Akcja „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo” już ruszyła! Rozpoczną się kontrole

W ciągłym zgiełku codziennego ruchu miejskiego, wielu kierowców zapomina o podstawowym elemencie bezpieczeństwa – sprawnych światłach w pojeździe. Właśnie dlatego inicjatywa „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo” nabiera szczególnego znaczenia. Akcja ta zwraca uwagę na odpowiedzialność każdego z nas na drodze.

Wprowadzenie

W Warszawie, na ulicy Jagiellońskiej, w siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego, została zapoczątkowana VIII edycja kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. To inicjatywa skierowana do wszystkich kierowców. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z nieprawidłowo działającego oświetlenia pojazdów. Akcja ma charakter edukacyjny i prewencyjny.

Kto stoi za akcją

Za inicjatywę odpowiedzialne jest Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji we współpracy z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerzy, którzy wsparli projekt, to między innymi: Firma Neptis S.A., operator Yanosika, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów oraz Polski Związek Motorowy. Przyłączyły się do nich także takie instytucje jak DEKRA Polska, Sieć Badawcza Łukasiewicz, sieć stacji Speed Car i firma Screen Network S.A.

Dlaczego akcja jest ważna?

Nieprawidłowe oświetlenie pojazdu nie jest tylko drobnym niedogodnieniem. Może to prowadzić do tragicznych sytuacji na drodze. Nadkom. Robert Opas oraz przedstawiciele instytucji wspierających kampanię podkreślili, że w okresie jesieni, kiedy dni są krótsze i warunki atmosferyczne gorsze, światła nabierają kluczowego znaczenia. Pozwalają one nie tylko na lepszą widoczność, ale również chronią pieszego poruszającego się po jezdni czy poboczu.

Jak działać w ramach kampanii?

Kampania przewiduje ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów. Kierowcy będą mieli okazję do bezpłatnego sprawdzenia świateł w swoich samochodach. Można to zrobić między innymi na stacjach pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, stacjach Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów oraz stacjach należących do Holdingu Polskiego Związku Motorowego.

Chcąc wziąć udział w akcji, warto zwrócić uwagę na wybrane daty: 21 i 28.10, 18.11 oraz 9.12.2023 r. Aby ułatwić znalezienie najbliższej stacji wspierającej kampanię, można skorzystać z aplikacji Yanosik.

Jak dowiedzieć się więcej?

Szczegóły akcji, w tym pełny wykaz SKP, dostępne są na stronach internetowych policja.pl, dlakierowcow.policja.pl oraz www.its.waw.pl. Informacje można również znaleźć na stronach jednostek terenowych Policji oraz na yanosik.pl/dobre-swiatla.

Dodatkowa promocja akcji

Akcja będzie dodatkowo promowana przez emisję spotu na ekranach firmy Screen Network S.A. To sprawi, że informacje dotrą do jeszcze szerszego grona uczestników ruchu drogowego. Ponadto, w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne, podczas których będą zwracać szczególną uwagę na światła pojazdów.

źródło: policja.pl

Najnowsze

Gorące tematy

22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.