147 lokalizacji nowych fotoradarów. Mierzą prędkość 32 aut jednocześnie!

Akcja wymiany fotoradarów trwa w najlepsze. Główny Inspektorat Transportu Drogowego wymienia 247 starych urządzeń Fotorapid CM. Na ich miejsce aż w 147 lokalizacjach staną nowoczesne fotoradary Mesta Fusion RN firmy Idemia.

Pomiar prędkości w 32 samochodach na raz

Nowe urządzenia rejestrują wykroczenia w znacznie wyższej jakości. Ponadto mają również możliwość wykonywania pomiarów prędkości na kilku pasach ruchu jednocześnie, bez konieczności zmiany ustawień. Dzięki temu fotoradar mierzy jednocześnie prędkość 32 samochodach na 8 różnych pasach ruchu.

Nie tylko prędkość

Nowe fotoradary firmy Mesta Fusion RN poza przekroczeniem prędkości potrafią zarejestrować także inne wykroczenia takie jak: jazdę na zderzaku, blokowanie innych pojazdów, jazdę po buspasie, pod prąd czy nawet jazdę po chodniku. Ponadto fotoradar może jednocześnie rejestrować wykroczenia w trybie zbliżania się i oddalania.

Przynajmniej kilka nowych fotoradarów w każdym województwie

W każdym Polskim województwie pojawi się przynajmniej kilka nowych fotoradarów. Najwięcej urządzeń zostanie zamontowanych w Wielkopolsce, bo aż 21, 18 sztuk na Mazowszu w Małopolsce i na Lubelszczyźnie po 13 sztuk.

Taryfikator mandatów 2023 za przekroczenie prędkości

Warto przypomnieć, że obecnie w Polsce obowiązuje następujący taryfikator mandatów:

  • do 10 km/h – 1 pkt karny,
  • od 11 do 15 km/h – 2 punkty karne,
  • od 16 do 20 km/h – 3 punkty karne,
  • od 21 do 25 km/h – 5 punktów karnych,
  • od 26 do 30 km/h – 7 punktów karnych,
  • od 31 do 40 km/h – 9 punktów karnych,
  • od 41 do 50 km/h – 11 punktów karnych,
  • od 51 do 60 km/h – 13 punktów karnych,
  • od 61 do 70 km/h – 14 punktów karnych,
  • więcej niż 70 km/h – 15 punktów karnych.

Warto pamiętać także o warunkach recydywy.

Zdjęcie główne źródło: CANARD

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.