Oświetlenie drogowe: Jak dobrać odpowiednie żarówki, aby czuć się bezpiecznie na drodze

Jednym z kluczowych elementów wyposażenia każdego samochodu jest oświetlenie samochodowe zewnętrzne. To ono w dużej mierze odpowiada za bezpieczeństwo jazdy. Obecnie w Polsce jest obowiązek posiadania włączonego oświetlenia przez całą dobę, choć najbardziej przydaje się ono po zmroku oraz w czasie trudnych warunków atmosferycznych. W tym artykule sprawdzimy, jak dobrać odpowiednie żarówki, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo i poczucie pewności siebie podczas jazdy.

Obowiązek jazdy z włączonymi światłami przez całą dobę 

Obecnie w Polsce żarówki samochodowe powinny być włączone w trakcie jazdy przez całą dobę. Jest to regulowane przez przepisy prawne i ma związek z poprawą poziomu bezpieczeństwa podróżowania po polskich drogach. Jazda z niewłączonymi lub niesprawnymi światłami może powodować niebezpieczeństwo i karana jest mandatem. Właśnie dlatego warto postawić na wysokiej jakości i niezawodne żarówki do samochodu. Tego typu produkty znajdziesz w ofercie przygotowanej przez specjalistów Market-LED. Razem z nimi zadbasz o swoje bezpieczeństwo i unikniesz przykrych konsekwencji finansowych. 

Podstawowe typy żarówek samochodowych 

W głównych reflektorach montuje się kilka wybranych typów żarówek samochodowych. Należą do nich produkty z oznaczeniami: H1, H2, H4, H7, H9, H11, H15, HB3 i HB4 lub ksenonowe D2S, D2R, D1R. Warto postawić na wysokiej jakości komplet żarówek samochodowych od renomowanego producenta. W ten sposób zyskuje się pewność, że produkty spełniają obowiązujące przepisy, a same żarówki gwarantują wydłużoną żywotność i niezawodność. Ma to duży wpływ na bezpieczeństwo i komfort podróży. 

Jakie żarówki do świateł mijania i drogowych?

W przypadku świateł mijania i drogowych stawia się przede wszystkim na modele z oznaczeniami H1, H3, H4 i H7. Wybrane z nich są dwuwłóknowe, dzięki czemu mogą jednocześnie być wykorzystywane jako żarówka świateł mijania i drogowych. Przed zakupem warto dokładnie sprawdzić specyfikację techniczną posiadanego samochodu i zweryfikować, jaki typ żarówek może być w nim wykorzystywanych. Wszystko po to, aby zadbać o wysoką jakość oświetlenia i jego niezawodność. 

Warto postawić na technologię LED

Od lat sprawdzonym rozwiązaniem jest oświetlenie ledowe do samochodu. Przede wszystkim technologia LED jest bardziej wytrzymała i mniej zawodna od standardowych rozwiązań wykorzystywanych dotychczas w oświetleniu. Ponadto żarówki LED do samochodu stanowią mniejsze obciążenie dla akumulatora, co w dłuższej perspektywie przekłada się również na ten podzespół. Starannie dobrane modele gwarantują wysokiej jakości światło, zwiększoną żywotność oraz poprawę bezpieczeństwa codziennej jazdy. Ma to znaczenie o każdej porze dnia i nocy. Stawiając na ledy samochodowe, warto sprawdzić ofertę przygotowaną przez specjalistów Market-LED. Od lat eksperci marki dystrybuują na rynek sprawdzone rozwiązania technologiczne, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. 

Dopasuj oświetlenie do modelu pojazdu 

Kluczem jest oczywiście dopasowanie żarówek do danego modelu pojazdu. Na szczęście w Market-LED przygotowano bardzo szeroki asortyment, który zawiera różne typy żarówek od renomowanych producentów. Poszczególne modele różnią się parametrami technicznymi i potencjałem ich zastosowania, dlatego warto zapoznać się z nimi przed finalizacją zakupu. W ofercie Market-LED znajdziesz profesjonalne oświetlenie LED zewnętrzne do samochodu, w tym takie żarówki drogowe jak H7, H1, H4 i H3. Jeżeli wybierasz oświetlenie do świateł pozycyjnych lub do parkowania, to dobrym wyborem jest żarówka w5w LED. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z przedstawicielem Market-LED. Dla wygody kupującego w wybranych modelach opisano ich zgodność z danymi typami samochodów. Dzięki temu bez trudu wybierzesz dedykowane żarówki mijania i drogowe do swojego pojazdu. 

Skorzystaj z oferty Market-LED

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oświetlenia samochodowego zewnętrznego przygotowaną przez ekspertów Market-LED. Od lat firma ta buduje pozycję lidera polskiego rynku w obszarze dystrybucji wysokiej jakości i niezawodnych żarówek i reflektorów wykonanych w technologii LED. Kupując w Market-LED, zyskujesz gwarancję starannie sprawdzonych produktów, które korzystnie przełożą się na bezpieczeństwo i komfort Twoich podróży. Zapraszamy do zakupów w sklepie internetowym

Materiał zewnętrzny

Najnowsze

10 czerwca 2024

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.