Roadiaq – dziewiąty Samochód Studencki Škody, czyli kamper i mobilne biuro dla współczesnych odkrywców

Dziewiąty Samochód Studencki Škody nosi nazwę Škoda Roadiaq, która podkreśla ducha żądnego przygód, współczesnego odkrywcy. To camperowa i mobilna wersja biurowa modelu Enyaq w pełni zbieżna z aktualnym hasłem marki „Let´s Explore”. W tegorocznej edycji projektu 29 studentów Centrum Praktyk Škody w Mladá Boleslav przekształciło elektrycznego SUV-a Škodę Enyaq w wielofunkcyjnego kampera i mobilne biuro z wnętrzem wypełnionym ekologicznymi materiałami. Roadiaq oferuje dużo miejsca zarówno do wypoczynku jak i pracy oraz wyposażony jest w wiele przemyślanych rozwiązań, które je ułatwiają. Samochód posiada napęd na wszystkie koła, który pomoże współczesnym odkrywcom wybrać się gdziekolwiek zechcą.

– Projekt Samochodu Studenckiego umożliwia naszym uczniom praktyczne zastosowanie nowo zdobytej wiedzy. Studenci aktywnie uczestniczą w całym procesie projektowania i produkcji nowego pojazdu – od pierwszych papierowych szkiców po planowanie, organizację i ostateczny montaż. Ta coroczna, wyjątkowa pod względem zakresu, inicjatywa daje studentom szansę na przedstawienie swoich własnych kreatywnych propozycji i inteligentnych pomysłów – mówi Martin Slabihoudek, dyrektor Szkoły Zawodowej Škoda.

Roadiaq dziewiaty Samochod Studencki Skody

Nowy projekt dachu – więcej miejsca do pracy i relaksu

W procesie uczniów wspierają ich nauczyciele i specjaliści z wielu działów Škody: projektowego, rozwoju technicznego, produkcji czy IT, a także zewnętrzni specjaliści od konwersji kamperów. Oficjalna prezentacja nowej Škody Roadiaq zaplanowana jest na czerwiec 2023 roku. Długość, szerokość i rozstaw osi pojazdu pozostają prawie niezmienione. Jednak przy 1966 milimetrach Škoda Roadiaq jest o całe 35 centymetrów wyższa od standardowego Enyaqa – głównie dzięki nowemu dachowi, który ma zapewniać dużo miejsca do pracy i wypoczynku. Ogniwa słoneczne generują dodatkową energię dla części mieszkalnej pojazdu, a auto można również podłączyć do zewnętrznego źródła zasilania na kempingach lub parkingach dla kamperów.

Rodiaq Zrownowazone materialy we wnetrzu i w pelni funkcjonalny sprzet IT

Zrównoważone materiały we wnętrzu i w pełni funkcjonalny sprzęt IT

Aby móc faktycznie korzystać z nowo opracowanego dachu, studenci musieli całkowicie przeprojektować tylną klapę pojazdu. Element ten zapewnia teraz dostęp do małej kuchni zintegrowanej z dawnym bagażnikiem. Co więcej, tylną klapę można wyposażyć w namiot, aby zapewnić jeszcze więcej przestrzeni mieszkalnej za pojazdem. Stałe połączenie internetowe umożliwia użytkownikom pracę i przesyłanie strumieniowe wideo z dowolnego miejsca. Oprócz w pełni funkcjonalnego wyposażenia IT, Škoda Roadiaq może poszczycić się także wnętrzem i tapicerką siedzeń wykonanymi z trwałych, zrównoważonych materiałów.

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.