Policyjny pościg za busem. Kierował 15 latek, a samochód był skradziony.

Tydzień temu, doszło do niecodziennego zdarzenia na ulicach Gubina (woj. lubuskie). Kierowca busa nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policja ruszały za nim w pościg. Okazało się, że kierujący to 15-latek, a bus, który prowadził to skradziony tego samego dnia Volkswagen Crafter.

Początek pościgu

Wszystko zaczęło się w czwartek, 7 grudnia, gdy patrolujący drogę na odcinku Żytowań – Gubin policjanci zwrócili uwagę na sposób jazdy i prędkość jadącego Volkswagena Craftera. Kiedy funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając znać kierowcy o konieczność zatrzymania, nastolatek zdecydował się na desperacką ucieczkę.

Niebezpieczna jazda przez miasto

Ucieczka 15-latka ulicami Gubina wyglądała jak scena z filmu akcji. Nie zważając na bezpieczeństwo innych, młody kierowca przekraczał prędkość, zmuszał innych do zjeżdżania z drogi i stwarzał realne zagrożenie dla życia uczestników ruchu drogowego. Jego jazda pod prąd, po chodnikach, a także ignorowanie sygnałów drogowych i policji, tylko potęgowały dramatyzm sytuacji.

Staranowanie radiowozu i dalszy przebieg pościgu

Sytuacja nasiliła się, gdy chłopiec nie zatrzymał się przed policyjną blokadą, staranował oznakowany radiowóz i kontynuował ucieczkę. Policjanci nie dali za wygraną, ścigając go przez miasto, co ostatecznie doprowadziło do utraty kontroli nad pojazdem przez młodego kierowcę.

Dramatyczne zakończenie pościgu

Pościg zakończył się dramatycznie, gdy bus koziołkował i zatrzymał się na boku po najechaniu na konar. Funkcjonariusze szybko zareagowali, wyciągając 15-latka z rozbitego pojazdu. Chłopiec, na szczęście, odniósł jedynie niewielkie obrażenia.

Skradziony pojazd i następstwa dla młodego kierowcy

W toku śledztwa wyszło na jaw, że Volkswagen Crafter został skradziony tego samego dnia z Niemiec. 15-latek stanie teraz przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Krośnie Odrzańskim, gdzie odpowie za szereg przestępstw, w tym kradzież z włamaniem, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, czynną napaść na policjantów, oraz szereg wykroczeń drogowych.

Źródło: Lubuska Policja

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.