Naczepa firanka (kurtynowa) – uniwersalny i sprawdzony wybór

Naczepa kurtynowa to jeden z najpowszechniej wykorzystywanych rodzajów naczep. Bywa nazywana „firanką”, ponieważ w trakcie załadunku i rozładunku można przesunąć plandekę zamocowaną na prowadnicy, co przypomina odsłanianie firan. Jest ona bardzo uniwersalna, dlatego też znajduje zastosowanie w wielu branżach. Jeśli szukasz wysokiej jakości naczepy firanki, sprawdź ofertę marki Wielton.

Naczepa firanka – wszechstronna i wytrzymała

Konstrukcja naczepy kurtynowej (ang. curtainsider) z dachem przesuwnym w obu kierunkach pozwala na ładowanie towaru nie tylko z tyłu, ale również z boku oraz od góry. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostęp do przestrzeni towarowej jest możliwy na całej długości naczepy, co zdecydowanie przyspiesza załadunek i rozładunek.

W naczepie firance można przewozić niemal każdy rodzaj ładunku (można go pakować luzem lub wykorzystywać opakowania zbiorcze czy palety). Specjalna konstrukcja i sposób mocowania plandeki oraz gęste pasy naciągowe z dołu gwarantują bezpieczeństwo. Co ważne, pomimo dużych gabarytów kierowca nie ma trudności ze swobodnym manewrowaniem pojazdem.

Szukasz naczepy kurtynowej? Wybierz solidne rozwiązanie

Jeśli rozważasz zakup naczepy kurtynowej, postaw na sprawdzone rozwiązania i wybierz model idealnie odpowiadający Twoim potrzebom (sprawdź naczepy uniwersalne Wielton: https://wielton.com.pl/produkty-wielton/naczepy-uniwersalne/). Wielton jest liderem na rynku rozwiązań transportowych dla biznesu, należy do grona trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie. Rozwija własną myśl technologiczną i dostarcza rozwiązań odpowiadających potrzebom różnych branż.

Decydując się na naczepę firankę Wielton w większości przypadków możesz dostosować ją do swoich potrzeb dzięki indywidualnej konfiguracji. Naczepy są przystosowane do przewozu różnego rodzaju towarów, cechują je przede wszystkim: najwyższa jakość potwierdzona certyfikatami, niska masa własna, szybko rozsuwalna plandeka i drzwi tylne, duża powierzchnia załadunkowa, a także dodatkowe uchwyty i pojemne wnętrze.

Naczepy firanki Wielton – poznaj kilka najpopularniejszych modeli

Curtain Master to uniwersalna naczepa kurtynowa przeznaczona do transportu materiałów o różnych gabarytach (do 30 ton). Posiada mocną i sprawdzoną konstrukcję ramy oraz wytrzymałe poszycie podłogi, co zostało potwierdzone w testach, a także możliwość obustronnego rozsuwania dachu, aluminiowe drzwi tylne. Plandeka wraz z innowacyjnymi uszczelnieniami zapewnia wysoką szczelność i ochronę przed wilgocią. Długość naczepy firanki Wielton Curtain Master to 13,83 m, szerokość 2,55 m, a wysokość 4 m. Jeżeli potrzebujesz większej przestrzeni załadunkowej, wówczas idealnym rozwiązaniem będzie naczepa Mega Curtain Master.

Curtain Dropside Master jest kombinacją naczepy burto-firanki oraz naczepy kurtynowej. Cztery wysokości burt pozwalają natomiast na dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb.

Strong Light Master to z kolei najlżejsza naczepa kurtynowa marki Wielton skonstruowana przy użyciu alternatywnych materiałów, takich jak stal S7000. Wytrzymałość ramy jest taka sama jak w modelu Curtain Master, natomiast zużycie paliwa oraz emisja Co2 – mniejsze. Jeżeli poszukujesz ekologicznych rozwiązań, będzie to idealny wybór.

Artykuł sponsorowany

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.