Premiera lata! Najbardziej zuchwały model Mustanga lada chwila w Europie!

Ford szykuje się do wprowadzenia najbardziej zaawansowanego i odważnego Mustanga w historii na europejski rynek. Mustang GTD, który zadebiutuje podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans, będzie miał także okazję pokazać swoje możliwości na europejskich drogach. Przeprowadzone testy otworzą mu drzwi do oficjalnego przejazdu Północnej Pętli Nürburgringu z pomiarem czasu w czwartym kwartale 2024 roku.

Intensywne przygotowania

Mustang GTD nie tylko zadebiutuje w Le Mans, ale również weźmie udział w 24 Hours of Spa oraz Goodwood Festival of Speed. Intensywne testy, które mają przygotować ten model do europejskich warunków, będą kluczowym elementem przygotowań do startu na Nürburgringu jeszcze w tym roku. Główny inżynier programu Mustanga GTD, Greg Goodall, podkreśla, że celem jest stworzenie samochodu zdolnego do pokonania toru Nürburgring w czasie poniżej siedmiu minut.

Zaawansowane technologie i wyczynowe osiągi

Nowa seria historii online przedstawi szczegóły dotyczące zaawansowanych technologii, które sprawiają, że Mustang GTD to supersamochód z duszą Mustanga. Realistyczne, generowane komputerowo rendery ilustrują najnowocześniejszy układ zawieszenia oraz turbodoładowany silnik V8 o mocy ponad 800 KM. Zdjęcia i filmy prezentują wyczynowy osprzęt, który odpowiada wysokim osiągom i charakterowi tego modelu.

Ogromne zainteresowanie w Ameryce Północnej

Listy zamówień na Mustanga GTD w Ameryce Północnej na lata modelowe 2025 i 2026 zamknęły się z ponad 7500 wnioskami. Wnioskodawcy reprezentują szerokie spektrum zainteresowań, ale główną grupę stanowią przedstawiciele sportów motorowych. Jeden na czterech indywidualnych wnioskodawców to właściciel Mustanga, natomiast jeden na pięciu posiada pojazd konkurencji o podobnych osiągach.

Mustang GTD – supersamochód z sercem Mustanga

Jim Owens, menedżer marki Mustang GTD, podkreśla, że Mustang GTD odzwierciedla ideę stworzenia homologowanego do ruchu publicznego samochodu wyścigowego z sercem Mustanga i ambicją wygrywania z najlepszymi w Europie. Klienci, niezależnie od tego, czy posiadają samochód sportowy konkurenta, czy innego Mustanga, są zachwyceni wyścigowymi osiągami tego modelu.

Europejskie listy zamówień już wkrótce

Więcej informacji na temat europejskich list zamówień zostanie udostępnionych w czerwcu. Fani motoryzacji w Europie mogą przygotować się na ekscytującą premierę lata i oczekiwać na możliwość zamówienia najbardziej zuchwałego Mustanga w historii.

Źródło: Ford Media

Najnowsze

10 czerwca 2024

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.