceniona jest za niską awaryjność i korzystną cenę. Jej inne

0

94

Dołącz do dyskusji na ten temat

1 Komentarz

  1. Michał

    7 czerwca 2021 o 22:54

    Kamera przód tył też często pomaga w nabraniu pewności parkowania tyłem. Żona zaczęła parkować w ten sposób dzięki temu a ja nabrałem większej pewności przy bardziej ekstremalnych sytuacjach. Lamax s9 dual co mam ma takie fajne linie pomocnicze, a że to lusterkowy rejestrator jazdy to ekran jest ogromny.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

icon

Nowy taryfikator 2021 – uwaga na wysokie kwoty mandatów w 2021 roku!

Brawura na drodze będzie karana bardziej srogo niż do tej pory. W Polsce przez wiele

5

18453

Problem z odpaleniem samochodu zimą? Oto co możesz zrobić!

To pytanie zadaje sobie wielu kierowców, kiedy ta sytuacja wydarzy się w ich życiu. Bardzo

0

4304

Norma Euro 6d – Milion nowych samochodów pójdzie przez nią na złom?

Rozwój nowych, zaawansowanych technologicznie układów napędowych jest odpowiedzią na politykę UE, stawiającą duży nacisk na

2

4137

Nauka jazdy Fordem Mustangiem – tak, to możliwe!

Kiedyś było to wręcz nieprawdopodobne, a teraz możliwe! Podczas kursu nauki jazdy możesz jeździć Fordem

2

3271

Pierwszeństwo pieszych oraz zakaz używania telefonu “na pasach” w 2021 roku

2021 rok przyniesie duże zmiany dla kierowców w Polsce. Sporym modyfikacjom ulegną zasady pierwszeństwa “na

2

2939

Ford Kuga II – jaki silnik wybrać?

Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto

0

2543