Samochody poleasingowe dla przedsiębiorców i osób prywatnych

Zakup samochodu czasami może być trudniejszy, niż nam się wydaje. Ilość ogłoszeń motoryzacyjnych na rodzimym rynku jest ogromna. Jednak trafienie na zadbany egzemplarz z udokumentowaną historią to często nie lada wyzwanie. Z rynku wtórnego korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy, szczególnie mniejsze, lub nowopowstałe. Nie ma się czemu dziwić — w taki sposób jest po prostu taniej. Zatem idealnie byłoby jakby zawsze udawało się znaleźć dobry używany samochód. Okazuje się, że jest na to sposób, wystarczy spojrzeć na kilkuletnie auta poleasingowe. Jeżeli interesuje Cię zakup używanego samochodu, bądź szukasz auta poleasingowego — ten poradnik jest dla Ciebie.

Czym są pojazdy poleasingowe

Auta tego typu są niczym innym, jak pojazdami, które zazwyczaj od nowości służyły firmom i były użytkowane przez przedstawicieli, zarząd itp. Jeżeli danej firmie skończyła się umowa leasingowa na flotę pojazdów — została ona wymieniana na nową, a używane auta trafiały do sprzedaży. W taki właśnie sposób na rynku spotkać można spotkać się z ciekawymi ofertami aut poleasingowych.

Popularność tego typu samochodów z roku na rok zyskują na popularności. Mitem są prześmiewcze opinie na temat stopnia zużytkowania samochodów poleasingowych. Okazuje się, że auta te zazwyczaj były serwisowane regularnie w autoryzowanych stacjach, a naprawy realizowane z zastosowaniem oryginalnych części zamiennych. Ponadto czasami użytkownicy firmowi danych samochodów, sami odkupują je od swojej firmy po zakończeniu umowy, co tylko może dobrze świadczyć o stanie technicznym tych aut używanych.

To nie wszystko, gdyż pojazdy poleasingowe przeważnie mają rzeczywisty przebieg i pełną historię pojazdu. Jest to ogromny plus, zważywszy na rynek wtórny aut używanych.

Jakie zalety i wady ma samochód poleasingowy

Wymienić można kilka zalet i wad opisywanych pojazdów. Poniżej sprawdzisz więcej szczegółów.

Zalety

  • Rocznik — często pojazdy poleasingowe mają jedynie 3-5 lat. Ponadto nierzadko można znaleźć samochód z jeszcze aktualną gwarancją producenta.
  • Serwis — samochody te serwisowane były w autoryzowanych stacjach, z zastosowaniem oryginalnych części, zatem zazwyczaj stan techniczny nie pozostawia wiele do życzenia.
  • Historia — wszelkie przebyte szkody zawsze zostają udokumentowane w historii.
  • Przebieg — jest on zawsze taki, jak widnieje na liczniku.
  • Cena — bardzo często pojazdy poleasingowe są tańsze aniżeli ich odpowiedniki z rynku wtórnego.
  • Finansowanie — samochody tego typu można kupić poprzez kilka form finansowania, o czym więcej w dalszej części poradnika.
  • Duży wybór samochodów poleasingowych — wybierać można spośród aut dostawczych, osobowych, które występują w różnych nadwoziach, czy pod różnymi markami. Zatem Ford poleasingowy, Opel, Renault, czy wiele innych marek nie będą stanowiły problemu.

Są to najważniejsze zalety pojazdów poleasingowych!

Wady

  • Wyposażenie — pojazdy poleasingowe, szczególnie te ze średniej lub niższej półki, bardzo często posiadają jedynie podstawowe wyposażenie, jakie gwarantował producent.
  • Silnik — podobnie jak w przypadku wyposażenia, często w większości aut jest on podstawowy z oferty producenta.
  • Brzydkie egzemplarze — choć zdarza się to niezwykle rzadko i większość aut posiada atuty, jak opisane w zaletach, natrafić można na pojazd zaniedbany, powypadkowy, gdzie nie będzie to udokumentowane itp. Jest to jednak niewielki procent ogłoszeń wśród wszystkich ofert aut poleasingowych.
Auta poleasingowe jako atrakcyjna forma zakupu pojazdu

Auta poleasingowe i finalizowanie zakupu

W grę wchodzi klasyczny zakup za gotówkę lub poprzez kredyt, wynajem długoterminowy, czy nawet możliwość przejęcia leasingu, a także skorzystanie z oferty leasingu.

Przejęcie leasingu

Zacznijmy od końca, czyli przejęcia leasingu. Jest to ciekawa forma zakupu. Firmy, a w szczególności osoby prowadzące jednoosobową działalność, które zakupiły samochód w formie leasingu, mogą zechcieć go odsprzedać jeszcze z ważną umową leasingową. Cały proces polega na zapłacie odstępnego przez klienta, a kolejno płacenia rat jak w umowie leasingowej. Jeżeli będzie tam zawarty wpis o wykupie auta za konkretną kwotę po zakończeniu umowy, można tego dokonać. Umowę należy zawrzeć zarówno z aktualnym właścicielem auta, jak i bankiem lub firmą leasingową.

Wynajem długoterminowy — auto na abonament

Wynajem długoterminowy to zaś bardzo nowoczesne i opłacalne finansowanie w korzystnych warunkach nowego i używanego auta. Polega na wynajmie samochodu na okres od 12 do 60 miesięcy i uiszczaniu za niego comiesięcznej raty. Co ważne, w opłacie miesięcznej zawierają się rozmaite dodatki, jak chociażby serwis pojazdu po stronie usługodawcy, nowe opony, pojazd zastępczy i wiele innych. Wynajem jest świetną opcją zarówno dla osób prywatnych jak i firm.

Zakup za gotówkę, kredyt

Zakup za gotówkę i w kredycie to popularna forma finalizowania. Pozwala ona przede wszystkim na odczucie posiadania auta na własność (chyba że kupujemy poprzez kredyt samochodowy — wtedy auto jest własnością banku do czasu spłaty zobowiązania). Pomimo takiej zalety, wydanie kilkunastu, czy nawet kilkuset tysięcy złotych na używany pojazd jest czasami opcją godną zastanowienia, szczególnie z uwagi na spadek wartości pojazdu.

Którą opcję wybrać

Wybór jest kwestią indywidualną. Poleca się jednak szczególną uwagę zwrócić na wynajem długoterminowy, gdzie bez problemu wśród samochodów używanych znaleźć można różne pojazdy poleasingowe. Wymienia się marki takie tak Ford, Opel, Nissan, Fiat, czy marki premium jak BMW, Mercedes, czy Audi poleasingowe i wiele innych.

Auto poleasingowe szansa na dobry samochod

Dla kogo są poleasingowe pojazdy

Na samochody osobowe poleasingowe https://poleasingowe.alphabet.pl, jak i samochody dostawcze poleasingowe zdecydować się może każdy. Zarówno osoba prywatna jak i firmy. Opcja ta jest szczególnie atrakcyjna dla osób prywatnych, z uwagi na stan techniczny pojazdu, wiek samochodu i wiele innych pozytywnych cech. Poza tym ciężko znaleźć samochody używane w atrakcyjnej cenie posiadające wszelką pełną dokumentację i jasną historię.

Jeżeli chodzi o firmy, na pierwszym miejscu staje ekonomiczność rozwiązania. Wiele firm, które wymagają posiadania floty, a nie są zbyt rozbudowane, zwyczajnie nie stać na zakup kilkunastu, czy kilkudziesięciu nowych aut. Zdecydowanie się na samochody poleasingowe używane jest świetną alternatywą. Często za niewielką część ceny nowego auta, otrzymujemy samochód osobowy poleasingowy z wieloma zaletami, jak wymienione w poradniku. Poza tym, przy kupnie więcej niż jednego samochodu, cena robi się naprawdę atrakcyjna względem kilku nowych aut. Wtrącić jeszcze można, że kupując samochód osobowy poleasingowy, można odliczyć podatek VAT.

Czlowiek zastanawiajacy sie nad zakupem auta. Samochody poleasingowe

Gdzie można kupić samochody poleasingowe

Zainteresowani stojący przed wyborem samochodu poleasingowego powinni szukać renomowanych firm trudniących się odsprzedażą takich aut. Warto spojrzeć, chociażby na opinię firmy sprzedającej leasingowane auto. Sprawdzenie oferty też jest dobrym krokiem. Często dobre firmy sprzedające w swojej ofercie posiadają nie tylko podstawowe pojazdy z niższej półki, ale też samochody osobowe premium, jak np. BMW poleasingowe i wiele innych.

Profesjonalna firma sprzedająca zapewni opiekę przed zakupową zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Będzie można skorzystać z profesjonalnej porady, sprawdzić wybrany samochód używany na stacji, a także skorzystać z wielu innych przydatnych opcji.

Podsumowanie

Samochody poleasingowe to świetna opcja na auto używane w dobrym stanie technicznym i nie tylko. Jest to oferta skierowana do przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Każdy, kto szuka pewnego auta, może zainteresować się takimi pojazdami. Co więcej, samochody osobowe poleasingowe można kupić w atrakcyjnych cenach poprzez wybór jednej z kilku form możliwości finansowania auta!

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.