Ubezpieczenie samochodu lub innego pojazdu. Od czego zacząć?

0

515

Ubezpieczenie OC i Autocasco to dwa skróty, które są znane w zasadzie każdemu kierowcy. Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego oraz Autocasco stanowi podstawę ubezpieczenia komunikacyjnego. Można je rozbudować o wiele dodatkowych elementów. Jakich? Odpowiedzi znajdują się w poniższym artykule.

OC a AC – jakie są różnice?

Ubezpieczenie OC nie pokryje strat związanych z nieprzewidzianymi sytuacjami. Stanowi tylko i aż, materialne zabezpieczenie w sytuacji, gdy będziesz sprawcą kolizji i spowodujesz szkodę osobową lub na mieniu osoby trzeciej (np. samochodu).

Oprócz OC niego, warto skorzystać również z Autocasco (AC) – dobrowolnego ubezpieczenia, które okaże się niezwykle przydatne w sytuacji, gdy dojdzie do uszkodzenia Twojego samochodu. Autocasco okazuje się więc niezwykle pomocne w wielu nieprzewidzianych sytuacjach i znacząco odciąży Cię od wszelkich kosztów związanych z naprawą swojego samochodu.

 AC przyda się w m.in. sytuacji zniszczenia Twojego pojazdu z powodu gradu, burzy czy wichury), uszkodzenia pojazdu podczas parkowania lub garażowania czy też kradzieży pojazdu.

Assistance pojazdu – dlaczego warto je mieć?

Assistance to profesjonalna pomoc specjalistów w razie wypadku, awarii albo utraty pojazdu. Dzięki niemu skorzystasz z holowania pojazdu, jego naprawy bądź otrzymasz auto zastępcze na czas wyeliminowania usterek w Twoim samochodzie. To również ochrona na wypadek nagłych awarii, czy niepożądanych sytuacji, które mogą być dla Ciebie bardzo kosztowne. Dzięki Assistance z jednej strony zyskujesz poczucie bezpieczeństwa, a z drugiej spore oszczędności w przypadku zaistnienia niepożądanego zdarzenia.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Jako kierowca powinieneś zadbać również o zdrowie i życie – zarówno swoje, jak też pasażerów. Mowa tu nie tylko o bezpiecznej jeździe i stosowaniu się do przepisów drogowych, ale również ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Jest to bardzo istotne uzupełnienie OC, AC oraz Assistance, które zapewni Ci wsparcie finansowe w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu czy śmierci w wypadku drogowym.

NNW obejmuje nie tylko zdarzenia mające miejsce w trakcie poruszania się pojazdem, ale również postoju, wsiadania i wysiadania, a nawet naprawy auta. Chroni w kraju i za granicą, a można dodatkowo rozszerzyć je o wsparcie obejmujące szybki dostęp do konsultacji lekarskich bez skierowania, czy możliwość skorzystania z różnego rodzaju zabiegów, niezbędnych w celu powrotu do zdrowia po wypadku.

O co jeszcze można uzupełnić polisę komunikacyjną?

Na koniec warto wspomnieć o innych elementach, które możesz dodać do swojej polisy. Ubezpieczenie samochodu może również obejmować:

  • ubezpieczenie opon, kół i dętek, które zostały uszkodzone podczas jazdy samochodem (obejmuje również holowanie pojazdu do najbliższego warsztatu);
  • ubezpieczenie szyb – zarówno tych przednich, tylnych, jak i bocznych (pokryje ono koszt ich naprawy lub wymiany);
  • ubezpieczenie sprzętu sportowego przewożonego samochodem (zarówno uszkodzonego w wyniku zdarzenia drogowego, jak i skradzionego czy zniszczonego przez osoby trzecie);
  • ubezpieczenie bagażu od zniszczenia, uszkodzenia lub straty (obejmuje zarówno rzeczy osobiste, jak i tzw. środki obrotowe);
  • ochronę prawną, w ramach której możesz korzystać z nielimitowanych porad telefonicznych i zyskać pomoc w zakresie sporządzania opinii prawnych na piśmie;
  • ubezpieczenie GAP, dzięki któremu Twój pojazd nie straci na wartości w przypadku szkody;
  • ubezpieczenie BLS (Bezpośrednia Likwidacja Szkody), które skraca proces likwidacji szkody do minimum.

Chcesz ubezpieczyć motocykl? Sprawdź ubezpieczenie motocykla Compensa i możliwości, jakie daje Ci polisa dla Twojego jednośladu. OC, AC, ubezpieczenie akcesoriów motocyklowych i wiele więcej.


Materiał zewnętrzny

Tematy, które mogą Cię zainteresować

Q Service Castrol – postaw na sprawdzone warsztaty!

Jak większość kierowców chcemy, by nasz samochód był sprawny przez długi czas. Musimy więc o

0

16

Organizacja transportu ciężarowego do Norwegii i Szwecji – wszystko co musisz o tym wiedzieć!

Organizacja transportu ciężarowego wymaga dobrej logistyki, dlatego warto powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. Zadba ona

0

24

Dołącz do dyskusji na ten temat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

icon

Nowy taryfikator 2021 – uwaga na wysokie kwoty mandatów w 2021 roku!

Brawura na drodze będzie karana bardziej srogo niż do tej pory. W Polsce przez wiele

5

22909

Ford Focus Mk3 – jaki silnik wybrać?

Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.

0

17842

Ford Kuga II – jaki silnik wybrać?

Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto

0

16665

Ford Focus Mk2 – jaki silnik wybrać?

Wybór odpowiedniego silnika to bardzo ważna sprawa. Dowiedz się więcej n temat silników diesla i

0

11013

Ford Mondeo mk4 – jaki silnik wybrać?

Wybór odpowiedniego silnika podczas zakupu samochodu to nie jest prosta decyzja. Warto dokładnie zapoznać się

0

10479

Ford Mondeo mk5 – dane techniczne, silniki, wersje wyposażenia, opinie kierowców

Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu

0

8790