Chcieli zaoszczędzić na parkingu. Teraz zapłacą znacznie wyższą cenę

Okres wakacyjny to czas większych wydatków. Wyjazdy i różne atrakcje niosą za sobą wysokie koszty, szczególnie w obecnych czasach. Nic więc dziwnego, że niektórzy gdzie tylko mogą, szukają oszczędności. Tak też było w tym przypadku.

Plaża Solaris, nieopodal Chorwackiego Šibenika. Spora grupa turystów pokusiła się o darmowe parkowanie. Skrawek pustego terenu, bez żadnych zakazów, prawie przy samym morzu. Ominęła ich opłata, która była konieczna na pobliskich parkingach, a samochody były zaparkowane rzut beretem od miejsca wypoczynku. Myśleli, że wygrali los na loterii. Wszystko zmieniło się w momencie gdy nastąpił… przypływ.

Turyści zdecydowanie wczuli się w wakacyjny klimat i nie zastanawiali się nad tym co może się stać. W przypływową pułapkę wpadło aż kilkadziesiąt osób. Wiadomo, że natura rządzi się swoimi prawami. Samochody wypoczywających turystów w dość szybkim czasie zalała woda z pięknego Adriatyku. Dla wielu będą to z pewnością niezapomniane wakacje.

Skutki zalania samochodu morską wodą

Zalanie samochodu przez wodę morską jest szczególnie problematyczne ze względu na obecność soli. Może prowadzić między innymi do poważnego i trwałego uszkodzenia silnika. Ponadto sól zawarta w wodzie morskiej może przyczynić się do powstawania rdzy i korozji w kluczowych komponentach silnika, co z kolei może prowadzić do uszkodzenia tłoków, korbowodów i innych części.

Nie obojętne na wodą morską są również układ hamulcowy i układ paliwowy. Po zalaniu może dojść do zablokowania i korozji tych systemów, co prowadzi do obniżenia wydajności i bezpieczeństwa pojazdu.

Woda morska może także wpłynąć na funkcjonowanie układu elektrycznego samochodu. Ucierpi też wnętrze pojazdu, ponieważ sól i wilgoć mogą uszkodzić tapicerkę, dywaniki i inne materiały, prowadząc do powstania trwałych plam, zniszczeń i nieprzyjemnego zapachu.

Ponadto zalanie samochodu wodą morską znacznie obniża jego wartość rynkową. Ostatecznie, koszty naprawy samochodu zalanego wodą morską mogą być znaczne, a w niektórych przypadkach naprawa może nie być opłacalna. Wilgoć pozostała w samochodzie może także prowadzić do rozwoju pleśni i grzybów.

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.