80 latek jechał pod prąd autostradą. Nie żyją 3 osoby.

Na Niemieckiej autostradzie A38 w pobliżu miasta Leinefelde-Worbis w Turyngii doszło do tragicznego wypadku. 80 latek jechał pod prąd i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym samochodem. Jak podaje MSZ w samochodzie byli Polacy.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 14. Kierowca Mercedesa poruszał się autostradą w nieprawidłowym kierunku przez trzy kilometry, po czym zderzył się z prawidłowo jadącym Mitsubishi, którym podróżowali Polacy – 23 letnia kobieta i 45 letni mężczyzna. Wszyscy zginęli na miejscu.

Informacje o zdarzeniu potwierdziło w środę polskie MSZ:

Zgodnie z procedurami Centrum Zarządzania Kryzysowego właściwego Urzędu Wojewódzkiego nawiązało kontakt z rodziną poszkodowanych i przekazało potwierdzone informacje o wypadku. Jednocześnie konsulowie z polskiej placówki w Berlinie pozostają w stałym kontakcie z właściwymi służbami niemieckimi oraz polskimi i udzielają wszelkiej niezbędnej pomocy.

Z powodu wypadku niemiecka autostrada A38 była zamknięta do godziny 21.

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.