Wózki widłowe, konieczność w magazynie

Magazyn, nieważne jakiej by nie był wielkości, potrzebuje specjalnych pojazdów przemysłowych do prawidłowego działania. To one mogą sprawić, że praca w takim magazynie będzie przebiegała bezpiecznie, oraz komfortowo, zarówno dla samego właściciela, jak i pracowników. Jednak, czy jest możliwe zwiększenie tych korzyści?

Magazyny są różne, a potrzeby te same, konieczność to wózek widłowy

Magazyn jest jednym z najważniejszych elementów całej logistyki. To od niego wyjeżdżają różnego rodzaju towary, często na cały świat. Warto wyróżnić niektóre jego rodzaje, oparte na wysokościach możliwego składowania.

  • Magazyny niskiego składowania, to magazyny, których wysokość składowania towarów nie przekracza 4,2 metra.
  • Magazyny średniego składowania istnieją wtedy, gdy wysokość składowania oscyluje między 4,2 metra, a 7,2 metra.
  • Ostatnim rodzajem magazynu, jest magazyn wysokiego składowania. Tutaj, wysokość musi przekroczyć 7,2 metra.

Dlaczego jest to tak istotne? Przede wszystkim pokazuje to ilość dostępnego miejsca, jaka jest możliwa do zagospodarowania, chociażby przez palety. W każdym rodzaju potrzebne są specjalistyczne maszyny, które pomogą w poprawie wydajności i efektywności całej pracy. Takimi maszynami są oczywiście wózki widłowe. Niestety, duża ich część potrzebuje dość sporo miejsca dodatkowego, które można by było użyć jako kolejne miejsca na różne materiały.

Wózki Reach Truck i VNA

Najpopularniejszymi wariantami wózków, są wózki Reach Truck oraz VNA. Niestety, posiadają one sporo wad, o których wiele osób nawet nie ma pojęcia. Przede wszystkim, zarówno jeden, jak i drugi pojazd potrzebują wózka czołowego. To dzięki niemu możliwe jest przenoszenie potrzebnych towarów do środka magazynu. Oprócz tego wózek VNA wymaga zagospodarowania kolejnego miejsca w celu stworzenia potrzebnej powłoki. Obie tego rodzaju maszyny, pozwalają mimo wszystko na pewną oszczędność miejsca, względem klasycznych wózków widłowych. Warto dodać, że mimo wszystko, koszt użytkowania i nabycia tego typu pojazdów jest dość spory. Należy też wspomnieć, że szerokość korytarza może wynosić nawet 3 m, jeśli chodzi o wózki Reach Truck. Czy istnieje jakaś alternatywa?

Wózki wysokiego składowania Bendi

Firma Bendi od wielu lat proponuje swoje nowatorskie rozwiązania, w kwestii transportowania towarów w magazynie. Doskonale rozumie ona aktualne potrzeby na rynku, a także skutecznie łączy efektywność, ze spełnianiem coraz to nowszych wymagań. Wózki wysokiego składowania Bendi to pojazdy, które mogą zrewolucjonizować wiele magazynów. Przede wszystkim, którego korytarz wymagają to zaledwie 1800 mm. Jak to możliwe? Wszystko dzięki wbudowaniu przeciwwagi pod fotel kierowcy, co umożliwiło stworzenie konstrukcji pojazdu nieco bardziej wydłużonej, oraz węższej. Mimo z pozoru mniejszej wielkości maszyny, umożliwia ona transport towarów o łącznej wadze 2 ton. Co istotne, wózki wysokiego składowania Bendi nie wymagają dodatkowej powłoki, oraz możliwe jest korzystanie z nich zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz magazynu. To jedynie część zalet, jakie mają pojazdy firmy Bendi.

Materiał zewnętrzny

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.