Sposoby zabudowywania samochodów dostawczych

Samochody, które już u producenta zaprojektowane są jako typowo dostawcze, bardzo często wymagają jeszcze kilku przeróbek i modyfikacji. Uczynią z nich sprzęt odpowiadający wymaganiom konkretnego użytkownika. Najczęściej jest to wzmocnienie ścian i sufitu lub wyłożenie podłogi materiałem o konkretnych właściwościach. Jedni potrzebują śliskiego podłoża, a inni wręcz przeciwnie. Jakie są sposoby modyfikowania dostawczaków?

Jak zabudowuje się pojazdy do przewozu towarów?

Jeśli chodzi o przewóz towarów, to samochód dostawczy musi być odpowiednio zabezpieczony od środka. Najczęściej są to trwałe materiały chroniące ściany i podłogi. Te ostanie w wielu przypadkach nie mogą być zbyt śliskie, jednak nie powinny aż tak wyhamowywać przesuwanego po niej towaru. Szczególnie istotne się to wydaje przy transporcie mebli. Niekiedy sprzęty o wielkim gabarycie lepiej jest przesunąć i zsunąć z pojazdu, niż angażować dźwig do rozładunku.

Dostawcze pojazdy to przede wszystkim narzędzie pracy. Dlatego też powinny w nich być przeprowadzone takie rozwiązania, które poprawiają komfort i ergonomię w samochodzie. Takiego rodzaju przeróbkami zajmują się firmy takie, jak BASTER. Stosują one do tego różne materiały – sklejki antypoślizgowe lub listwy i specjalne uchwyty, których użycie w znaczny sposób zabezpiecza przewożony towar. Jest to tym bardziej istotne, że niektóre przedmioty podczas transportu się przemieszczają, co może skutkować ich zniszczeniem. Niekorzystne jest też gwałtownie hamowanie pojazdu, o co w dużym ruchu ulicznym jest nietrudno.

W samochodach dostawczych szczególnemu wzmocnieniu ulega podłoga. Stosuje się do tego taki materiał, który jest w stanie wytrzymać codzienne, ciągłe przesuwanie skrzyń z towarami albo też innych ciężkich elementów.

Samochody dostawcze, które stają się obwoźnymi sklepami, również muszą przejść znaczne modyfikacje. Przede wszystkim z prawej strony zbudowane jest zakrywane podczas jazdy okno. W środku buduje się pomieszczenia przystosowane do ekspozycji towarów, a także do wstawienia lodówek.

Przystosowanie samochodów do przewozów osobowych

Zabudowy samochodów dostawczych to nie jedyne modyfikacje pojazdów. Bardzo często przeprowadza się dostosowanie busów do przewozu osób. W takim przypadku nadrzędną sprawą jest bezpieczeństwo i komfort pasażerów. Stosuje się wtedy maty ocieplające i wygłuszające oraz wstawia się stabilne fotele, wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Bus może też być przystosowany do jednoczesnego przewozu pracowników i narzędzi.

W wypadku potrzeby wynajmu samochodu dostawczego z zabudową na rynku dostępne są wypożyczalnie busów.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.