Średnioterminowy wynajem aut – co kryje się pod tym pojęciem?

Klienci działających w Polsce wypożyczalni samochodów wynajmują auta na różny okres – kilka dni, tygodni, a nawet lat. W zależności od długości trwania umowy najmu usługa określana jest w różny sposób. W dzisiejszym artykule skupimy się na średnioterminowym wynajmie aut. Wyjaśnimy, co oznacza ten termin, przedstawimy też największe zalety tego rozwiązania. Zapraszamy do lektury dalszej części tekstu.

Czym jest średnioterminowy wynajem samochodów?

Średnioterminowy wynajem samochodów to usługa polegająca na wypożyczeniu auta na okres od jednego do nawet kilkudziesięciu miesięcy. Maksymalny czas trwania umowy uzależniony jest od oferty konkretnej wypożyczalni, jednak zwykle nie przekracza on 23 miesięcy. To doskonała propozycja przede wszystkim dla przedsiębiorców poszukujących bogato wyposażonych i sprawnych technicznie samochodów do uzupełnienia floty firmowych pojazdów. Mimo że z usługi tego typu częściej korzystają klienci biznesowi, nic nie stoi na przeszkodzie, by na średnioterminowy wynajem samochodów zdecydowały się także osoby prywatne. Oferta wynajmu na średni okres zawsze dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Połączenie zalet najmu na krótki i długi okres

Usługa średnioterminowego wynajmu aut łączy w sobie korzyści płynące zarówno z najmu na krótki, jak i długi okres. Podpisanie umowy na kilka miesięcy daje szansę na dokładne przetestowanie samochodu przed jego zakupem. Z drugiej strony jest to również bardzo dobra alternatywa dla samego zakupu na stałe oraz wzięcia auta w leasing. Ze względu na brak opłaty wstępnej oraz konieczności wykupu pojazdu po wygaśnięciu umowy to świetna propozycja dla przedsiębiorców o ograniczonych środkach finansowych, którzy potrzebują sprawnego auta do codziennego funkcjonowania prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej.

Szeroka gama samochodów z różnych segmentów daje możliwość rozbudowania dostępnej floty lub stworzenia nowej, bez konieczności inwestycji znacznych nakładów finansowych. Ogólnopolskie wypożyczalnie samochodów, takie jak Abacus Car Rental, posiadają w ofercie tysiące pojazdów, dzięki czemu dobór odpowiedniego modelu dostosowanego do wymagań konkretnej firmy czy osoby prywatnej jest niezwykle prosty.

Szybka rezerwacja i minimum formalności przy wynajmie

Kolejną z niewątpliwych zalet średnioterminowego wynajmu aut jest minimum formalności przy rezerwacji oraz podpisywaniu umowy najmu. Większość firm umożliwia dokonanie rezerwacji przez Internet w kilku bardzo prostych krokach. Podczas trwania umowy właściciel samochodu, czyli wypożyczalnia, zapewnia przeprowadzanie przeglądów technicznych, bieżący serwis wraz z naprawą usterek i usuwaniem awarii, a także sezonową wymianę opon. W przypadku poważniejszych problemów z pojazdem firma wynajmująca udostępnia klientowi model zastępczy na czas uziemienia auta w warsztacie. Najemca nie musi martwić się również o ubezpieczenie samochodu. Wszystkie formalności z tym związane znajdują się po stronie wynajmującego. Umowa w każdym momencie może zostać przedłużona na takich samych lub nowych warunkach, z uwzględnieniem zmiany floty pojazdów.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.