Toyota flotowym liderem po pierwszej połowie 2024 roku

Pierwsze półrocze 2024 roku przyniosło Toyocie imponujące wyniki w sektorze flotowym na polskim rynku. Od stycznia do czerwca polskie firmy zarejestrowały aż 37 641 samochodów osobowych i dostawczych tej japońskiej marki. To oznacza, że Toyota zdobyła 17,2% udziału w tej części rynku, co stanowi wzrost o 0,4 punktu procentowego w porównaniu do poprzedniego roku. Taki wynik jest lepszy niż łączny rezultat dwóch kolejnych marek w zestawieniu.

Corolla na czele

Wśród modeli Toyoty niekwestionowanym liderem pozostaje Corolla, która jest najchętniej wybieranym autem przez polskie firmy. W pierwszym półroczu 2024 roku do flot trafiło 11 674 egzemplarzy tego modelu, co stanowi blisko jedną trzecią wszystkich zarejestrowanych przez przedsiębiorstwa Toyot. Corolla dostępna jest w trzech wersjach nadwoziowych: Hatchback, Sedan i TS Kombi, a napędza ją nowoczesna hybryda 5. generacji. Samochód wyposażony jest w zaawansowane technologie, w tym systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy Toyota T-MATE.

Inne popularne modele

Wśród dziesięciu najpopularniejszych modeli osobowych i dostawczych w polskich firmach znalazło się aż sześć Toyot. Na trzecim miejscu znalazł się SUV RAV4 z 4720 rejestracjami, a zaraz za nim miejski hatchback Yaris z 4582 egzemplarzami. Nowa Toyota C-HR była siódmym najczęściej rejestrowanym autem (3539 egzemplarzy), a Yaris Cross zajmuje ósmą pozycję z 3435 egzemplarzami. Dziesiątkę zamyka PROACE CITY z 3032 rejestracjami.

Dominacja w segmentach

Samochody Toyoty zdominowały wiele segmentów rynku. Aygo X był najczęściej rejestrowanym modelem w klasie najmniejszych aut z 776 egzemplarzami, co przekłada się na 36,1% udziału w segmencie. Yaris zdominował segment B z 30,6% udziału, a Yaris Cross był numerem jeden wśród miejskich SUV-ów z 20,1% udziału. Corolla triumfowała w segmencie C z 26,9% udziału, Toyota C-HR w segmencie C-SUV z 13,5%, a RAV4 w segmencie D-SUV z 11,4% udziału.

Sukces linii Toyota Professional

Toyota może pochwalić się również sukcesami w segmencie samochodów dostawczych. PROACE CITY dominował w segmencie CDV z 3032 rejestracjami, co dało mu 34,1% udziału. Hilux okazał się najczęściej wybieranym pick-upem przez polskie firmy, osiągając 731 rejestracji i 38,3% udziału w swoim segmencie.

Nowe modele na horyzoncie

Toyota nie spoczywa na laurach i kontynuuje rozwój swojej oferty. Rozpoczęto przyjmowanie zamówień na największe dostawcze auto marki – model PROACE MAX. Wkrótce na rynku zadebiutuje nowa generacja Camry, a klientom oczekującym aut klasy premium oferowane są samochody marki Lexus. Jak podkreśla Mirosław Sochacki, Corporate Sales Senior Manager w Toyota Central Europe, firma umacnia swoją pozycję lidera dzięki nowoczesnej gamie samochodów oraz kompleksowej obsłudze flotowej.

Toyota zakończyła pierwszą połowę 2024 roku na pozycji lidera flotowego rynku w Polsce, potwierdzając swoją silną pozycję i zaufanie polskich firm do jakości i niezawodności swoich pojazdów.

Źródło: Toyota

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.