Škoda po raz 20. wspiera wyścig Tour de France

Škoda i kolarstwo to nierozerwalne połączenie – historia marki rozpoczęła się przecież właśnie od rowerów. Jest to jeden z powodów, dla których Škoda od lat współpracuje z legendarnym Tour de France. Tegoroczna, 110. edycja najsłynniejszego kolarskiego wyścigu wieloetapowego ruszyła 1 lipca w hiszpańskim Bilbao. Dyrektor wyścigu – Christian Prudhomme, rozpoczął pierwszy etap wydarzenia na pokładzie czerwonej Škody Enyaq.

Skoda po raz 20. wspiera wyscig Tour de France

Wielotorowe wsparcie wyścigu

Škoda wspiera Tour de France na wiele sposobów. Pierwszym z nich jest coroczne zaopatrywanie organizatorów we flotę kilkuset samochodów, w tym pojazd dla dyrektora wyścigu. Dotychczas samochody Škody wzięły udział w 399 etapach dziewiętnastu edycji wydarzenia. Po tegorocznym wyścigu liczba ta wzrośnie do aż 420 etapów. Od zeszłego roku Škoda jest także partnerem Tour de France Femmes avec ZWIFT, w którym udział bierze ambasadorka marki w Polsce – Kasia Niewiadoma.

Trwający od 1 do 23 lipca 2023 r. wyścig składa się z 21 etapów, a jego łączny dystans wynosi 3,404 km. Podczas tej podróży zwiedzonych zostanie aż 12 miast. Tegorocznym gospodarzem Grand Départ Tour de France 2023 został Kraj Basków i to właśnie w Bilbao 30 czerwca 2023 r. nastąpiło oficjalne rozpoczęcie wydarzenia.

Skoda od wielu lat wspiera wyscig

Od 2015 roku producent samochodów jest oficjalnym sponsorem zielonej koszulki dla najlepszego kolarza w rywalizacji punktowej sprinterów. W latach 2004-2014 Škoda była oficjalnym partnerem białej koszulki dla najlepszego kolarza poniżej 25. roku życia. Marka wspiera również L’Etape Czech Republic by Tour de France, a także szereg innych wydarzeń w trakcie sezonu. Ponadto, od 2011 roku dział Škoda Design jest odpowiedzialny za projekt kryształowego trofeum dla zwycięzcy Tour de France.

Tour de France Skoda

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.