Zaktualizowałeś już Android Auto? Nowa wersja już jest dostępna!

Nie tak dawno temu samochody były postrzegane jedynie jako środki transportu. Dziś stają się mobilnymi centrami rozrywki i komunikacji. Google, gigant technologiczny nieustannie pracuje nad udoskonaleniem swojego samochodowego systemu operacyjnego – Android Auto. Co przynosi najnowsza aktualizacja, oznaczona numerem 10.5?

Nowości w Android Auto

Android Auto wciąż zyskuje na popularności. Mogą mieć na to wpływ ulepszenia jakie Google zaproponował swoim użytkownikom w poprzedniej wersji. Zmienił się interfejs, który pozwala na wyświetlenie dwóch aplikacji jednocześnie. Dodatkowo Android Auto pozwala na korzystanie z aplikacji, które dotychczas były dostępne jedynie w telefonie.

Do aplikacji dodano między innymi The Weather Channel. Jest to jeden z najpopularniejszych serwisów pogodowych, który umożliwia kierowcom być na bieżąco ze wszystkimi zmianami pogodowymi jakie mogą napotkać go w trasie. Aplikacja uprzedzi np., o zbliżającej się burzy czy silnym wietrze. Użytkownicy otrzymają ponadto prognozy godzinowe, czy radar Trip View. Ponadto do Android Auto dodano aplikacje takie jak Zoom, WebEx i Prime Video. Oczywiście z Prime Video będzie można korzystać jedynie podczas postoju. Odnośnie aplikacji Zoom I WebEx można dołączyć do spotkań online ale jedynie w formie audio.

Aktualizacja 10.5 – co nowego?

Najnowsza wersja aplikacji jest już udostępniona do ściągnięcia. W ciągu kilu dni aplkacja na wielu urządzeniach zostanie zaktualizowana automatycznie. Nie ma oficjalnego komunikatu Google na temat zmian wprowadzonych w najnowszej wersji. Może być to związane z tym, że aktualizacja polega na poprawkach błędów, które wcześniej występowały w Android Auto.

Wcześniejsze wersje systemu miały pewne niedociągnięcia, które mogły utrudniać korzystanie z Android Auto podczas jazdy. Na przykład aplikacja Waze dla Android Auto nie działała poprawnie, wyświetlając komunikat „obliczanie trasy”, który blokował ekran.

Google dość często udostępniania aktualizacje. Może to oznaczać, że nie przynoszą one wielu nowych funkcji, ale z pewnością są ważne dla poprawy stabilności i bezpieczeństwa systemu.

Poprawki dla komfortu i bezpieczeństwa

Technologia w samochodach nieustannie się rozwija, a Android Auto jest tego doskonałym przykładem. Nowa wersja 10.5 przynosi szereg poprawek, które mają na celu uczynić korzystanie z systemu jeszcze bardziej komfortowym i bezpiecznym. Jeśli jeszcze nie zaktualizowałeś swojego Android Auto, teraz jest idealny moment, by to zrobić. W końcu każda aktualizacja to krok naprzód w kierunku lepszej jazdy.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.