ŠKODA ENYAQ iV w finale konkursu „Car of the Year”

Kolejny sukces elektrycznej ŠKODY ENYAQ iV – po zdobyciu nagrody „Golden Steering Wheel 2021” model znalazł się w finale prestiżowej nagrody „Car of the Year”. Początkowo lista konkursowa liczyła aż 65 samochodów. Do finału dostało się ostatecznie siedem najlepszych modeli – w tym elektryczny ENYAQ iV. Ogłoszenie zwycięzcy nagrody „Car of the Year” odbędzie się w Genewie pod koniec lutego 2022 r.

Aż 65 nowych samochodów liczyła początkowa lista konkursowa jednego z najważniejszych plebiscytów motoryzacyjnych w Europie – „Car of the Year”. Składała się ona z pojazdów, które zostały wprowadzone przez producentów na rynek w ciągu ostatnich 12 miesięcy. To właśnie z tej puli jury wybrało siedmiu finalistów. Po ubiegłorocznym sukcesie ŠKODY OCTAVIA, która dotarła do tego etapu konkursu, osiągnięcie powtarza elektryczny model ENYAQ iV.

SKODA ENYAQ iV w finale konkursu Car of the Year

Nagroda „Car of the Year” jest przyznawana co roku, od 1963 r. i w środowisku uchodzi za jedną z najważniejszych nagród motoryzacyjnych w Europie. Jury konkursu składa się z 61 dziennikarzy motoryzacyjnych z 23 europejskich państw. Liczba jego członków z każdego kraju zależy od wielkości danego rynku – po sześciu jurorów pochodzi z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Hiszpanii. W jury zasiada także dwóch dziennikarzy z Polski.

SKODA ENYAQ iV w finale konkursu „Car of the Year 2

Całkowicie elektryczna ŠKODA ENYAQ iV stanowi najważniejszy krok w realizacji strategii elektryfikacji marki. To pierwsza ŠKODA, która bazuje na platformie MEB Grupy Volkswagen i jest produkowana w głównej fabryce ŠKODY w mieście Mladá Boleslav. W specyfikacji modelu znajdziemy opcje z napędem na tylną oś lub na cztery koła, do wyboru na polskim rynku są także dwa rozmiary akumulatorów i trzy poziomy mocy (od 179 do 265 KM). ENYAQ iV dostępny jest również w usportowionym wariancie SPORTLINE. Elektryczny SUV z zasięgiem do 534 kilometrów w cyklu WLTP jest idealnym kompanem podczas długich podróży.

Nominacja modelu do ostatniego etapu konkursu „Car of the Year” oznacza kolejny sukces ŠKODY ENYAQ iV. Na początku listopada samochód został uznany za najlepszego elektrycznego SUV-a, zdobywając znaną na całym świecie nagrodę „Golden Steering Wheel 2021”.

Finałowa ceremonia wręczenia nagród „Car of the Year” odbędzie się w Genewie pod koniec lutego 2022 r.

Najnowsze

10 czerwca 2024

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.