147 lokalizacji nowych fotoradarów. Mierzą prędkość 32 aut jednocześnie!

Akcja wymiany fotoradarów trwa w najlepsze. Główny Inspektorat Transportu Drogowego wymienia 247 starych urządzeń Fotorapid CM. Na ich miejsce aż w 147 lokalizacjach staną nowoczesne fotoradary Mesta Fusion RN firmy Idemia.

Pomiar prędkości w 32 samochodach na raz

Nowe urządzenia rejestrują wykroczenia w znacznie wyższej jakości. Ponadto mają również możliwość wykonywania pomiarów prędkości na kilku pasach ruchu jednocześnie, bez konieczności zmiany ustawień. Dzięki temu fotoradar mierzy jednocześnie prędkość 32 samochodach na 8 różnych pasach ruchu.

Nie tylko prędkość

Nowe fotoradary firmy Mesta Fusion RN poza przekroczeniem prędkości potrafią zarejestrować także inne wykroczenia takie jak: jazdę na zderzaku, blokowanie innych pojazdów, jazdę po buspasie, pod prąd czy nawet jazdę po chodniku. Ponadto fotoradar może jednocześnie rejestrować wykroczenia w trybie zbliżania się i oddalania.

Przynajmniej kilka nowych fotoradarów w każdym województwie

W każdym Polskim województwie pojawi się przynajmniej kilka nowych fotoradarów. Najwięcej urządzeń zostanie zamontowanych w Wielkopolsce, bo aż 21, 18 sztuk na Mazowszu w Małopolsce i na Lubelszczyźnie po 13 sztuk.

Taryfikator mandatów 2023 za przekroczenie prędkości

Warto przypomnieć, że obecnie w Polsce obowiązuje następujący taryfikator mandatów:

  • do 10 km/h – 1 pkt karny,
  • od 11 do 15 km/h – 2 punkty karne,
  • od 16 do 20 km/h – 3 punkty karne,
  • od 21 do 25 km/h – 5 punktów karnych,
  • od 26 do 30 km/h – 7 punktów karnych,
  • od 31 do 40 km/h – 9 punktów karnych,
  • od 41 do 50 km/h – 11 punktów karnych,
  • od 51 do 60 km/h – 13 punktów karnych,
  • od 61 do 70 km/h – 14 punktów karnych,
  • więcej niż 70 km/h – 15 punktów karnych.

Warto pamiętać także o warunkach recydywy.

Zdjęcie główne źródło: CANARD

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.