Zupełnie nowy Hyundai Santa Fe 2024 – diametralnie różny od swojego poprzednika

Rewolucja nadchodzi z Korei. Hyundai Santa Fe 2024 to nie tylko nowa generacja popularnego modelu, ale zupełnie inna perspektywa w segmencie SUV-ów. Koreańczycy postanowili zaryzykować i zaprezentować samochód, który znacznie różni się od swojego poprzednika, ale również od reszty modeli na rynku. Ale co tak naprawdę sprawia, że nowy model jest wyjątkowy?

Zupełnie nowy Hyundai Santa Fe 2024

Nowy Hyundai Santa Fe 2024 – dane techniczne i wygląd

Wprowadzenie modelu Santa Fe 2024 oznacza diametralną zmianę w porównaniu do poprzednika. Z każdej strony nowy Santa Fe to zupełnie inne auto. Jego sylwetka przestaje przypominać popularne modele z Korei. Santa Fe dla wielu kojarzy się z brytyjskim Land Roverem.

Charakterystyczny kształt Santa Fe został uzyskany dzięki długiemu rozstawowi osi i szerokiej tylnej klapie. Dopełnieniem jest muskularny przód ze światłami w kształcie litery H i 21 – calowe koła. Koreańczycy zapowiadają także sporą pojemność bagażnika, którą można powiększyć składając drugi i trzeci rząd siedzeń.

Nowy Hyundai Santa Fe 2024 - wnętrze

Wnętrze natomiast stanowi przeciwieństwo nowego, outdoorowego wyglądu. Zastosowano tu szlachetne materiały np. elementy drewniane, miękkie w dotyku elementy ozdobne, oraz wyrafinowane przeszycia na siedzeniach ze skóry Nappa. Nowoczesny kokpit posiada prosty, skromny kształt, z górującym nad nim zakrzywionym ekranem o przekątnej 12,3 cala. Samochód jest wzbogacony o szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Nowy Hyundai Santa Fe 2024 – spora konkurencja dla innych SUV-ów na rynku

Zupełnie nowy Hyundai Santa Fe 2024 to fascynujący przypadek samochodu, który jest inny. Nie boi się konkurować z innymi SUV-ami, oferując coś niecodziennego na rynku. Dla entuzjastów stylu życia na świeżym powietrzu, poszukujących idealnej równowagi między życiem w mieście a przygodami na łonie natury, ten model może okazać się idealnym wyborem.

Choć trzeba poczekać na pełne dane techniczne i wszystkie informacje, już teraz wiadomo, że Hyundai Santa Fe 2024 będzie większy niż jego poprzednik. Mimo że koreański producent zdecydował się na odważne zmiany, wciąż wydaje się być wierny swojemu zaangażowaniu w tworzenie pojazdów, które zaspokajają różne potrzeby kierowców na całym świecie.

Źródło zdjęć: https://www.hyundai.news/pl

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.