Szkolenia logistyczne – klucz do rozwoju firmy

Logistyka to jeden z ważniejszych działów firm działających w branży TSL. Odpowiednio przeszkolony personel zajmujący się tym działem to gwarancja sukcesu i klucz do rozwoju przedsiębiorstwa.

Zajmujesz się produkcją i/lub transportem? Potrzebujesz więc specjalistów od logistyki, którzy będą umieli skutecznie zarządzać łańcuchem dostaw, a także sprawnie poruszać się w świecie nowoczesnych technologii usprawniających te działania. Nie musisz jednak ich zatrudniać. Wystarczy, że wyślesz własnych pracowników na specjalistyczne szkolenia logistyczne.

Czym są takie szkolenia i czego dotyczą? Dlaczego i kiedy warto w nie zainwestować? Gdzie znaleźć dobrą kadrę szkoleniową? Poznaj nasze odpowiedzi na te pytania.

Czym są szkolenia z logistyki?

Szkolenia z logistyki to specjalistyczne kursy, które dotyczą przede wszystkim łańcucha dostaw, ale poruszają też ważne zagadnienia dotyczące samego procesu produkcji oraz zarządzania jakością wytwarzanych przez dane przedsiębiorstwo produktów. Kursy te pozwalają uczestnikom nabyć nowe umiejętności w zakresie zarządzania transportem, jak i jakości obsługi klienta. Uczestnicy szkoleń otrzymują też niezbędne umiejętności i wiedzę dotyczące nowoczesnych technologii wykorzystywanych w branży TSL.

Zobacz szkolenia dla transportu, spedycji i logistyki: https://szkolenia.certes.pl/szkolenia/transport-spedycja-logistyka/

Profesjonalne szkolenia logistyczne przybliżają słuchaczom zagadnienia z zakresu przepisów i regulacji prawnych dotyczących transportu, spedycji i logistyki. Ich nieznajomość może okazać się bardzo szkodliwa dla firmy.

Dlaczego warto korzystać ze szkoleń z logistyki?

Logistyka to bardzo dynamiczna branża, dlatego szkolenia dotyczące tej dziedziny cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Czy rzeczywiście warto w nie inwestować? Tak, a powodów jest kilka. Szkolenia logistyczne:

  • pomagają w usprawnianiu procesów związanych z przepływem towaru;
  • wpływają znacząco na jakość oferowanych usług i obsługi klienta;
  • powodują wzrost poziomu konkurencyjności firmy na rynku lokalnym;
  • ułatwiają firmie zaistnienie na rynkach międzynarodowych i dotarcie do klienta zagranicznego;
  • zapobiegają ponoszeniu dotkliwych kar – włącznie z cofnięciem licencji na świadczenie usług i prowadzenie działalności gospodarczej – wynikających z nieznajomości prawa;
  • wyposażają pracowników w wiedzę i umiejętności w zakresie stosowania nowoczesnych technologii zarządzania procesami logistycznymi;
  • mają znaczny wpływ na osiąganie celów firmy;
  • usprawniają procesy dystrybucji i sprzedaży usług.

Dzięki wiedzy nabytej w trakcie szkoleń pracownicy logistyczni potrafią sprawnie poruszać się w świecie nowoczesnych technologii. To z kolei powoduje, że samo przedsiębiorstwo zaczyna być postrzegane jako nowoczesne i innowacyjne. Tym samym staje się bardziej atrakcyjne w oczach potencjalnych kontrahentów, co z kolei otwiera firmie drzwi do sukcesu.

Szkolenia z logistyki to także prosty sposób na obniżenie kosztów związanych z produkcją i transportem bez szkody dla jakości sprzedawanego towaru i świadczonych usług.

Nie bez znaczenia pozostają tu również korzyści ze szkoleń dla samych pracowników. Dzięki nim:

  • pracownicy mają szansę rozwoju zawodowego, dzięki czemu mogą zostać specjalistami w swojej dziedzinie;
  • otrzymują pakiet nowych umiejętności;
  • wzrasta ich motywacja i efektywność;
  • pracownicy otrzymują dostęp do nowoczesnego sprzętu i poznają nowe, bardziej zaawansowane techniki usprawniające proces produkcji, spedycji, transportu.

Jakich zagadnień dotyczą szkolenia logistyczne?

Profesjonalne szkolenia logistyczne dotyczą przede wszystkim zagadnień związanych z zarządzaniem łańcuchem dostaw. Obejmują one zarówno umiejętności praktyczne, jak i wiedzę teoretyczną. Ponadto dotyczą takich dziedzin, jak:

  • dystrybucja i sprzedaż – ich celem jest przede wszystkim usprawnienie tych procesów, a także wyposażenie słuchaczy w wiedzę dotyczącą poprawnego budowania i utrzymywania relacji biznesowych i handlowych;
  • e-logistyka – celem szkolenia w tym zakresie jest zapoznanie słuchaczy z możliwościami, jakie daje branża IT w zarządzaniu procesami logistycznymi;
  • prawo w TSL – szkolenie ma na celu uaktualnienie wiedzy na temat przepisów dotyczących formułowania umów, prawa celnego, ubezpieczeń czy technik windykacyjnych;
  • zarządzanie zespołem – jest to szkolenie skierowane głównie do kadry kierowniczej i zarządzającej, a więc mistrzów, kierowników działów czy brygadzistów. Dzięki szkoleniu mogą oni stać się skuteczniejsi w swoim działaniu, a także zyskać wiedzę na temat najbardziej skutecznych technik przywódczych lub też budowania efektywnych zespołów;
  • zarządzanie efektywnością osobistą – szkolenia wskazują na przydatne techniki opanowywania stresu, kontrolowania emocji w relacjach z klientem czy kierowcami.

Dowiedz się więcej o zarządzaniu w TSL: https://szkolenia.certes.pl/szkolenia/transport-spedycja-logistyka/zarzadzanie-tsl/

Wymienione szkolenia w swojej ofercie posiada m.in. wyspecjalizowana firma szkoleniowo-doradcza Certes. Przeprowadzane są one w formie warsztatów, treningów lub wykładów przez dobrze przygotowaną grupę szkoleniowców. Wśród trenerów nie brakuje osób, które posiadają również doświadczenie zawodowe w branży TSL.

Kto powinien skorzystać ze szkoleń z logistyki?

Szkolenia są kierowane do pracowników firm transportowych, spedycyjnych i produkcyjnych różnych szczebli. Świetnie sprawdzą się w przypadku zatrudnianych przez te firmy kierowców. Ze szkoleń z logistyki powinni też skorzystać:

  • pracownicy zarządzający zakupami;
  • osoby decyzyjne, np. kierownicy działów czy brygadziści.

Podsumowując – jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo usługowo-transportowe, zwróć uwagę na szkolenia logistyczne. Dzięki nim zyskasz przewagę nad konkurentami, a Twoi pracownicy staną się bardziej efektywni i kreatywni.

Materiał zewnętrzny

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.