Kamera samochodowa przód i tył – dlaczego warto?

Wybierając wideorejestrator drogowy do swojego auta, warto przemyśleć bardziej kompleksowe rozwiązanie, którym jest kamera samochodowa na przód i tył. Tego typu wideorejestrator daje nam o wiele większe możliwości, zarówno w kwestii monitorowania sytuacji drogowej, jak i ochrony naszego samochodu w innych okolicznościach. Jak taka kamera działa w praktyce? Jaki model wybrać?

Rejestracja zdarzeń na drodze z przodu i z tyłu

kamera samochodowa przód tył

Wideorejestratory samochodowe są już dzisiaj coraz bardziej powszechne. Możliwość nagrywania zdarzeń drogowych jest niezwykle przydatna i to nie tylko w razie kolizji czy budzącego wątpliwości zdarzenia drogowego. Kamera samochodowa może ułatwiać także manewrowanie samochodem, który nie posiada czujników parkowania. Podgląd z kamery tylnej może być w takim przypadku niezwykle przydatny, pozwalając w łatwy i wygodny sposób uniknąć przypadkowego uszkodzenia auta.

Wracając jednak do jednej z kluczowych funkcji wideorejestratorów, którą jest nagrywanie sytuacji na drodze, kamera samochodowa przód tył pozwala na w pełni kompleksowy monitoring tego, co dzieje się z przodu i z tyłu auta. Dzięki temu, w razie kolizji spowodowanej nieostrożnością czy agresją innego kierowcy, np. przez zbytnie podjeżdżanie i jazdę na tzw. zderzaku, będziemy mieli niepodważalny dowód jego winy.

Kamera tylna sprawdza się także w sytuacji, kiedy ktoś wjechał nam w tył samochodu i uciekł z miejsca kolizji. Wysoka rozdzielczość kamer samochodowych pozwala na odczytanie numerów rejestracyjnych auta sprawcy i jego odnalezienie przez policję. A to jeszcze nie wszystkie zalety posiadania kamery z przodu i z tyłu auta.

Bezpieczeństwo w czasie postoju

Kolejną olbrzymią zaletą, jaką ma dobra kamera samochodowa przód tył, jest możliwość zapewnienia naszemu pojazdowi jeszcze większego bezpieczeństwa w czasie postoju. Wystarczy tylko, że wideorejestrator jest wyposażony w tryb parkingowy.

Taka kamera stanowi równocześnie ochronę na wypadek próby włamania się do samochodu, jak i doskonały monitoring w przypadku szkód spowodowanych wandalizmem lub parkingową stłuczką czy otarciem. Umożliwia to funkcja detekcji ruchu, która włącza nagrywanie po zarejestrowaniu drgnięcia samochodu. W zależności od zaawansowania kamery może ona nie tylko nagrywać zdarzenie, ale także może uruchomić alarm i wysłać powiadomienie na smartfona.

Kamera samochodowa przód tył – co wybrać?

Oferta kamer przód tył dostępnych w zestawach DUAL jest naprawdę duża. Poszczególne modele kamer różnią się zarówno pod kątem dostępnych funkcji w danych urządzeniach, jak i ich konstrukcji czy rodzaju montażu. Im bardziej zaawansowany wideorejestrator, tym większa jest też jego cena. Przy wyborze odpowiedniej kamery trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Warto zatem najpierw dokładniej zapoznać się z dostępnymi produktami, co można zrobić w internetowym sklepie wideorejestratory24.pl. Oprócz dokładnych opisów technicznych poszczególnych typów kamer dual znaleźć tam można wiele ciekawych porad, które z pewnością ułatwią ostateczny wybór.

Materiał zewnętrzny

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.