Škoda wprowadza innowacyjne rozwiązanie Smart Dials

Marka Škoda wciąż zaskakuje nowymi rozwiązaniami w zakresie innowacji. Nowe generacje modeli Kodiaq i Superb zostały wyposażone w ważne ulepszenie dotyczące intuicyjnego sterowania funkcjami samochodu. Technologia Škoda Smart Dials to inteligentne pokrętła, łączące w sobie mechaniczne sterowanie obrotowe oraz opcję cyfrowego wyświetlania informacji. Elementy mogą być dostosowywane przez użytkowników w celu komfortowej regulacji najważniejszych dla nich funkcji.

– W Škodzie zawsze dążymy do stworzenia intuicyjnego środowiska dla kierowcy, dlatego jesteśmy jednym z niewielu producentów samochodów, którzy nie zrezygnowali całkowicie z manualnie sterowanych przycisków i pokręteł ­– mówi Peter Olah, szef działu projektowania wnętrz.

Skoda Smart Dials

Škoda Smart Dials to trzy pokrętła o charakterystycznej w dotyku powierzchni. Dzięki specjalnej fakturze elementy sterujące są łatwe do uchwycenia, nawet gdy kierowca nie patrzy na nie bezpośrednio. Pośrodku każdego z kontrolerów znajduje się wyświetlacz o średnicy 32 milimetrów, który pokazuje jego aktualnie ustawione zastosowanie. Centralna część pokrętła działa również jako przycisk – poprzez dłuższe naciśnięcie użytkownik może przełączać dostępne funkcje, które następnie kontroluje poprzez obracanie elementu.

Skoda Smart DIals Infografika

Dwa zewnętrzne pokrętła dla kierowcy oraz pasażera z przodu służą do kontrolowania ustawień temperatury, a także ogrzewania i wentylacji fotela. Środkowe pokrętło można następnie dostosować do własnych preferencji, aby sterować maksymalnie czterema funkcjami, wybierając spośród: regulacji głośności systemu Infotainment (ustawienie domyślne), prędkości wentylatora, kierunku nawiewu, inteligentnej klimatyzacji iClimate, trybów jazdy i powiększenia mapy. Użytkownik może łatwo ustawić funkcje w odpowiednim menu na ekranie dotykowym. Pomiędzy pokrętłami znajdują się cztery dodatkowe przyciski, które kontrolują opcje takie jak: ogrzewanie przedniej szyby i  tylnej szyby, automatyczna klimatyzacja czy wewnętrzna cyrkulacja powietrza.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.