Gwiazda filmu „60 sekund” na Torze Poznań. Piknik z Automobilem

50. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych już za nami. W ramach obchodów fani motoryzacji mogli odwiedzić 9 września Tor Poznań i wziąć udział w Pikniku z Automobilem. Pojawiła się na nim również prawdziwa gwiazda! My oczywiście również tam byliśmy i mamy dla Was fotorelację z tego wydarzenia.

Wyścig zabytkowych samochodów

Na pikniku było wiele atrakcji. Na początku najmłodsi mogli wziąć udział w wyścigu samochodzików elektrycznych i na pedały. Odbył się również XIX Memoriał im. Henryka Rucińskiego, czyli wyścig zabytkowych samochodów. Wyjątkową atrakcją w najstarszej przedwojennej klasie był start typu Le Mans, który polegał na dobiegnięciu kierowców do swoich pojazdów na sygnał startera. Nie zabrakło także innych ciekawych wydarzeń takich jak przejazd po Torze zabytkowymi autobusami.

Gwiazda filmu „60 sekund” na Pikniku z Automobilem

Uwagę wielu odwiedzających przykuwał uwagę Ford Mustang GT 500 Eleanor z 1967 roku, będący repliką jednej z najbardziej kultowych maszyn w historii kina, który wystąpił u boku Nicolasa Cage’a w filmie „60 sekund”. Na poniższym filmie nagranym przez John Green Backstage możecie zobaczyć dokładnie ten model i posłuchać co opowiada o nim właściciel.

Ford Mustang GT500 Eleanor dzięki magii kina zdobył popularność na całym świecie. Na potrzeby filmu wyprodukowano 12 egzemplarzy i aż 5 z nich zostało zniszczonych w trakcie produkcji. W Stanach Zjednoczonych istniała możliwość zakupu Eleanor dzięki zakładowi Unique Performance. Każdy model musiał jednak wcześniej zostać zatwierdzony przez Carola Shelbyego i dopiero zostawał oddany w ręce nowego właściciela. Na desce rozdzielczej każdej Eleanor widniał jego odręczny podpis.

Opierając się na legendarnym Mustang GT500 z 1967 roku, twórcy postanowili dodać nieco smaczku, tworząc unikatowy model dla potrzeb filmu. Zamiast typowej maski, zdecydowano się na podniesienie jej w środkowej części, usuwając jednocześnie wlot powietrza. Wygląd z przodu dopełniał zmodyfikowany zderzak oraz dodatkowy, subtelny spoiler, który harmonijnie łączył się z poszerzonymi błotnikami. Z tyłu samochodu natomiast pojawił się nowy spoiler oraz nowa lokalizacja dla baku paliwa – przeniesionego na lewą stronę pojazdu.

Wnętrze auta zostało wyposażone w nowoczesne udogodnienia jak klimatyzacja, wspomaganie kierownicy, ABS i centralny zamek. A dla tych, którzy pamiętają film, na pewno niezapomniany jest przycisk „Go Baby Go”, odpowiedzialny za aktywowanie podtlenku azotu, dodającego samochodowi dodatkowej mocy w kluczowych momentach akcji.

Galeria zdjęć z Pikniku na Torze Poznań

Na Torze Poznań można było spędzić bardzo miło czas z całą rodziną. Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego wyjątkowego pikniku.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.