Co wpływa na cenę nabicia klimatyzacji?

Lato to sezon urlopowych wyjazdów, co oznacza, że sporo czasu spędzamy w aucie. Jednak lato to także (przynajmniej w teorii) czas upałów. Zresztą, nawet przy nieco niższych temperaturach podróżowanie pełnym ludzi samochodem może nie być zbyt przyjemne, jeśli Twoja klimatyzacja nie działa wystarczająco wydajnie.

W jakim celu nabija się klimatyzację, ile to kosztuje i od czego zależy cena? Odpowiadamy!

W jakim celu nabija się klimatyzację?

Jedziesz z rodziną na wakacje, dzieci marudzą, pot cieknie Ci po plecach. Co robisz? Oczywiście włączasz klimatyzację. Jeśli działa, wszystkie problemy nagle znikają jak zaczarowane. Jeśli jednak system zawiedzie, podróż może być prawdziwym koszmarem. Dlatego przed letnią wyprawą warto nabić klimatyzację!

Nabijanie klimatyzacji to nic innego, jak uzupełnienie czynnika chłodniczego w pojeździe. To właśnie od niego zależy sprawna praca urządzenia, a tym samym – komfort podróży Twój oraz Twoich bliskich.

Cena nabicia klimatyzacji – od czego zależy?

Warto dodać, że nabicie klimatyzacji przed sezonem wakacyjnym przynosi więcej korzyści, niż tylko szansa na uniknięcie niemiłej niespodzianki, jaką bez wątpienia jest brak możliwości schłodzenia wnętrza auta. Nabicie klimatyzacji przed sezonem jest również tańsze! Jeśli więc chcesz zaoszczędzić, warto udać się do serwisu z wyprzedzeniem.

Od czego jeszcze zależy nabijanie klimatyzacji? Przede wszystkim od ilości oraz rodzaju użytego czynnika chłodniczego.

Na rynku obecnie są dostępne dwa czynniki:

  • R134a – tańszy, koszt uzupełnienia tego czynnika przy pustej klimatyzacji to wydatek rzędu od 240 do 350 złotych (zależy od rozmiarów auta),
  • R1234yf – droższy, ale przy tym przyjazny środowisku naturalnemu. Niestety, cena nabicia klimatyzacji tym czynnikiem może wynosić od 530 do 650 zł.

Poza wyborem czynnika, stopniem jego ubytku oraz porą roku na cenę nabicia wpływa też oczywiście lokalizacja serwisu – w dużych miastach zapłacisz za tę usługę więcej – oraz jego renoma.

Dobra wiadomość jest taka, że proces uzupełniania czynnika chłodniczego w aucie wystarczy przeprowadzać raz na dwa lata i zajmuje to tylko 30-40 minut!

Nabijanie klimatyzacji w dobrej cenie

Tak jak wspomnieliśmy, usługa może być tańsza lub droższa – między innymi w zależności od warsztatu, w którym nabijasz klimatyzację. Miejscem, w którym zrobisz to w wyjątkowo przystępnej cenie, jest Gal serwis!

Za nabicie klimatyzacji w Gal serwis i – uwaga! – pełny serwis zapłacisz odpowiednio 199 zł za 300 g czynnika R134a i 299 zł za 300 g czynnika 1234yf.

Jak widzisz, ceny są wyjątkowo przystępne, jeśli więc planujesz długą podróż i masz wrażenie, że Twoja klimatyzacja nie działa tak wydajnie jak dawniej – umów się na wizytę w Gal serwis!

Materiał zewnętrzny

Najnowsze

Gorące tematy

7 kwietnia 2021
Ford Mondeo Mk5 reprezentuje klasę średnią. Produkowany jest w trzech wersjach nadwozia. Piąta generacja modelu szybko zdobyła popularność i rzeszę fanów. Dowiedz się więcej na temat tego modelu z naszego artykułu.
22 marca 2021
Kupujesz Forda Focusa III? Zobacz spośród jakich jednostek napędowych możesz wybierać.
25 marca 2021
Na rynku wtórnym znajdziecie wiele egzemplarzy Forda Kuga II. Zanim zdecydujecie się na zakup warto zapoznać się z gamą silników, spośród której możecie wybierać decydując się na zakup Forda Kuga II.
9 kwietnia 2021
Ford Fiesta siódmej generacji trafił do sprzedaży w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich wersji Fiesta zyskała w szczególności na wyglądzie. Rozważasz Zakup? Dowiedz się więcej na temat Forda Fiesty Mk7.